Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
Lazygit byl vydán ve verzi 0.45.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Byla vydána nová verze 2.48.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 93 vývojářů, z toho 35 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Byl vydán Debian 12.9, tj. devátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Před dvanácti lety, ve svých šestadvaceti letech, navždy odešel Aaron Swartz, výjimečný americký hacker (programátor), spisovatel, archivář, politický organizátor a internetový aktivista. Aaron Swartz založil Demand Progress, spolupracoval na projektech Open Library, Internet Archive a Reddit. Ve svých čtrnácti se podílel na specifikaci RSS 1.0. Vytvořil webový framework web.py, pracoval na tor2web a rozšíření HTTPS Everywhere
… více »Byla vydána nová major verze 3.20.0 grafického vývojového prostředí a platformy Gambas (Wikipedie) založené na interpretru programovacího jazyka Basic s rozšířením o objektově orientované programování. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitLabu.
Na Kickstarteru byla spuštěna plánovaná kampaň na open source modulární přenosné mini počítače Pilet 5 a Pilet 7 postavené na Raspberry Pi 5. Jejich cena je 215 a 202 amerických dolarů.
resolv.conf přepínat dhcp/pevná adresa zapínat/vypínat wifi přepisovat postfix/main.cf spouštět různé skripty pro iptables aby se spustil sshd/nespustiltakže si představuji že bych si při bootu v grubu vybral v jaké jsem síti a podle toho by se dané věci provedly... nepotřebuju a nechci nějaké autodetekce sítě a grafické hračky. Zkoušel jsem nějaké nástroje ale všechny byly moc složité nebo otravné nebo moc menily konfiguráky. V podstatě by mi stačilo spouštět nějaký bash-skript ale chtěl bych to nějak čistě, máte nějaké tipy? Kde a jak to nacpat do grubu, kde nacpat ty skripty... Díky moc Mám Ubunutu
# scpm enable Analyzuji systém Připravuji systém Vytváření databáze zdrojů SCPM: database error (db corrupt)to je tohle? Jak se toho zbavit?:)
Tady popisujou několik způsobů, mimo jiné i prostřednictvím voleb bootloaderu.
Sice jsem to použil jen omylem, v /etc/netprofile
mam adresář profiles
a tam jsem měl další profil, nějak jsem si ho zkusmo vytvořil v mcc, Mandriváckym gui, jejich obsah je asi tak následující ...
$ ls -R .: list profiles/ ./profiles: default/ ./profiles/default: files/ services/ ./profiles/default/files: etc/ ./profiles/default/files/etc: hosts localtime ntp/ ntp.conf ppp/ resolv.conf sysconfig/ yp.conf ./profiles/default/files/etc/ntp: step-tickers ./profiles/default/files/etc/ppp: chap-secrets pap-secrets ./profiles/default/files/etc/sysconfig: network* network-scripts/ ./profiles/default/files/etc/sysconfig/network-scripts: ifcfg-ath0* ifcfg-eth0* ./profiles/default/services: acpi autofs dhcpd haldaemon iptables laptop-mode ntop pcmcia psacct smartd syslog alsa cpufreqd dkms harddrake keytable messagebus ntpd portmap rawdevices sound webmin atd crond dm iplog kheader network partmon postfix shorewall sshd xfspři bootu se mne to ptalo, jakej profil to chce spustit. Jelikož mi to vadilo, tak jsem to zrušil.
#!/bin/sh # created by Debian setup if [ -r /etc/network/interfaces.netenv-default ]; then mv /etc/network/interfaces /etc/network/interfaces.netenv-old ln -s /etc/network/interfaces.netenv-default /etc/network/interfaces fi if [ -r /etc/resolv.conf.netenv-default ]; then mv /etc/resolv.conf /etc/resolv.conf.netenv-old ln -s /etc/resolv.conf.netenv-default /etc/resolv.conf fi if [ -r /etc/postfix/main.cf.netenv-default ]; then mv /etc/postfix/main.cf /etc/postfix/main.cf-netenv-old ln -s /etc/postfix/main.cf.netenv-default /etc/postfix/main.cf fi if [ -r /etc/init.d/firewall-doma ]; then mv /etc/init.d/firewall /etc/init.d/firewall-netenv-old ln -s /etc/init.d/firewall-doma /etc/init.d/firewall fi # start ssh - repeatitive execution of this command does not harm update-rc.d ssh defaultsJdou tam používat i nějaké proměné a asi to umí i další věci, ale líbí se mi to. Díky všem za reakce
Tiskni Sdílej: