Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
1. Nikde nevidím důvod, proč jste se vlastně rozhodl zkompilovat si vlastní jádro.
2. Pokud si chcete kompilovat vlastní jádro, vyjděte raději z distribučního (balíček kernel-source)
než z vanilla. Experimentovat s vanilla by mělo smysl, pokud byste potřeboval novější verzi např. kvůli nějakému driveru nebo funkci. V nahrazení distribučního jádra vanilla jádrem téže verze smysl nevidím.
3. Pokud si z nového jádra chcete udělat RPM, bylo by asi vhodnější použít distribuční source RPM a do něj případně přidat nové zdrojáky nebo vlastní patche. Pak pomocí rpmbuild
vytvoříte RPM, které bude pasovat do distribuce.
4. Váš problém je nejspíš v neprovedeném depmod
, zkuste 'depmod -ae -v default-1
'
mám problémy s větrákem, acpi (nejspíš za to může psmouse v jádře), neaktualizuje se ukazatel baterky. V diskuzích kde jsem se snažil dozvědět jak se problémů zbavit se končí na kompilaci nového jádra.
Jenže když se podíváte na verzi, uvidíte, že tazatel se snaží kompilovat vanilla 2.6.18.2 místo distribučního 2.6.18.2; silně pochybuji, že rozdíly mezi distribučním a vanilla jádrem budou spočívat v tom, že z distribučního budou uměle odstraněny fungující drivery…
to co jsem uverejnil byla jen ukazka ve skutecnosti jsem zadnou vanilu nepouzil snazil jsem se zkompilovat kernel sources primo od suse.Prima, tak priste misto ukazky sem dejte to, co delate _doopravdy_
Zkuste
depmod -ae -F /boot/System.map-2.6.18.2-34-kernel_for_IBM_T60p 2.6.18.2-34-kernel_for_IBM_T60p
Tiskni
Sdílej: