Wings 3D, tj. open source 3D modelovací program naprogramovaný v programovacím jazyce Erlang zaměřený na modelování pomocí subdivision a inspirovaný programy Nendo a Mirai od Izware, byl vydán v nové opravné verzi 2.4.1. Ke stažení již také ve formátu Flatpak z Flathubu.
Webový prohlížeč Dillo byl vydán ve verzi 3.2.0. Přidává podporu vzorců v SVG, obrázků ve WebP, změny velikosti stránky či možností posouvání. Nedávno oslavil 25. výročí vzniku.
Hra Mini Thief je na Steamu zdarma napořád, když aktivaci provedete do 24. ledna do 19.00 [ProtonDB].
Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Bohužel, na tuto otázku lze těžko odpovědět, pokud nepodáš několik doplňujících informací.
ahoj.dneska sem sem asi petkrat v poho nabootoval(mandriva 2007 + powerpack + KDE)
Něco by možná mohlo být v dokumentaci k mandrivě. Například tady jde nějaká najít.
Proč jsi dnes pětkrát bootoval? Co vlastně myslíš pojmem bootovat? Odhlášení uživatele a jeho opětovné přihlášení, nebo spuštění celého systému, který byl předtím vypnutý (boot)? Ptám se, protože si těžko dovedu představit, proč by někdo dělal pětkrát za den to druhé.
mam ucet ´hero´ a pamatuju si spravne ze pri logingu se objevi : hero@localhost tam[1] dam kde[2] a jedu
Rozumím tomu dobře, že se přihlašuješ do konsole? Co je to tam[1]? "kde"[2] je tázací zájméno, nebo okenní manažer KDE? Je jedno jestli víš nebo nevíš, jak se co správně jmenuje (samozřejmě je lépe, pokud si to zjistíš), ale důležité je abys problém popsal co nejpodrobněji.
ted se tam[3] vsak objevuje hero@hero a kdyz najedu sem[4] tak nemam ikony na plose a kmail nema me majly
Zase: Kde je tam[3] a sem[4]? Pokud je to tam([2]a[3]) konsole zkus poslat tady na abíčko to, co se ti tam objevuje zabalené v tagu <pre></pre>
. Co se ti objeví, když napíšeš ls /home/
? A co máš v adresáři /home/hero/?
je to lamacky dotaz ale snazim se na to prijit nez to sem pistnu
To je chvályhodné, ale ješte by jsi měl zapracovat také na způsobu ptaní se. Ochota pradit výrazně stoupá s kvalitou položeného dotazu. (Kvalita neznamená složitost problému ale spíš slohová stylistika, slušnost a snaha tazatele. Pomáhá i diakritika a velká písmena.) viz Jak se správně ptát?.
su
) ale dám ukončit současnou relaci, naběhnu opět do černé konzole a
zadám: logout, nyní tedy už není hero@hero ale jsem dotazován opět na :
hero login:
(zadám root)
(bez hesla)
napíši KDE
naběhnu do KDE, provedu mnou potřebné úpravy .......... (poznámka: možná by zde bylo vhodné zmínit, že ve správě účtů je jen jeden uživatel a to : hero. žádná skupina nic a přestože mám zaškrtlí členství hera v root (práva roota) tak třeba při spuštění správce balíčku pod herem mi oznámí: můžete pouze nahlídnout né upravovat, nebo při mkdir : nedostatek oprávnění..... Toto možná právě inklinuje k odpovědi co dělám blbě, ale možná je to taky uplně zbytečná poznámka)
dám ukončit současnou relaci
opět do konzole: logout
hero login:
(hero)
(heslo)
píši KDE;
A TADY JE PRÁVĚ TEN PROBLÉM ! : nyní i když jsem zadal hero + heslo naběhnu zcela úplně jinam - ikony(zástupci) nejsou na ploše, kmail nemá moje emaily, kopete není nastaven....
i když se zkusím opět přihlásit vypadá to stejně. Takže správné přihlášení funguje jen po zapnutí počítače, ale když přicházim z roota tak ne.
Snad jsem to popsal dostatečně a snad nesklidim vlnu kritiky (lépe to popsat snad neumím a mé linuxové slovní vyjadřování zatím lepší neni, ale už na tom pracuju a tahám přiručku mandriva 2006 pdf)
Děkuju za váš čas a přeju zatím hezký den všem
Tiskni Sdílej: