Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
[mircy@localhost x]$ sox ./raw.raw -r 48000 ./wav.wav sox: bad input format for file ./raw.raw: sampling rate was not specified
If more than one input file is specified then they are concatenated into the output file. In this case, it has a restriction that all input files must be of the same data type and sample rates.Neboli (pro ty mene znale anglictiny - ale stejne doporucuju se anglicky naucit
Jestlize je zadan vic jak jeden vstupni soubor, tyto soubory jsou zretezeny do vystupniho souboru. V tomto pripade vsak vsechny vstupni soubory musi byt stejneho typu a vzorkovaci frekvenceTakze doporucuji:
sox in1.wav in2.wav out.wav
sox ./vstupni*.wav ./vystup.wavDíky moc.
sox ./vstup-001.wav -r 44100 -c 2 -w -s ./vystup-001.wav
sox ./vstup-001.wav -r 44100 -c 2 -w -s ./vystup-001.wav
sox ./*waw ./zvuk.au sox ./zvuk.au ./vystup.wav
> Kdyz je spojimJinak cat funguje i na mpeg, alespoň mplayer to přehraje :)
> pomoci "cat", tak tam glitch nebude.
Tak to tak dělejte. Doporučují to i autoři vorbisu, takže to bude OK.
Tiskni
Sdílej: