Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
Po půl roce vývoje od vydání verze 44 bylo vydáno GNOME 45 s kódovým názvem Rīga. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube. Jednou z nejviditelnějších změn je odstranění tlačítka Činnosti (Activities) v levém horním rohu. Nově je tam indikátor ploch. Výchozím prohlížečem obrázků je nově Loupe, nahradil Eye of GNOME (eog). Novou aplikací pro práci s webovou kamerou je Snapshot, nahradil Cheese. Rozšíření GNOME Shellu fungující v předchozích verzích nejsou s verzí 45 kompatibilní.
Linux Foundation představila a zaštítila svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Ten vznikl pod původním názvem OpenTF jako reakce na přelicencování Terraformu na BSL (Business Source License) společností HashiCorp.
Google oznámil (en), že konverzační AI Bard (Wikipedie) může nyní komunikovat s aplikacemi a službami Google: "Díky nejnovějšímu rozšíření služby může Bard najít a zobrazit relevantní informace z nástrojů společnosti Google, které používáte každý den, jako je například Gmail, Dokumenty, Disk, Mapy, YouTube a Letenky Google, a to i když jsou potřebné informace v různých aplikacích a službách."
We didn't find any Wacom device.
Please make sure the device's
type (stylus, eraser, or cursor)
is embeded into its identifier string
A co vlastně potřebuju nastavovat? Tablet totiž jede v režimu pera, tj. každý bod na tabletu odpovídá bodu na obrazovce, takže když chci třeba něco dělat v gimpu a mám menší obrázek, musím dělat jen v malinké oblasti na touchpadu. Prostě ho chci přepnout do myšího režimu a nastavit menší citlivost, tj. aby malý pohyb na tabletu byl i malým pohybem na obrazovce.
Do xorg.conf jsem dle návodu přidal:
Section "InputDevice"
Driver "wacom"
Identifier "Wacom Volito2 stylus"
Option "Device" "/dev/input/event9"
Option "Type" "stylus"
Option "USB" "on"
EndSection
Tady jsem taky příliš nepochopil, proč tam mám mít tři části (stylus, cursor, eraser). Device je tam správně, alespoň podle toho, co vypsal ovladač, kam tablet napojil.
Příliš se v nastavování Xek nevyznám, tak buďte schovívaví, jestli jsem udělal nějakou blbost.. ;)
A ještě jedna věc. Mám notebook Prestigio Visconte 1200 a od určité doby mi nešel touchpad, což mi nakonec docela vyhovovalo. Nedávno jsem to ale zanesl do servisu, kde vyměnili snad půlku počítače, ale touchpad chodí. Potřeboval bych ale NUTNĚ vypnout takovéto "tapnutí" na touchpadu, tj. to, že když ťuknu na touchpad, považuje se to za klik. Když něco píšu a omylem se dotknu touchpadu, skočí mi kurzor někam do paďous a píšu najednou úplně někam jinam...
Vím, že kdybych celý den pročítal všechny možné diskuse (tady jsem toto téma nenašel) a návody a experimentoval, asi bych to vyřešil, ale bohužel takového času nazbyt nemám...
Díky moc
Section "InputDevice" Driver "wacom" Identifier "stylus" Option "Device" "/dev/input/wacom" #USB ONLY Option "Type" "stylus" Option "USB" "on" #USB ONLY Option "PressCurve" "0,0,100,100" EndSection Section "InputDevice" Driver "wacom" Identifier "eraser" Option "Device" "/dev/input/wacom" #USB ONLY Option "Type" "eraser" Option "USB" "on" #USB ONLY EndSection Section "InputDevice" Driver "wacom" Identifier "cursor" Option "Device" "/dev/input/wacom" #USB ONLY Option "Type" "cursor" Option "Mode" "absolute" Option "USB" "on" #USB ONLY EndSection Section "InputDevice" Identifier "Pad1" Driver "wacom" Option "Device" "/dev/input/wacom" Option "Type" "pad" Option "Button13" "3" Option "ButtonsOnly" "on" Option "USB" "on" Option "Button9" "1" EndSectionJsou tam uvedeny celkem 4 zařízení, Pad, což je podložka tabletu, v mém případě je tam aby fungovaly tlačítka a kolečko, která jsou na tabletu. Pak je tam stylus, což je vlastní pero; Eraser, což je guma na druhém konci tabletu, tu Volito nemá takže tuhle položku nejspíš můžeš vynechat (+ vynechat ji i v sekci "ServerLayout") a nakonec je tam položka Cursor která ovládá samotný kurzor na obrazovce. Ty zařízení je ntné v xorg.conf mít aby o nich vůbec ovladač věděl. Hlavně je pak nezapomeň vložit do ServerLayout sekce :) Samozřejmě fyzická zařízení označ jak je máš v systému označená ty! V tvém případě bych vložil položky tak jak jsou uvedeny, kromě eraseru a aby jsi mohl kurzorem posunovat jako myší tak změň u "Cursor" položku mode na "relative". Jak nastavit citlivost pohybu myši v xorg.conf netuším, ale myslím že na to bude stačit nastavení myši v prostředí, které používáš. Pár tipů: - Osvědčilo se mi mít myš(/dev/input/mice) definovanou nad definicí tabletu(/dev/input/wacom), aspoň se zařízení nehádají. - Neví jestli má volito přítlak, je možné že parametr PressCurve bude v tvém případě zbytečný. - sudo cat /dev/input/zarizeni se mi osvedcilo na detekci toho ktere zarizeni je ktere. Když jsem zprovozňoval svůj Graphire tak jsem čerpal z těchto linků, snad ti pomůžou kdyby něco: http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Wacom_Tablet http://www.ubuntuforums.org/showthread.php?t=25151 Snad to pomůže...
Tiskni
Sdílej: