CSIRT.CZ, český národní CERT provozovaný na základě veřejnoprávní správní smlouvy společností CZ.NIC, shrnuje patnáct let svého fungování pod tímto sdružením: CSIRT.CZ – 15 let ve sdružení CZ.NIC.
Commodore OS Vision (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 3.0. Jedná se o linuxovou distribuci určenou pro fanoušky značky Commodore. Předinstalována je na počítačích Commodore 64x.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 208. brněnský sraz, který proběhne v pátek 25. dubna od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1.
Ve svém článku Getting Forked by Microsoft popisuje autor programu Spegel svoji nepříjemnou zkušenost s firmou Microsoft. Firma ho kontaktovala a zpočátku to vypadalo, že by mohlo jít o oboustranně prospěšnou spolupráci, autor tedy ochotně odpovídal na jejich otázky ohledně architektury programu a pomáhal jim ho zprovoznit. Následně komunikace ze strany Microsoftu utichla. Autor předpokládal, že zřejmě došlo ke změně priorit a firma
… více »Společnost Notion Labs stojící za softwarovou platformou pro spolupráci Notion (Wikipedia) oficiálně představila (YouTube) poštovního klienta Notion Mail. Aktuálně funguje pouze nad Gmailem.
Byla vydána nová verze 9.12 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Ubuntu 25.10 bude (𝕏) Questing Quokka (pátrající klokan quokka).
Ubisoft uvolnil zdrojové kódy softwaru Chroma pro simulaci barvosleposti pro vývojáře počítačových her. K dispozici jsou na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Defold (Wikipedie) je multiplatformní herní engine. Nejnovější verze je 1.10.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Licence vychází z licence Apache 2.0.
Koupil jsem si dnes scanner Epson Perfection V350 Photo. Ze stránek http://www.avasys.jp/english/linux_e/index.html jsem stáhnul iscan-2.3.0-1.c2.tar.gz
, bez problémů ho zkompiloval a nainstaloval.
Příkaz sane-find-scanner scanner najde:
found USB scanner (vendor=0x04b8 [EPSON], product=0x012f [EPSON Scanner]) at libusb:005:006
Po spuštění mi iscan
vyhodí chybovou hlášku: Could not send command to scanner. Check the scanner's status. Přístupovými právy to není, dělá to i pod rootem.
Zkoumal jsem manuálové stránky a do /etc/fstab přidal
none /proc/bus/usb usbfs defaults 0 0
Ničemu to nepomohlo. V návodu také píšou, že libusb může kolidovat s modulem scanner
, ale žádný takový modul vůbec v systému nemám.
Ještě mohu po celém odpoledni a večeru stráveném tímto problémem dodat, že se jedná patrně o nějaký problém (zajisté PEBKAC) mnoha uživatelů Archu. Na pokusný disk jsem nainstaloval OpenSUSE, tam to šlape samo. Zato jsem po internetu našel více zoufalých uživatelů Archu, kteří nemohou iscan rozchodit, všude bez odpovědí.
Je zde někdo, komu šlape iscan v Archu a je ochoten poradit? Prosím.
Tak vám teda všem velmi děkuji :-P
Už skoro šilhám, ale skener mi chodí. Překopíroval jsem vše z toh OpenSUSE, kromě souborů, které jsem předtím skompiloval. Stále to ale házelo stejnou chybu. Pak jsem ještě přidal pravidlo do /etc/udev/, což také nepomohlo, ale v kterousi chvíli mi aspoň skener ožil při připojení (původně byl úplně mrtvý). Nevím, co z předchozích činností bylo zbytečné, ale začalo to fungovat ve chvíli, kdy jsem zrušil úplně celý obsah souboru /etc/sane.d/dll.conf a vepsal tam jediný řádek, a to epkowa
Hurá do postele
Tiskni
Sdílej: