Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
zdrawim,
z mandrake 9.0 sem přešel na Debian 3.0 r0
a shrůzou sem zjistil, že tam nejni tradiční
linuxconf utilita, bez který nic nenastavim.
Můžete mi poradit čim je zde linuxconf nahrazen?
Taky mě překvapila verze jádra (2.2.20 :-O )
přitom sou tam i zdrojáky na 2.4.18.
Takže se a ni asi brzo vrhnu.
mam jen jedno CD,..co mam teda použít
na konfiguraci systému jako je linuxconf?
(aby to bylo základní součástí instalace)
a co za program mam teda pouzit na konfiguraci?
apt-cache search kernel-image
a uvidis, co mas k dispozicii. Vypis zavisi na pocte CD, ktore mas k dispozicii.
Ak inac sedis na nejakom dobre tucnom kabli, tak odporucam zabudnut na nejake CD a v subore /etc/apt/sources.list nastavit cesty pre automaticke stahovanie balikov z Internetu (vid. napr. Apt-Howto).
Tot vsjo.
mARTin
hodil sem tam teda jádro 2.4.18 co bylo na CD
taky budu muset preinstalovat GNOME, je starej
(1.4), ani sem nikde nenasel nastaveni X11ctek,
takže jedu na VESA a 60Hz, to je vostuda na
Radeon7500. A taky me štve že mi hned staruje
GDM (Gnome desktom manager)a ja newim, jak
tomu zabranit, navic mi neběží KDE. A to mě
dostalo nejvíc, že se přes GDM nenaloguju
jako ROOT, prej že "ROOT is not allowed
to login from this screen". Takže se nedostanu
ani ke konfiguraci SYS V initu. DSP0 a DSP1 je
furt BUSY, takže nemam šanci ani rozchodit
Sound Server. A RPM balíky mi to nebere.
To je nadělění co?...když na něco přídete, co
mi pomůže něco vyřešit, budu vám moc
vděčnej. PS: linuxconf už sem ta dostalProč je lepší se přihlásit jako běžný uživatel a pak měnit uživatele pomoci su, když se na druhé konzoli můžu přihlásit jako root a pak jen přepínat ALT+Fx??? Myslím, že co se práv týče na tom budu stejně...nebo se pletu?
Už jsem se s tím setkal u Mandraku když jsem při instalaci nastavil vyšší úroveň zabezpečení což mi pak nechtělo povolit přihlášení jako root.
Není mi to moc (vůbec) jasné.
Tiskni
Sdílej: