Společnost JetBrains představila (YouTube) svou umělou inteligenci JetBrains AI a nástroj AI Assistant v IDE.
Byla vydána nová verze 255 správce systému a služeb systemd (GitHub, NEWS). Z novinek lze vypíchnout například novou službu systemd-bsod.service.
Google představil Gemini, svůj největší a nejschopnější model umělé inteligence.
openSUSE komunita vybírá nová loga. Jedním z cílů je odlišit se od SUSE. Aktuálně probíhá hlasování o logu openSUSE a čtyř distribucí Tumbleweed, Leap, Slowroll a Kalpa.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2023-12-05. Přehled novinek v příspěvku na blogu a poznámkách k vydání. Nově jej lze používat také s tmavým tématem.
Dnes je to 10 let, co byla vytvořena decentralizovaná kryptoměna Dogecoin. Autoři Billy Markus a Jackson Palmer ji původně zamýšleli jako vtip. Znakem kryptoměny je pes Shiba-Inu známý z internetových memů.
Google Chrome 120 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 120.0.6099.62 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Opraveno bylo 10 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána nová verze 2023.4 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení. Vypíchnout lze podporu Cloud ARM64, Vagrant Hyper-V a Raspberry Pi 5.
Společnosti IBM, Meta a dalších vice než 50 zakládajících členů (bez Microsoftu a OpenAI) vytvořili mezinárodní alianci AI Alliance pro spolupráci na vývoji a rozvoji otevřené, bezpečné a odpovědné umělé inteligence.
Služba pro hlídání uniklých hesel Have I Been Pwned oslavila 10. výročí. Troy Hunt ji spustil 4. prosince 2013 (Twitter).
Řešení dotazu:
ping 64.233.187.99
a projde i ping google.com
, pak by teoreticky měl net běžet i z prohlížeče (google.com je jen příklad, ten zrovna jít může)(mě, když jsem neměl na stanici nastaveno DNS, tak se to tak nějak tvářilo, že pár stránek jde, ale zbytek ne (v konqueroru hodně, ve firefoxu žádná), možná pingujete ty co zrovna jdou a z prohlížeče chodíte na ty co zrovna nejdou ...). Doufám, že neplkám naprostý nesmysl a nebyl u mě problém jinde...
iptables -t nat -A POSTROUTING -o ethX -j MASQUERADE
a take
echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward
? Vsude jsou spravne DNS adresy a neni zakazany port 80? Fakt uz asi moc nepomuzu, jsem jen mirne pokrocila lama :o)
napoleon:~# cat /proc/sys/net/ipv4/ip_forward 1 napoleon:~#Kdybych tohle neměl, tak mi nejde maškaráda. 2) iptables: ok
napoleon:~# iptables -L Chain INPUT (policy ACCEPT) target prot opt source destination Chain FORWARD (policy ACCEPT) target prot opt source destination Chain OUTPUT (policy ACCEPT) target prot opt source destination napoleon:~#
napoleon:~# iptables -L -t nat Chain PREROUTING (policy ACCEPT) target prot opt source destination Chain POSTROUTING (policy ACCEPT) target prot opt source destination MASQUERADE all -- anywhere anywhere Chain OUTPUT (policy ACCEPT) target prot opt source destination napoleon:~#Jak je vidět, tak jediný, co tu je je maškaráda, a všechno je na ACCPET, jinak routing eth-eth funguje, ale ppp-eth jen částečně, jak jsem popisoval výše.
Tiskni
Sdílej: