Alyssa Rosenzweig v příspěvku na blogu oznámila, že Asahi Linux už zvládá OpenGL 3.1. Dokončuje se podpora OpenGL ES 3.1. Dalším krokem bude Vulkan 1.0.
Intel nedávno představil a pod licencí SIL Open Font License (OFL) na GitHubu zveřejnil font Intel One Mono. Font je určen především pro zobrazování textu v emulátorech terminálu a vývojových prostředích (Přehled fontů s pevnou šířkou).
Na redditu byly publikovány zajímavé QR kódy vygenerované pomocí Stable Diffusion. Přehled použitého softwaru v článku na Ars Technica.
Byl vydán Mozilla Firefox 114.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Nově jsou také na Linuxu podporovány USB FIDO2/WebAuthn bezpečnostní klíče. WebTransport je ve výchozím stavu povolen. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 114 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána červnová aktualizace aneb verze 2023.06-1 linuxové distribuce OSMC (Open Source Media Center). Z novinek lze zdůraznit povýšení verze multimediálního centra Kodi na 20. Na léto je plánováno představení nového vlajkového zařízení Vero, jež nahradí Vero 4K +.
Už zítra 7. června od 17 hodin proběhne SUSE Czech Open House 2023 aneb den otevřených dveří pražské pobočky SUSE. Těšit se lze na komentovanou prohlídku nebo přednášku o spotřebě procesorů.
Na vývojářské konferenci Applu WWDC23 byla představena řada novinek (cz): brýle Apple Vision Pro, MacBook Air 15” s čipem M2, Mac Studio s čipem M2 Max nebo M2 Ultra, Mac Pro s čipem M2 Ultra, iOS 17, iPadOS 17, macOS Sonoma, watchOS 10, …
Chystá se poslední jarní Virtuální Bastlírna. Nachystejte si ledové kávy, mojita a vodní chladiče a pojďte se se strahovskými bastlíři pobavit o technice a bastlení! Ptáte se, co mají bastlíři za novinky? Například se ukázalo, že OLED s SSD1306 ve skutečnosti nejsou nutně jen černobílé. Vyšla také nová verze KiCADu včetně betaverze pluginu pro tvorbu databázových knihoven pro KiCAD v InvenTree a na internetu se objevil USB
… více »6. červen je dnem za skutečný internet (neboli Světový den IPv6). Již tradiční příležitost urgovat svého ISP, kdy zavede do sítě IPv6, ale také příležitost šířit osvětu i mezi netechnické uživatele. V současnosti má IPv6 v ČR jen cca 20 % uživatelů (podle statistik společností Akamai a Google).
Festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí Maker Faire Prague 2023 proběhne o víkendu 10. a 11. června na Výstavišti Praha.
-N CONN_LIMIT
-A FORWARD -i eth1 -p tcp -s 192.168.3.2 --syn -j CONN_LIMIT
-A CONN_LIMIT -m limit -s 192.168.3.2 --limit 1/sec --limit-burst 5 -j RETURN
udelam jsem si novy router ktery ma dne rozhrani, eth0 venku a eth1 vnitrni. Na vnitrni jsem si pripojit JEDEN pc s vyse uvedenou adresou a vytvoril jsme na nem plno spojeni nicmene porad jsem mohl otvirat dale.. Akorat si nejsem jisty jestli ten limit burst znamena maximalni pocet soubeznych spojeni..
Proste spojeni jsem mohl vesele otvirat dal jakoby se nechumelilo... muzete mi prosim poradit kde jsem mohl udelat chybu. Jeste bych se chtel zeptat jestli by to slo udelat tak ze kdyz ta IP adresa presahne pocet spojeni a pro dalsi bude chtit otevrit web tak se zobrazi webova stranka s upozornenim... Ve tride (doufam ze se tomu rika trida) *NAT to mam pomoci redirect nebo dnat a funguje to ale ve tride *FILTER nevim jestli to jde
Predem dekuji za vsechny rady
REJECT
či DROP
.
Pravděpodobně by pomohlo ještě přidat
-A CONN_LIMIT -j REJECT
; případně DROP
.
--limit-burst 6 --limit 2/minute
Představte si šestiraný revolver, který má na počátku šest nábojů v komorách (limit-burst). Při každém výstřelu se sníží počet nábojů o jedna. Pokud počet nábojů klesna na nula, tak již nemůžete dále střílet. Každých 30 s (limit) dojde k výměně jedné vystřelené nábojnice za nový náboj a revolver je znovu připraven k výstřelu. Nikdy však nemůžete revolver nabít, aby měl v komorách více než šest nábojů (limit burst).
man iptables
.
Musím zmírnit vaše nadšení. Tímto způsobem dokážete omezit počet otevíraných TCP spojení, nikoliv však počet otevřených TCP spojení. (Představte si situaci, kdy klient opakovaně otevře a zase ukončí TCP spojení. V jistém okamžiku se mu již nové TCP spojení otevřít nepodaří.) Pro omezení počtu současné otevřených TCP spojení slouží match-extension connlimit, jak píše kolega.
./runme --download ./runme connlimit
Tiskni
Sdílej: