Byla vydána nová verze 2.47.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 83 vývojářů, z toho 28 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Bylo vydáno OpenBSD 7.6. Opět bez písničky.
Programovací jazyk Python byl vydán v nové major verzi 3.13.0. Podrobný přehled novinek v changelogu.
Lze získat roota pouze se zapalovačem? Ano, lze.
Konference LinuxDays 2024 proběhne již tento víkend 12. a 13. října v Praze. Na programu je spousta zajímavých přednášek a workshopů, zástup zajímavých osobností a stánky řady projektů: Fedora, openSUSE, vpsFree.cz, Mozilla, brmlab, OpenAlt a mnoho dalších. Vstup zdarma.
Představeny byly oficiální Raspberry Pi microSD karty třídy A2 a silikonový kryt na Raspberry Pi 5.
OpenRazer byl vydán ve verzi 3.9.0. Jedná se o svobodný software, ovladač a démon, umožňující nastavovat klávesnice, notebooky, myši, podložky pod myš, keypady, sluchátka a další zařízení od společnosti Razer na GNU/Linuxu.
Byla vydána verze 3.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Balíček kernel-source
na instalačním DVD je, podle architektury je to buď
suse/i586/kernel-source-2.6.18.2-34.i586.rpm
nebo
suse/x86_64/kernel-source-2.6.18.2-34.x86_64.rpm
Zkuste nejdřív nainstalovat balíček z vašeho média, to, co jste si stáhl, je source RPM, které byste potřeboval, pokud byste si chtěl vytvořit vlastní verzi těch "platformních" RPM (není mi ale moc jasné, proč kernel-source
není noarch
).
Ještě jednou: source RPM nepotřebujete, pokud si nechcete vytvářet vlastní RPM (což téměř jistě (zatím) nechcete). Pokud si chcete přidat instalační repository, použijte
http://download.opensuse.org/distribution/10.2/repo/oss/
Jinak si stáhněte příslušný balíček v 32-bitové nebo 64-bitové verzi a nainstalujte ho přímo pomocí 'rpm -i
'.
kernel-source
, což je něco úplně jiného (jak jsem se vám už dvakrát pokoušel vysvětlit).
Tiskni Sdílej: