Grocy je open source ERP systém. Ne však pro plánování zdrojů v podnicích ale v domácnostech. Spravovat lze zásoby, povinnosti a úkoly. Vytvářet nákupní seznamy. Ověřovat dostupnost surovin pro recepty. Plánovat jídelníčky. Vyzkoušet lze online demo. Vývoj probíhá na GitHubu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
3D tiskárny Original Prusa MK4S (a MK4) v kombinaci s Prusamenty PLA a PETG mají mezinárodně uznávanou certifikaci UL 2904 GREENGUARD, která potvrzuje splnění přísných bezpečnostních standardů pro VOC a UFP.
Byla vydána verze R1/beta5 open source operačního systému Haiku (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání.
Sovereign Tech Fund (Wikipedie), tj. program financování otevřeného softwaru německým ministerstvem hospodářství a ochrany klimatu, podpoří Sambu částkou 688 800 eur.
Společnost OpenAI představila novou řadu svých AI modelů OpenAI o1 navržených tak, aby "strávily více času přemýšlením, než zareagují". Videoukázky na 𝕏 nebo YouTube.
Sailathon 24, tj. hackathon mobilního operačního systému Sailfish OS, proběhne od 27. do 30. září v Praze na Strahově ve školícím centru Silicon Hill.
Bylo vydáno Ubuntu 22.04.5 LTS, tj. páté opravné vydání Ubuntu 22.04 LTS s kódovým názvem Jammy Jellyfish. Stejně tak Kubuntu 22.04.5 LTS, Ubuntu Budgie 22.04.5 LTS, Ubuntu MATE 22.04.5 LTS, Lubuntu 22.04.5 LTS, Ubuntu Kylin 22.04.5 LTS, Ubuntu Studio 22.04.5 LTS a Xubuntu 22.04.5 LTS.
Byla publikována veřejná Výroční zpráva Bezpečnostní informační služby za rok 2023 (pdf).
Byla vydána nová verze 8.7 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Některé programy (např. kde, bash, ktorrent, konquerror) mi nechtějí v nabídkách (popiscích, atd) zobrazovat znaky ě,ř - místo nich je v textu pěkný čtvereček - přitom xorg.conf se zdá být v pořádku
Navíc se mi zdá zvláštní, že přesto že mi jak v KDE tak v text.režimu jakž takž funguje čeština, až na pár znaků - v přihlašovací nabídce do kde lze psát pouze azbukou, což mi mírně znepříjemňuje přihlašování (společné znaky azbuky a latinky jsou asi čísla - ty mi to ještě bere)
ad3) myslím tím správce přihlášení do grafikého rozhraní
ad4) ano je založen na debianu
ad5) s linuxem není nikdo úplný expert, člověk se pořád učí - jinak mám v počítači Suse, Arch a momentálně Knoppix. Poslední jmenovaný protože jsem slyšel že lépe rozpozná hardware a já hledám systém/program mimo Windows(Microsoft), který by mi dovolil se dostat na souborový systém TinyUDF
Jinak samozřejmě díky za odpovědi, zkusím to a napíšu jak jsem dopadl.Díky je to opravdu tímto: Ovládací centrum -> Vzhled a motivy -> Písma. Nějak jsem tuto volbu přehlédl.
Teď už potřebuji vyřešit jen ten problém s azbukou v přihlašovacím dialogu do grafického režimu. To přez ovládací centrum nejde a já vážně netuším kde hledat konfigurační soubor (nebo alespoň, jak zjistit který je to program)
Tiskni Sdílej: