abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 03:33 | Bezpečnostní upozornění

    Byla nalezena a 9. června opravena kritická zranitelnost ve FreeBSD v Kernel TLS (KTLS). Pojmenována byla Bumsrakete (FreeBSD-SA-26:26.ktls, CVE-2026-45257). Lokální neprivilegovaný uživatel může přepisovat soubory, ke kterým má právo pouze pro čtení. Přepsáním setuid binárky a jejím spuštěním může získat roota. Na všech verzích od verze 13.0 vydané v dubnu 2021.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:11 | Komunita

    Vývojáři open source operačního systému ReactOS (Wikipedie), jehož cílem je kompletní binární kompatibilita s aplikacemi a ovladači pro Windows, se na síti 𝕏 pochlubili, že ReactOS zvládne počítačovou hru Half-Life.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 10:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:44 | Nová verze

    Apple container dospěl do verze 1.0.0. Jedná se o open source nástroj pro spouštění linuxových kontejnerů na macOS postavený nad containerization. Napsaný je v programovacím jazyce Swift a optimalizovaný pro Apple silicon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 03:33 | Nová verze

    Bylo vydáno Eclipse IDE 2026-06 aneb Eclipse 4.40. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.6. 15:44 | Zajímavý software

    Asterinas (GitHub) je v Rustu napsané jádro operačního systému poskytující s jádrem Linux kompatibilní ABI. Vydána byla verze 0.18.0. První distribucí postavenou nad jádrem Asterinas je Asterinas NixOS. Nejedná se o oficiální projekt NixOS a nemá nic společného s NixOS Foundation.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    10.6. 13:22 | Zajímavý článek

    Podrobně byla rozebrána kritická zranitelnost v nf_tables (CVE-2026-23111). Další lokální eskalace práv na Linuxu. V upstreamu byla zranitelnost již v únoru opravena. Ve zdrojovém kódu stačilo odstranit 1 vykřičník.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    10.6. 12:11 | Nová verze

    Evropská komise (EK) nařídila americké společnosti Meta, že musí znovu umožnit bezplatný přístup konkurenčním obecně zaměřeným asistentům umělé inteligence (AI) k WhatsAppu a tento přístup musí zachovat až do ukončení antimonopolního šetření. Opatření je dočasné a má zabránit vážnému a nevratnému poškození konkurence na rychle rostoucím trhu s obecnými AI asistenty. Meta uvedla, že se proti rozhodnutí odvolá.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    10.6. 11:44 | IT novinky

    Společnost Anthropic představila AI modely Claude Fable 5 a Claude Mythos 5. Claude Fable 5 je první model třídy Mythos určený pro běžné použití.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.6. 04:44 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 3.24.0, tj. první z nové řady 3.24, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1879 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Mikrofon nenahrava

    3.3.2007 15:54 Lithius | skóre: 14
    Mikrofon nenahrava
    Přečteno: 398×

    Mam problem s mikrofonem, prolezl jsem hodne for a webu ale nic mi moc nepomohlo.

    Dovedu nastavit mikrofon tak, ze ho slysim v bednickach...tutiz funguje, ale nenahrava..zkousel jsem to v programu audacity..nic, ve Skypu slysim ale nikdo neslysi me. V nastaveni alsamixer v zalozce Capture mam vybrany mic, ale nejde tam nastavit hlasitost (nevim jestli je to tak normalni)....nevim si s tim rady.

    takze nevi nekdo jak ho zprovoznit ????

    Zvukovku mam SB Live 5.1 a krome mikrofonu vse funguje jak ma (resp. Uz funguje vse jak ma.) )

    Mam Fedora core 6 verzi pro 64bit procesory

    Odpovědi

    3.3.2007 16:41 DNA
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mikrofon nenahrava
    jeste mozna osolit Capture a zapnout mic boost
    3.3.2007 17:02 Lithius | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mikrofon nenahrava
    Mic. boost zapnuto, Capture na maximu, ale stale nic
    3.3.2007 19:35 Martin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mikrofon nenahrava
    V tohmle se moc nevyznam, takze pokud je to mimo, tak tento prispevek prosim ignoruj. Mel jsem problem s VoIPem - nikdo me neslysel i kdyz z vlastnich bedynek jsem slysel svuj mikrofon. Pomohlo v Gnome Alsa Mixer u Capture zaskrtnout Rec.
    3.3.2007 19:55 Lithius | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mikrofon nenahrava
    Kdyz u capture zaskrtnu rec, tak se slysim z bedynek. Efekt to ma stejny jako kdyz v zalozce Playbac zaskrtnu mic. ale i tak jsem vyzkousel jestli to funguje pomoci skype....nefunguje.

    ale dik na napad :)
    3.3.2007 20:05 Ash
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mikrofon nenahrava
    Co vypíše $ amixer | grep Capture ?
    3.3.2007 20:22 Lithius | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mikrofon nenahrava
    Capture channels: Front Left - Front Right
    Capture channels: Front Left - Front Right
    Capture channels: Mono
    Capture channels: Mono
    Capture channels: Front Left - Front Right
    Limits: Capture 0 - 100
    Front Left: Capture 0 [0%] [-99999.99dB] [off]
    Front Right: Capture 0 [0%] [-99999.99dB] [off]
    Capture channels: Front Left - Front Right
    Limits: Playback 0 - 100 Capture 0 - 100
    Front Left: Playback 69 [69%] [-12.40dB] Capture 97 [97%] [-1.20dB] [on]
    Front Right: Playback 69 [69%] [-12.40dB] Capture 97 [97%] [-1.20dB] [on]
    Capture channels: Front Left - Front Right
    Limits: Playback 0 - 100 Capture 0 - 100
    Front Left: Playback 75 [75%] [-10.00dB] Capture 0 [0%] [-99999.99dB] [off]
    Front Right: Playback 75 [75%] [-10.00dB] Capture 0 [0%] [-99999.99dB] [off]
    Capture channels: Front Left - Front Right
    Limits: Playback 0 - 100 Capture 0 - 100
    Front Left: Playback 75 [75%] [-10.00dB] Capture 0 [0%] [-99999.99dB] [off]
    Front Right: Playback 75 [75%] [-10.00dB] Capture 0 [0%] [-99999.99dB] [off]
    Capture exclusive group: 0
    Capture channels: Front Left - Front Right
    Front Left: Playback 24 [77%] [1.50dB] [off] Capture [off]
    Front Right: Playback 24 [77%] [1.50dB] [off] Capture [off]
    Capture channels: Front Left - Front Right
    Limits: Playback 0 - 100 Capture 0 - 100
    Front Left: Playback 0 [0%] [-99999.99dB] Capture 0 [0%] [-99999.99dB] [off]
    Front Right: Playback 0 [0%] [-99999.99dB] Capture 0 [0%] [-99999.99dB] [off]
    Capture channels: Front Left - Front Right
    Limits: Playback 0 - 100 Capture 0 - 100
    Front Left: Playback 0 [0%] [-99999.99dB] Capture 0 [0%] [-99999.99dB] [off]
    Front Right: Playback 0 [0%] [-99999.99dB] Capture 0 [0%] [-99999.99dB] [off]
    Capture exclusive group: 0
    Capture channels: Front Left - Front Right
    Front Left: Playback 23 [74%] [0.00dB] [on] Capture [off]
    Front Right: Playback 23 [74%] [0.00dB] [on] Capture [off]
    Capture exclusive group: 0
    Capture channels: Front Left - Front Right
    Front Left: Capture [on]
    Front Right: Capture [on]
    Capture exclusive group: 0
    Capture channels: Front Left - Front Right
    Front Left: Playback 0 [0%] [-34.50dB] [off] Capture [off]
    Front Right: Playback 0 [0%] [-34.50dB] [off] Capture [off]
    Capture exclusive group: 0
    Capture channels: Front Left - Front Right
    Front Left: Capture [off]
    Front Right: Capture [off]
    Capture channels: Front Left - Front Right
    Limits: Playback 0 - 100 Capture 0 - 100
    Front Left: Playback 0 [0%] [-99999.99dB] Capture 0 [0%] [-99999.99dB] [off]
    Front Right: Playback 0 [0%] [-99999.99dB] Capture 0 [0%] [-99999.99dB] [off]
    Capture channels: Front Left - Front Right
    Limits: Playback 0 - 100 Capture 0 - 100
    Front Left: Playback 0 [0%] [-99999.99dB] Capture 0 [0%] [-99999.99dB] [off]
    Front Right: Playback 0 [0%] [-99999.99dB] Capture 0 [0%] [-99999.99dB] [off]
    Capture channels: Front Left - Front Right
    Limits: Playback 0 - 100 Capture 0 - 100
    Front Left: Playback 0 [0%] [-99999.99dB] Capture 0 [0%] [-99999.99dB] [off]
    Front Right: Playback 0 [0%] [-99999.99dB] Capture 0 [0%] [-99999.99dB] [off]
    Capture exclusive group: 0
    Capture channels: Front Left - Front Right
    Front Left: Playback 0 [0%] [-34.50dB] [off] Capture [off]
    Front Right: Playback 0 [0%] [-34.50dB] [off] Capture [off]
    Simple mixer control 'Capture',0
    Capture channels: Front Left - Front Right
    Limits: Capture 0 - 15
    Front Left: Capture 15 [100%] [22.50dB] [off]
    Front Right: Capture 15 [100%] [22.50dB] [off]
    Capture exclusive group: 0
    Capture channels: Front Left - Front Right
    Front Left: Capture [off]
    Front Right: Capture [off]
    Capture exclusive group: 0
    Capture channels: Front Left - Front Right
    Front Left: Capture [off]
    Front Right: Capture [off]
    Capture channels: Front Left - Front Right
    Limits: Playback 0 - 100 Capture 0 - 100
    Front Left: Playback 75 [75%] [-10.00dB] Capture 0 [0%] [-99999.99dB]
    Front Right: Playback 75 [75%] [-10.00dB] Capture 0 [0%] [-99999.99dB]
    4.3.2007 11:30 Ash
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mikrofon nenahrava
    A zapnout Simple mixer control 'Capture',0 by nepomohlo?
    amixer -c 0 sset Capture,0 cap
    4.3.2007 11:37 Lithius | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mikrofon nenahrava
    hmm :( tak teda nepomohlo
    3.3.2007 20:08 janius | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mikrofon nenahrava
    Tento problem som mal i ja v OpenSUSE 10.2 a nakoniec som zistil, ze problemom bol zvukovy system v KDE. Ked som v KDE ovladacom centr vypol zvukovy system odskrknutim policka, zrazu islo i nahravat, fungoval skype a zvuk ide OK. Tk ma napada, neviete niekto co to vlastne je ten zvukovy system v KDE? Lebo ako to mam vypnute tak ide vsetko, mikrofon, prehravanie i uvodna zvucka pri boote sa ozve.... Tak neviem zmysel co to vlastne je ten zvukovy system v KDE. Ale ako som napisal, vypnutim zvukoveho systemu mi zrazu nabehlo nahravanie.....
    Zi a nechaj zit:-D
    3.3.2007 20:24 Lithius | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mikrofon nenahrava
    Hmm tak to nevim, ja mam Gnome tak to asi bude jinak, a navic uplne nechapu co to je ten zvukovy system...
    4.3.2007 00:51 Václav HFechs Švirga | skóre: 26 | blog: HF | Kopřivnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mikrofon nenahrava
    Arts, démon co se stará o to, aby ti (nejen) mixovaly aplikace, i když nemáš ve zvukovce hw mixování. Arts je přežitek a i když mám kde, rád si ho vypnu, jsou s ním problémy, softwarové mixování umí i alsa, jen nesmí aplikace využívat přímy zápis do /dev/dsp (proto mi třeba se starým flash pluginem (7) jely videa na youtube jen když sem si dal pozor ať žádné jiné aplikace nehrají, s 9 už je to v pohodě, takže nemám problém).
    Baník pyčo!

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.