abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×

    včera 16:55 | IT novinky

    Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 15:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.2 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Před dvěma týdny vyšla placená verze pro chytré telefony a tablety (App Store, Google Play).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.9. 14:11 | Pozvánky

    Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.9. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    22.9. 11:22 | Zajímavý článek

    Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.9. 09:11 | Nová verze

    Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    22.9. 08:55 | Zajímavý článek

    Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.9. 08:11 | Zajímavý článek

    Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    21.9. 14:33 | Nová verze

    Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    21.9. 13:22 | Zajímavý software

    Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Knihy s linuxovou tematikou
     (19%)
     (15%)
     (50%)
     (27%)
    Celkem 272 hlasů
     Komentářů: 11, poslední 17.9. 19:19
    Rozcestník

    Dotaz: traffic shapping - co pouzit

    17.1.2007 23:10 studna
    traffic shapping - co pouzit
    Přečteno: 428×
    Mam konkretne toto: router ma eth0, eth1 a eth2. eth0 je pripojena na dsl router a na nom sa robi nat kvoli tomu aby sa dsl router zbytocne nezatazoval, taktiez kvoli niektorym nastaveniam napr. konfiguracia dsl routera ide len z vnutornych ip adries (v tomto pripade len z ip v sieti v ktorej je aj ip lan portu dsl routera)atd . Eth1 a eth2 su lanky. Potreboval by som nieco na traffic shapping. Presiel som snad uz cely web no nazory sa dost roznia. Jeden hovori ze to pojde s tym, druhy ze s inym. Kvoli premenlivej rychlosti dsl pripojenia asi nepouzijem spolahlivo htb, inde som cital o imq - kvoli dvom rozhraniam. Zaver je asi taky ze uz viem co nepouzit no neviem co pouzit. Zrejme budem musiet shapovat aj prichodzi aj odchodzi trafic jednotlivo. Poradi mi niekto co by tu mohlo pomoct. Idealne aby to vedelo shappovat na nizsiu prioritu napr. p2p traffic a na najvyssiu napr. standartne prehliadanie stranok ale s moznostou rovnomerneho rozdelenia pre jednotlivych pouzivatelov zo siete pripojenej na eth1 aj eth2 prip. s moznostou obmedzenia podla ip adries jednotlivych pc na tychto sietiach. ??? Rad by som vynechal imq a ine nestabilne baliky alebo vobec baliky kde treba patchovat jadro - malo by to totiz chodit stabilne.

    Odpovědi

    18.1.2007 12:06 Libor Chocholaty | skóre: 12
    Rozbalit Rozbalit vše Re: traffic shapping - co pouzit
    Odpovedel sis sam. budes potrebovat HTB nebo neco podobnyho na vlastni shaping a IMQ na to, abys to mohl shapovat dohromady. Pred tim, ze nemas garantovanou rychlost neuteces, takze bude muset nastavit shaperu nejakych 80-90% tvyho nejakyho beznyho maxima, co ti to DSLko da, abys mohl zarucit nizke latence.
    18.1.2007 16:02 studna
    Rozbalit Rozbalit vše Re: traffic shapping - co pouzit
    Takze sa nevyhnem IMQ? Cital som o tom ze su tam rozne problemy od nestability az po problemy s patchovanim novsich jadier a este dalsie hlasky ako kernel panic atd. Nieje alternativa ktora je uz sucastou jadra?
    atan avatar 18.1.2007 16:28 atan | skóre: 21 | Liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: traffic shapping - co pouzit
    Pouzil bych TC+IFB+HTB+ESFQ. Az na ESFQ (existuje ale patch) je vsechno v kernelu. Da se sice pouzit i SFQ ale ten shapuje podle pripojeni, coz neni moc efektivni. ESFQ shapuje podle IP. TC je soucasti Iproute2. IFB nahrazuje IMQ.
    18.1.2007 20:16 Opičák | skóre: 18 | blog: Opicakovy_blaboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: traffic shapping - co pouzit
    IFB zatím tuhne s madwifi, nelze použít markování přes iptables a vůbec to má hodně much. Podle mě mělo být v jádře spíš IMQ jak IFB. Rozhodně to funguje líp.
    19.1.2007 10:52 Libor Chocholaty | skóre: 12
    Rozbalit Rozbalit vše Re: traffic shapping - IMQ je v pohode
    IMQ je naprosto v pohode. Pouzivam ho na internetove brane, kde je celkem 10 sitovych rozhrani a tece tim prumerne 15Mbit/s. Jedine potize se stabilitou zpusobuji vypadky elektriny. Pouzivam imq0 pro smer k uzivcatelum a imq1 pro smer od uzivatelu. Na shapovani pouzivam HTB + SFQ. SFQ mi prilis nevadi, protoze mam koncove tridy per uzivatel, presto to v pristim kernelu nahradim ESFQ, aby nemeli potize lide se dvema kompy, kdy jim stahovani pres p2p na jednom kompu (hodne spojeni) ovlivni provoz na druhem kompu (malo spojeni).
    19.1.2007 11:30 studna
    Rozbalit Rozbalit vše Re: traffic shapping - IMQ je v pohode
    Tak asi nebude ina moznost, po browsovani a precitani mnohych stranok som prisiel na to ze najlepsie IMQ + HTB + ESFQ, chcel som len vediet ci niekto s tym bezi a ci to hlavne ide stabilne. Pustim sa do toho a este sa ozvem ako to chodi. Diky za rady.
    19.1.2007 12:25 studna
    Rozbalit Rozbalit vše Re: traffic shapping - IMQ je v pohode
    Este jedna vec. Potrebujem vobec HTB. Staci mi totiz rozdelit rovnomerne pasmo podla ip adries klientov, predpokladam ak jeden z nich zacne tahat cez p2p tak by to dalsich nemalo ovplyvnit ak je tam ESFQ. V niektorych prikladoch som videl jednoduche skripty ako pouzit ESFQ, myslim ze HTB sa nepouzivalo.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.