abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 30
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1992 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Ovladace ATI pod x86_64 Fedorou 6

    houska avatar 9.2.2007 20:55 houska | skóre: 41 | blog: HW
    Ovladace ATI pod x86_64 Fedorou 6
    Přečteno: 145×
    zdravim,
    mel bych dotaz na nejakeho fedoristu - chtel jsem si nainstalovat ovladace graficke karty na notebook (ATi Radeon Xpree 200M) bohuzel jsem se nepodival jak se spravne pod fedorou instaluji a nainstaloval jsem je rovnou bez tohoto doporuceni.
    Vysledkem je ze glxgears ukazuji cca 500 fps jak maji, ale cukaji se jak o zivot.
    Prikladam xorg.conf:
    Section "ServerLayout"
            Identifier     "single head configuration"
            Screen      0  "aticonfig-Screen[0]" 0 0
            InputDevice    "Keyboard0" "CoreKeyboard"
    EndSection
    
    Section "Files"
    EndSection
    
    Section "Module"
            Load "dri"       # tim si nejsem uplne jist
            Load  "glx"      # timhle jakbysmet
    EndSection
    
    Section "InputDevice"
            Identifier  "Keyboard0"
            Driver      "kbd"
            Option      "XkbModel" "pc105"
            Option      "XkbLayout" "us"
    EndSection
    
    Section "Monitor"
            Identifier   "Monitor0"
            ModelName    "LCD Panel 1280x800"
            HorizSync    31.5 - 90.0
            VertRefresh  59.9 - 60.1
            Option      "dpms"
    EndSection
    
    Section "Monitor"
            Identifier   "aticonfig-Monitor[0]"
            Option      "VendorName" "ATI Proprietary Driver"
            Option      "ModelName" "Generic Autodetecting Monitor"
            Option      "DPMS" "true"
    EndSection
    
    Section "Device"
            Identifier  "Videocard0"
            Driver      "ati"
    EndSection
    
    Section "Device"
            Identifier  "aticonfig-Device[0]"
            Driver      "ati"
    EndSection
    
    Section "Screen"
            Identifier "Screen0"
            Device     "Videocard0"
            Monitor    "Monitor0"
            DefaultDepth     24
            SubSection "Display"
                    Viewport   0 0
                    Depth     24
                    Modes    "1280x800" "1152x864" "1152x768" "1024x768" "800x600" "640x480"
            EndSubSection
    EndSection
    
    Section "Screen"
            Identifier "aticonfig-Screen[0]"
            Device     "aticonfig-Device[0]"
            Monitor    "aticonfig-Monitor[0]"
            DefaultDepth     24
            SubSection "Display"
                    Viewport   0 0
                    Depth     24
            EndSubSection
    EndSection
    

    glxinfo:
    name of display: :0.0
    Xlib:  extension "XFree86-DRI" missing on display ":0.0".
    display: :0  screen: 0
    direct rendering: No
    server glx vendor string: SGI
    server glx version string: 1.2
    server glx extensions:
        GLX_ARB_multisample, GLX_EXT_visual_info, GLX_EXT_visual_rating,
        GLX_EXT_import_context, GLX_EXT_texture_from_pixmap, GLX_OML_swap_method,
        GLX_SGI_make_current_read, GLX_SGIS_multisample, GLX_SGIX_hyperpipe,
        GLX_SGIX_swap_barrier, GLX_SGIX_fbconfig, GLX_MESA_copy_sub_buffer
    client glx vendor string: ATI
    client glx version string: 1.3
    client glx extensions:
        GLX_EXT_visual_info, GLX_EXT_visual_rating, GLX_EXT_import_context,
        GLX_ARB_get_proc_address, GLX_SGI_video_sync, GLX_ARB_multisample,
        GLX_ATI_pixel_format_float, GLX_ATI_render_texture
    GLX version: 1.2
    GLX extensions:
        GLX_EXT_visual_info, GLX_EXT_visual_rating, GLX_EXT_import_context,
        GLX_ARB_multisample
    OpenGL vendor string: Mesa project: www.mesa3d.org
    OpenGL renderer string: Mesa GLX Indirect
    OpenGL version string: 1.2 (1.5 Mesa 6.5.1)
    OpenGL extensions:
        GL_ARB_imaging, GL_ARB_multitexture, GL_ARB_texture_border_clamp,
        GL_ARB_texture_cube_map, GL_ARB_texture_env_add,
        GL_ARB_texture_env_combine, GL_ARB_texture_env_dot3,
        GL_ARB_transpose_matrix, GL_EXT_abgr, GL_EXT_blend_color,
        GL_EXT_blend_minmax, GL_EXT_blend_subtract, GL_EXT_texture_env_add,
        GL_EXT_texture_env_combine, GL_EXT_texture_env_dot3,
        GL_EXT_texture_lod_bias
    
       visual  x  bf lv rg d st colorbuffer ax dp st accumbuffer  ms  cav
     id dep cl sp sz l  ci b ro  r  g  b  a bf th cl  r  g  b  a ns b eat
    ----------------------------------------------------------------------
    0x23 24 tc  0 24  0 r  y  .  8  8  8  0  0 16  0  0  0  0  0  0 0 None
    0x24 24 tc  0 24  0 r  y  .  8  8  8  0  0 16  8 16 16 16  0  0 0 None
    0x25 24 tc  0 32  0 r  y  .  8  8  8  8  0 16  8 16 16 16 16  0 0 None
    0x26 24 tc  0 32  0 r  .  .  8  8  8  8  0 16  8 16 16 16 16  0 0 None
    0x27 24 dc  0 24  0 r  y  .  8  8  8  0  0 16  0  0  0  0  0  0 0 None
    0x28 24 dc  0 24  0 r  y  .  8  8  8  0  0 16  8 16 16 16  0  0 0 None
    0x29 24 dc  0 32  0 r  y  .  8  8  8  8  0 16  8 16 16 16 16  0 0 None
    0x2a 24 dc  0 32  0 r  .  .  8  8  8  8  0 16  8 16 16 16 16  0 0 None
    0x41 32 tc  1  0  0 c  .  .  0  0  0  0  0  0  0  0  0  0  0  0 0 None
    

    Odpovědi

    Dent avatar 9.2.2007 22:36 Dent | skóre: 21 | blog: Standovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ovladace ATI pod x86_64 Fedorou 6
    Xlib: extension "XFree86-DRI" missing on display ":0.0". // Tímhle to nejspíš bude... zkuste do xorg.conf přidat

    Section "DRI"
       Mode 0666
    EndSection
    

    houska avatar 9.2.2007 22:46 houska | skóre: 41 | blog: HW
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ovladace ATI pod x86_64 Fedorou 6
    pridali do konfiguraku podle rady,
    mravenecek stune dal :(
    porad stejny, hlaska je tam porad
    houska avatar 13.2.2007 19:59 houska | skóre: 41 | blog: HW
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ovladace ATI pod x86_64 Fedorou 6
    Tak zda se ze mam stejny problem jako tento clovek, ale ani preinstalovani mesa-libGL a pak instalace podle navodu nepomohla. Pak jsem zkusil preinstalovat cele KDE i X.org ale taky nic, asi bude problem v knihovnach a do toho vubec nevidim, takze poradi mi nekdo jak nainstaluju ATi ovladace?
    13.2.2007 22:11 pzad | skóre: 30 | blog: pzad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ovladace ATI pod x86_64 Fedorou 6
    Pokial instalujete fglrx s rpm balikov z livna tak (je to pre 32 bit, ale predpokladam, ze je to rovnake aj pre 64 bit)

    Toto je zle:
    Driver "ati"
    ma tam byt:
    Driver "fglrx"

    Je potrebne do xorg.conf doplnit novu sekciu
    Section "Extensions"
    Option "Composite" "false"
    EndSection

    A este je potrebne mat subor ati-fglrx.conf v /etc/ld.so.conf.d
    Obsah je jeden riadok
    /usr/lib/ati-fglrx
    houska avatar 14.2.2007 09:53 houska | skóre: 41 | blog: HW
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ovladace ATI pod x86_64 Fedorou 6
    Pokial instalujete fglrx s rpm balikov z livna tak (je to pre 32 bit, ale predpokladam, ze je to rovnake aj pre 64 bit)

    Toto je zle:
    Driver "ati"
    ma tam byt:
    Driver "fglrx"

    potvrzuji a mam to tak
    Je potrebne do xorg.conf doplnit novu sekciu
    Section "Extensions"
    Option "Composite" "false"
    EndSection

    v jednom z konfiguraku to bylo, tak jsem pouzil ten ...
    A este je potrebne mat subor ati-fglrx.conf v /etc/ld.so.conf.d
    Obsah je jeden riadok
    /usr/lib/ati-fglrx
    ... ja v tom souboru mam jak /usr/lib/ati-fglrx tak i /usr/lib64/ati-fglrx pricemz ta prvni vesta nefunguje, takze tu prvni jsem smazal a voila funguje to jak ma .... dik moc! jsem di vdecny

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.