Apache Cassandra (Wikipedie), tj. open source NoSQL distribuovaná databáze, byla vydána v nové major verzi 5.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v souboru NEWS na GitHubu.
Společnost MNT Research oznámila, že po open source noteboocích MNT Reform a MNT Pocket Reform bude následovat MNT Reform Next. Časem se objeví na Crowd Supply. Vývoj lze sledovat na Mastodonu.
Apple představil (YouTube) telefony iPhone 16 Pro a iPhone 16, hodinky Watch Series 10 a Watch Ultra 2 a sluchátka AirPods 4, AirPods Pro 2 a AirPods Max.
Byla vydána verze 0.9.0 operačního systému Redox OS (Wikipedie). Jedná se o mikrokernelový unixový operační systém naprogramovaný v programovacím jazyce Rust. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitLabu pod licencí MIT. Z novinek lze vypíchnout aplikace Files, Editor a Terminal z desktopového prostředí COSMIC, RustPython nebo webový server Simple HTTP Server.
Dnes ve 23:59 končí hlasování o přednáškách na konferenci LinuxDays 2024, která proběhne o víkendu 12. a 13. října v Praze.
Vývojáři KDE ve spolupráci se společností Slimbook oznámili 16palcový notebook KDE Slimbook VI s předinstalovaným KDE Neon s Plasmou 6. Uvnitř se nachází procesor AMD Ryzen 7 8845HS s integrovanou grafickou kartou Radeon 780M.
Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
$ oowriter2 /usr/bin/oowriter2: line 4: /usr/lib/openoffice/program/ooqstart: není souborem ani adresářem $ oocalc2 /usr/bin/oocalc2: line 4: /usr/lib/openoffice/program/ooqstart: není souborem ani adresářemNesetkal se s tím někdo? Soubor
ooqstart
opravdu neexistuje, alespoň ne u mne. Mám Gentoo, kompilace app-office/openoffice-2.1.0
proběhla OK. Tato verze je testing. Předtím jsem měl stabilní verzi openoffice-bin-2.1.0
a tam problém se spouštěním nebyl. Jinak, programy se spustit dají (např. /usr/lib/openoffice/program/scalc), ale chtěl bych to spouštět pokud možno normálně bez nějakých zásahů a úprav a nejlépe standartně z menu (KDE).
app-office/oooqs
. Po nainstalování a spuštění Quickstarter2
jdou programy přes Quickstarter spouštět.
Nic to ale nemění na situaci, že klasicky z menu ani z příkazové řádky programy spouštět nejdou:
$ oowriter2 /usr/bin/oowriter2: line 4: /usr/lib/openoffice/program/ooqstart: není souborem ani adresářem $ oocalc2 /usr/bin/oocalc2: line 4: /usr/lib/openoffice/program/ooqstart: není souborem ani adresářemTen Quickstarter ale stejně odinstaluji, nechci ho. Chci, aby to šlo spouštět normálně z KDE menu a i z příkaz.řádky. Zajímalo by mě, jestli se vám třeba
oocalc2
spustí korektně a jestli máte tento soubor:
$ cat /usr/bin/oocalc2 #!/bin/sh export OOO_EXTRA_ARG='-calc' unset PYTHONPATH /usr/lib/openoffice/program/ooqstart "$@"a jestli máte
/usr/lib/openoffice/program/ooqstart
, který já nemám.
Kvůli korektnímu spouštění nechci dělat nějaké spouštěcí skripty a nějak to nestandartně upravovat a moc se v tom "ďoubat", ale pokud mi nic jiného nezbude ....
Nevím, jestli je chyba u mne, nebo není. Ale emergoval jsem to zcela normálně a bez problémů (tedy, když nepočítám dobu kompilace). A s těmito USE :
[ebuild R ] app-office/openoffice-2.1.0 USE="cairo cups firefox java kde pam sound -binfilter -branding -dbus -debug -eds -gnome -gstreamer -gtk -ldap -odk -webdav"
cat /usr/lib/openoffice/program/ooqstart #!/bin/sh cmd=`dirname "$0"`/soffice exec "$cmd" $OOO_EXTRA_ARG "$@"Zdá se, že vše chodí (alespoň zatím jsem nenarazil na komplikace). OO programy jdou pouštět jak z menu, tak z přík.ř. A asi to byla nejjednodužší možnost, nemusel jsem nikde nic víc upravovat. Ale stejně by mě zajímalo, jestli je chyba někde u mne, nebo v instalaci.
$ cat /usr/bin/oocalc2 $ cat /usr/lib/openoffice/program/ooqstart
USE odk
. Podotýkám, že verze balíku OOo je pořád stejná. A po přeložení již chybějící /usr/lib/openoffice/program/ooqstart
je přítomen (je to binárka, ne skript).
Nějak to nechápu, že se bez USE odk
korektně nenainstalovalo OOo (chyběl tento důležitý soubor). A ještě jedna zajímavost, jaktože ve výpisu USE najednou přibylo -seamonkey
(nedávno tam nebylo a stále je to stejná verze). Ale důležité je, že to jde nyní bez problémů spouštět a není třeba nic nikde doplňovat.
[ebuild R ] app-office/openoffice-2.1.0 USE="cairo cups firefox java kde odk pam sound -binfilter -branding -dbus -debug -eds -gnome -gstreamer -gtk -ldap -seamonkey -webdav"
Tiskni Sdílej: