V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Řešení dotazu:
ping 64.233.187.99
a projde i ping google.com
, pak by teoreticky měl net běžet i z prohlížeče (google.com je jen příklad, ten zrovna jít může)(mě, když jsem neměl na stanici nastaveno DNS, tak se to tak nějak tvářilo, že pár stránek jde, ale zbytek ne (v konqueroru hodně, ve firefoxu žádná), možná pingujete ty co zrovna jdou a z prohlížeče chodíte na ty co zrovna nejdou ...). Doufám, že neplkám naprostý nesmysl a nebyl u mě problém jinde...
iptables -t nat -A POSTROUTING -o ethX -j MASQUERADE
a take
echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward
? Vsude jsou spravne DNS adresy a neni zakazany port 80? Fakt uz asi moc nepomuzu, jsem jen mirne pokrocila lama :o)
napoleon:~# cat /proc/sys/net/ipv4/ip_forward 1 napoleon:~#Kdybych tohle neměl, tak mi nejde maškaráda. 2) iptables: ok
napoleon:~# iptables -L Chain INPUT (policy ACCEPT) target prot opt source destination Chain FORWARD (policy ACCEPT) target prot opt source destination Chain OUTPUT (policy ACCEPT) target prot opt source destination napoleon:~#
napoleon:~# iptables -L -t nat Chain PREROUTING (policy ACCEPT) target prot opt source destination Chain POSTROUTING (policy ACCEPT) target prot opt source destination MASQUERADE all -- anywhere anywhere Chain OUTPUT (policy ACCEPT) target prot opt source destination napoleon:~#Jak je vidět, tak jediný, co tu je je maškaráda, a všechno je na ACCPET, jinak routing eth-eth funguje, ale ppp-eth jen částečně, jak jsem popisoval výše.
Tiskni
Sdílej: