Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Bohužel, na tuto otázku lze těžko odpovědět, pokud nepodáš několik doplňujících informací.
ahoj.dneska sem sem asi petkrat v poho nabootoval(mandriva 2007 + powerpack + KDE)
Něco by možná mohlo být v dokumentaci k mandrivě. Například tady jde nějaká najít.
Proč jsi dnes pětkrát bootoval? Co vlastně myslíš pojmem bootovat? Odhlášení uživatele a jeho opětovné přihlášení, nebo spuštění celého systému, který byl předtím vypnutý (boot)? Ptám se, protože si těžko dovedu představit, proč by někdo dělal pětkrát za den to druhé.
mam ucet ´hero´ a pamatuju si spravne ze pri logingu se objevi : hero@localhost tam[1] dam kde[2] a jedu
Rozumím tomu dobře, že se přihlašuješ do konsole? Co je to tam[1]? "kde"[2] je tázací zájméno, nebo okenní manažer KDE? Je jedno jestli víš nebo nevíš, jak se co správně jmenuje (samozřejmě je lépe, pokud si to zjistíš), ale důležité je abys problém popsal co nejpodrobněji.
ted se tam[3] vsak objevuje hero@hero a kdyz najedu sem[4] tak nemam ikony na plose a kmail nema me majly
Zase: Kde je tam[3] a sem[4]? Pokud je to tam([2]a[3]) konsole zkus poslat tady na abíčko to, co se ti tam objevuje zabalené v tagu <pre></pre>
. Co se ti objeví, když napíšeš ls /home/
? A co máš v adresáři /home/hero/?
je to lamacky dotaz ale snazim se na to prijit nez to sem pistnu
To je chvályhodné, ale ješte by jsi měl zapracovat také na způsobu ptaní se. Ochota pradit výrazně stoupá s kvalitou položeného dotazu. (Kvalita neznamená složitost problému ale spíš slohová stylistika, slušnost a snaha tazatele. Pomáhá i diakritika a velká písmena.) viz Jak se správně ptát?.
su
) ale dám ukončit současnou relaci, naběhnu opět do černé konzole a
zadám: logout, nyní tedy už není hero@hero ale jsem dotazován opět na :
hero login:
(zadám root)
(bez hesla)
napíši KDE
naběhnu do KDE, provedu mnou potřebné úpravy .......... (poznámka: možná by zde bylo vhodné zmínit, že ve správě účtů je jen jeden uživatel a to : hero. žádná skupina nic a přestože mám zaškrtlí členství hera v root (práva roota) tak třeba při spuštění správce balíčku pod herem mi oznámí: můžete pouze nahlídnout né upravovat, nebo při mkdir : nedostatek oprávnění..... Toto možná právě inklinuje k odpovědi co dělám blbě, ale možná je to taky uplně zbytečná poznámka)
dám ukončit současnou relaci
opět do konzole: logout
hero login:
(hero)
(heslo)
píši KDE;
A TADY JE PRÁVĚ TEN PROBLÉM ! : nyní i když jsem zadal hero + heslo naběhnu zcela úplně jinam - ikony(zástupci) nejsou na ploše, kmail nemá moje emaily, kopete není nastaven....
i když se zkusím opět přihlásit vypadá to stejně. Takže správné přihlášení funguje jen po zapnutí počítače, ale když přicházim z roota tak ne.
Snad jsem to popsal dostatečně a snad nesklidim vlnu kritiky (lépe to popsat snad neumím a mé linuxové slovní vyjadřování zatím lepší neni, ale už na tom pracuju a tahám přiručku mandriva 2006 pdf)
Děkuju za váš čas a přeju zatím hezký den všem
Tiskni
Sdílej: