Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone a PinePhone Pro nebo notebooky Pinebook a Pinebook Pro publikovala na svém blogu březnový souhrn novinek (YouTube). Jednodeskový RISC-V počítač Star64 s SoC StarFive JH-7110 bude v prodeji od 4. dubna.
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 23.03. Přehled novinek v oznámení na webu a v CHANGELOGu na GitHubu.
Je tu opět apríl. Společnost Razer představila holící myš Razer Razer. Vědci z CERNu navrhují 25hodinový den. Společnost Elgato představila kolekci Elgato Home. Společnost Nothing Beer (5.1%). Další aprílové novinky například na April Fools' Day On The Web.
Před 25 lety byl uvolněn zdrojový kód balíku aplikací Netscape Communicator jako open source (např. dobová zpráva CNET), z čehož vzešel projekt Mozilla – ten si výročí nyní připomíná.
Na GOG.com běží Spring Sale. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Deep Sky Derelicts.
Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.5.0. Přináší podporu platformy Mediatek mt8188 nebo nový audio modul ARIA (Automatic Regressive Input Amplifier Module).
Byla vydána nová verze 5.8 programovacího jazyka Swift (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení budou oficiální binární balíčky pro Ubuntu 18.04, Ubuntu 20.04, Ubuntu 22.04, CentOS 7, Amazon Linux 2 a Red Hat Universal Base Image 9.
Byla vydána nová verze 1.77 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.77 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.04 s kódovým názvem Lunar Lobster. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.04 mělo vyjít 20. dubna 2023.
Linuxová distribuce OpenMandriva byla vydána ve verzi ROME 23.03. Název ROME říká, že se jedná se o průběžně aktualizovanou (rolling) edici. Stabilní edice nese název Rock, aktuálně OpenMandriva Lx 4.3 Dysprosium.
Mod_python error: "PythonHandler django.core.handlers.modpython" Traceback (most recent call last): File "/usr/lib/python2.4/site-packages/mod_python/apache.py", line 299, in HandlerDispatch result = object(req) File "/usr/lib/python2.4/site-packages/django/core/handlers/modpython.py", line 163, in handler return ModPythonHandler()(req) File "/usr/lib/python2.4/site-packages/django/core/handlers/modpython.py", line 131, in __call__ self.load_middleware() File "/usr/lib/python2.4/site-packages/django/core/handlers/base.py", line 31, in load_middleware raise exceptions.ImproperlyConfigured, 'Error importing middleware %s: "%s"' % (mw_module, e) ImproperlyConfigured: Error importing middleware django.contrib.sessions.middleware: "No module named dws"V httpd.conf mám nasledující :
<Location "/dws/"> SetHandler python-program PythonHandler django.core.handlers.modpython PythonPath "['/var/www/localhost/htdocs/dws'] + sys.path" SetEnv DJANGO_SETTINGS_MODULE settings PythonDebug On </Location>>Postupoval jsem podle tohoto návodu Vážně už nevím, co dělám špatně
<Location "/dws/"> SetHandler python-program PythonHandler django.core.handlers.modpython PythonPath "['/var/www/localhost/htdocs/'] + sys.path" SetEnv DJANGO_SETTINGS_MODULE dws.settings PythonDebug On </Location>Zobrazí se Djangem formátovaná stránka "Page not found (404)". Přesný text vypadá takto:
Page not found (404) Request Method: GET Request URL: http://localhost/dws/ Using the URLconf defined in dws.urls, Django tried these URL patterns, in this order: 1. ^$ 2. ^admin/ The current URL, /dws/, didn't match any of these. You're seeing this error because you have DEBUG = True in your Django settings file. Change that to False, and Django will display a standard 404 page.Je mi jasné, že problém je někde v nastavení cest, ale opravdu už nevím, kde bych to měl upravit
<Location "/prvni_pokus/"> SetHandler python-program PythonHandler django.core.handlers.modpython PythonPath "['/home/django/'] + sys.path" SetEnv DJANGO_SETTINGS_MODULE prvni_pokus.settings PythonDebug On </Location>Django - (/home/django/prvni_pokus/urls.py)
from django.conf.urls.defaults import * (r'^prvni_pokus/admin/', include('django.contrib.admin.urls')) ... ... ...Není také od věci si nastavit správnou cestu na adresář media (css,img, ...) a zkopírovat tam madia pro admin prostředí Djanga. Přecejen s CSS je to hezčí
Alias /media "/var/www/localhost/htdocs/djangosite/media"Jo a ještě jsem se zasekl na češtině. Když jsem si procházel tutoriál nemohl jsem pochopit, přoč v Admin prostředí nemůžu vytvořit anketu česky (s interpunkcí). Hláška Djanga byla sice celkem jasná, ale pár minutek mi zabralo, než mi to docvalko. Místo
__str__
používat __unicode__
. Ani nechápu proč to v tom tutoríálu není s unicode.
Tiskni
Sdílej: