abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 0.4.15 (𝕏) svobodného operačního systému ReactOS (Wikipedie), jehož cílem je kompletní binární kompatibilita s aplikacemi a ovladači pro Windows. Přehled novinek i s náhledy v oznámení o vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:44 | Zajímavý software

    Byl představen rpi-image-gen, tj. oficiální nástroj pro vytváření vlastních softwarových obrazů pro zařízení Raspberry Pi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová major verze 8.0, aktuálně 8.0.1, softwaru pro správu elektronických knih Calibre (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vypíchnuta je lepší podpora Kobo KEPUB formátu nebo integrovaný lokálně běžící engine Piper pro převod textu na řeč používaný pro čtení nahlas (již od verze 7.18).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:22 | IT novinky

    Společnost OpenAI rozšířila své API o nové audio modely. Nový model pro převod textu na řeč (text-to-speech model) lze bez přihlašování vyzkoušet na stránce OpenAI.fm.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    20.3. 21:33 | Zajímavý článek

    Příspěvek Bezpečnost paměti pro webové fonty na blogu Chrome pro vývojáře rozebírá, proč se pro zpracování webových fontů v Chrome místo FreeType nově používá v Rustu napsaná Skrifa z Fontations.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.3. 15:22 | Komunita

    V pátek 21. a v sobotu 22. března proběhnou Arduino Days 2025, tj. každoroční „narozeninová oslava“ platformy Arduino. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je bude možné na YouTube. Zúčastnit se lze i lokálních akcí. V sobotu v Praze na Matfyzu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.3. 11:00 | Pozvánky

    Komunitná konferencia Bratislava OpenCamp, ktorá sa uskutoční už o tri týždne 5. 4. 2025 na FIIT STU pozná svoj program – návštevníkom ponúkne 3 paralelné behy prednášok a workshopov na rôzne témy týkajúce sa otvoreného softvéru či otvorených technológií.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.3. 05:11 | Zajímavý článek

    Časopis MagPi od nakladatelství Raspberry Pi se s číslem 151 přejmenoval na Raspberry Pi Official Magazine. I pod novým názvem zůstává nadále ve formátu pdf zdarma ke čtení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.3. 01:55 | IT novinky

    Japonská SoftBank Group kupuje firmu Ampere Computing za 6,5 miliardy dolarů. Ampere Computing vyrábí 32-128jádrové procesory Ampere Altra a 192jádrové procesory AmpereOne.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    20.3. 01:11 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová verze 2025.1a linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké je vaše preferované prostředí?
     (27%)
     (1%)
     (1%)
     (2%)
     (2%)
     (2%)
     (65%)
     (2%)
    Celkem 192 hlasů
     Komentářů: 6, poslední včera 11:15
    Rozcestník

    Dotaz: traffic shapping - co pouzit

    17.1.2007 23:10 studna
    traffic shapping - co pouzit
    Přečteno: 449×
    Mam konkretne toto: router ma eth0, eth1 a eth2. eth0 je pripojena na dsl router a na nom sa robi nat kvoli tomu aby sa dsl router zbytocne nezatazoval, taktiez kvoli niektorym nastaveniam napr. konfiguracia dsl routera ide len z vnutornych ip adries (v tomto pripade len z ip v sieti v ktorej je aj ip lan portu dsl routera)atd . Eth1 a eth2 su lanky. Potreboval by som nieco na traffic shapping. Presiel som snad uz cely web no nazory sa dost roznia. Jeden hovori ze to pojde s tym, druhy ze s inym. Kvoli premenlivej rychlosti dsl pripojenia asi nepouzijem spolahlivo htb, inde som cital o imq - kvoli dvom rozhraniam. Zaver je asi taky ze uz viem co nepouzit no neviem co pouzit. Zrejme budem musiet shapovat aj prichodzi aj odchodzi trafic jednotlivo. Poradi mi niekto co by tu mohlo pomoct. Idealne aby to vedelo shappovat na nizsiu prioritu napr. p2p traffic a na najvyssiu napr. standartne prehliadanie stranok ale s moznostou rovnomerneho rozdelenia pre jednotlivych pouzivatelov zo siete pripojenej na eth1 aj eth2 prip. s moznostou obmedzenia podla ip adries jednotlivych pc na tychto sietiach. ??? Rad by som vynechal imq a ine nestabilne baliky alebo vobec baliky kde treba patchovat jadro - malo by to totiz chodit stabilne.

    Odpovědi

    18.1.2007 12:06 Libor Chocholaty | skóre: 12
    Rozbalit Rozbalit vše Re: traffic shapping - co pouzit
    Odpovedel sis sam. budes potrebovat HTB nebo neco podobnyho na vlastni shaping a IMQ na to, abys to mohl shapovat dohromady. Pred tim, ze nemas garantovanou rychlost neuteces, takze bude muset nastavit shaperu nejakych 80-90% tvyho nejakyho beznyho maxima, co ti to DSLko da, abys mohl zarucit nizke latence.
    18.1.2007 16:02 studna
    Rozbalit Rozbalit vše Re: traffic shapping - co pouzit
    Takze sa nevyhnem IMQ? Cital som o tom ze su tam rozne problemy od nestability az po problemy s patchovanim novsich jadier a este dalsie hlasky ako kernel panic atd. Nieje alternativa ktora je uz sucastou jadra?
    atan avatar 18.1.2007 16:28 atan | skóre: 21 | Liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: traffic shapping - co pouzit
    Pouzil bych TC+IFB+HTB+ESFQ. Az na ESFQ (existuje ale patch) je vsechno v kernelu. Da se sice pouzit i SFQ ale ten shapuje podle pripojeni, coz neni moc efektivni. ESFQ shapuje podle IP. TC je soucasti Iproute2. IFB nahrazuje IMQ.
    18.1.2007 20:16 Opičák | skóre: 18 | blog: Opicakovy_blaboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: traffic shapping - co pouzit
    IFB zatím tuhne s madwifi, nelze použít markování přes iptables a vůbec to má hodně much. Podle mě mělo být v jádře spíš IMQ jak IFB. Rozhodně to funguje líp.
    19.1.2007 10:52 Libor Chocholaty | skóre: 12
    Rozbalit Rozbalit vše Re: traffic shapping - IMQ je v pohode
    IMQ je naprosto v pohode. Pouzivam ho na internetove brane, kde je celkem 10 sitovych rozhrani a tece tim prumerne 15Mbit/s. Jedine potize se stabilitou zpusobuji vypadky elektriny. Pouzivam imq0 pro smer k uzivcatelum a imq1 pro smer od uzivatelu. Na shapovani pouzivam HTB + SFQ. SFQ mi prilis nevadi, protoze mam koncove tridy per uzivatel, presto to v pristim kernelu nahradim ESFQ, aby nemeli potize lide se dvema kompy, kdy jim stahovani pres p2p na jednom kompu (hodne spojeni) ovlivni provoz na druhem kompu (malo spojeni).
    19.1.2007 11:30 studna
    Rozbalit Rozbalit vše Re: traffic shapping - IMQ je v pohode
    Tak asi nebude ina moznost, po browsovani a precitani mnohych stranok som prisiel na to ze najlepsie IMQ + HTB + ESFQ, chcel som len vediet ci niekto s tym bezi a ci to hlavne ide stabilne. Pustim sa do toho a este sa ozvem ako to chodi. Diky za rady.
    19.1.2007 12:25 studna
    Rozbalit Rozbalit vše Re: traffic shapping - IMQ je v pohode
    Este jedna vec. Potrebujem vobec HTB. Staci mi totiz rozdelit rovnomerne pasmo podla ip adries klientov, predpokladam ak jeden z nich zacne tahat cez p2p tak by to dalsich nemalo ovplyvnit ak je tam ESFQ. V niektorych prikladoch som videl jednoduche skripty ako pouzit ESFQ, myslim ze HTB sa nepouzivalo.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.