Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzích 2.2.2 a 2.1.14. Přináší důležitou opravu chyby vedoucí k možnému poškození dat.
V ownCloudu byly nalezeny tři kritické zranitelnosti: CVE-2023-49103, CVE-2023-49104 a CVE-2023-49105 s CVSS 10.0, 8.7 a 9.8. Zranitelnost CVE-2023-49103 je právě využívána útočníky. Nextcloudu se zranitelnosti netýkají.
I letos vychází řada ajťáckých adventních kalendářů. Programátoři se mohou potrápit při řešení úloh z kalendáře Advent of Code 2023. Pro programátory v Perlu je určen Perl Advent Calendar 2023. Zájemci o UX mohou sledovat Lean UXmas 2023. Pro zájemce o kybernetickou bezpečnost je určen Advent of Cyber 2023…
Byla vydána verze 2.12 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 23.11 Topi. Přehled novinek v Changelogu.
Po 4 měsících vývoje byla vydána nová verze 4.2 multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu a na YouTube.
Byla vydána nová stabilní verze 23.11 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Tapir. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Nainstaloval jsem si stařičkého Dooma (doomlegacy-sdl + doom-wad-shareware) a nejde mi spustit. Hlásí:
Oct 7 2004 Doom LEGACY v1.41 23:35:21 DOOM Shareware Startup Z_Init: Init zone memory allocation daemon. system memory 503Mb free 198Mb 20 megabytes requested for Z_Init. W_Init: Init WADfiles. Added file /usr/share/games/doom/doom1.wad (1264 lumps) Added file /usr/share/games/doom/legacy.dat (80 lumps) =========================================================================== This program is Free Software! =========================================================================== I_StartupTimer... I_StartupGraphics... HU_Init: Setting up heads up display. lsdldoom: symbol lookup error: lsdldoom: undefined symbol: open_music
Můžete mě nakopnout kde by mohl být zakopaný pes? Závislosti balíčků jsou splněný, takže tápu...
Měl by být, ale zkontroluju to...
Tak SDL mixérem to není.
S parametrem -nosound to běží, s parametrem -opengl dokonce velmi rychle, ale poté, co se mi 3× totálně seknul a vůbec nereagoval na klávesnici, tak jsem se naštval a dal
sudo dpkg -P ...
Jo, libsdl-mixer 1.2.6 mám, takže to asi bude ono.
Zas až tak moc po něm netoužím, takže řešení č. 1 je to správné... A když to neopraví, tak se taky nic nestane.
Tiskni
Sdílej: