3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
6x WinXP desktop (staticke ip)
1x switch/router/adsl koncova jednotka (modem)
XXx exportovane adresare, nikto nepamata kto, komu, kde a co
- kazdy uzivatel ma na svojom XP pocitaci svoj adresar s kontaktmi/cislami/adresami klientov (thunderbird, outlook, ....)
situacia v mojich snoch:
1x server (asi SLES alebo Ubuntu) na ktorom budu sharovane data
6x WinXP desktop (dhcp leased ip)
1x switch/router/adsl koncova jednotka
Chcem mat centralizovanu spravu a autentifikaciu uzivatelov, ale neviem ci to openldap s windowsami dokaze (mam takmer nulovu skusenost s windowsami (a s openldap)). takisto by som chcel aby openldap prevzal kontrolu nad spravou kontaktov (tiez ju scentralizovat).
1. da sa to?
2. mate nejake tipy?
3. mozem do ldap databazy priradit kontaktom lubovolne atributy? (napr. komentar, spolahlivost, pracovna doba klienta, zdravotny stav, pocet nemanzelskych deti)
4. mozem jednou databazou spravovat aj kontakty aj uzivatelov v sieti?
mam zkusenost pouze se SLESem, takze k nemu:
1. ano, pomoci samby. Pri instalaci SLESu se nakonfiguruje LDAP server a pouzije se pro spravu uzivatelu
pak se nainstaluje samba server a nakonfiruruje se (vse v yastu) jako PDC se zdrojem LDAP
windows se pak jen joinou do te domeny ktera je poskytovana samba serverem
pak se jako autentizacni zdroj pak slouzi samba. Do LDAP se urcite da nacpat spousta dalsich veci (napr. vami zminovane kontakty), ale s tim nemam zkusenosti
Pokud jsou stanice WinXP Home (které neumí spolupráci s doménou), popř. pokud nechcete řešit autentizaci uživatelů pomocí PDC, ale pouze pomocí LDAP, pak doporučuji projekt pGina. Používáme jej v síti s podstatně větším počtem stanic/uživatelů.
Tiskni
Sdílej: