Přímý přenos (YouTube) z konference LinuxDays 2024, jež probíhá tento víkend v Praze v prostorách Fakulty informačních technologií Českého vysokého učení v Praze (FIT ČVUT). Na programu je spousta zajímavých přednášek.
Elon Musk na akci We, Robot (YouTube, 𝕏) představil Robotaxi, Robovan a vylepšeného Tesla Bota (Optimus).
Internet Archive je offline (𝕏, Bluesky, Mastodon). Unikly údaje 31 milionů uživatelů. Probíhal / probíhá na něj DDoS útok.
Alyssa Rosenzweig se v příspěvku na svém blogu rozepsala o hraní AAA her na Asahi Linuxu. Na YouTube je záznam její včerejší přednášky na XDC 2024 (X.Org Developer's Conference).
Vláda schválila Národní polovodičovou strategii: Česká republika má velký potenciál stát se významným hráčem v oblasti výroby čipů, zejména v evropském měřítku. Využít tento potenciál je cílem Národní polovodičové strategie, kterou připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s experty, a která navazuje na evropský Akt o čipech.
V lete vyšiel Aeonwave 4.0, ktorý niekoľkonásobne menej vyťažuje procesor pri interpretácií priestorového zvuku než OpenAL Soft. Autor hľadá prispievateľov do knižnice libaaxopenal za účelom pridania ALC_EXT_EFX rozšírení využívaných napr. v hre Doom 3 cez port Dhewm3 v Linuxe.
Linuxová distribuce Ubuntu 24.10 „Oracular Oriole“ byla vydána. Jde o průběžné vydání s podporou 9 měsíců. Obsahuje mj. Linux 6.11 či GNOME 47 s několika odkazy na první vydání Ubuntu (4.10 „Warty Warthog“) před 20 lety. K dispozici jsou také oficiální deriváty s odlišnými výchozími desktopovými prostředími anebo balíky aplikací.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové major verzi 2.0 (YouTube). Důležité změny v Migration Guide.
Apache Tomcat (Wikipedie) slaví 25 let. Při té příležitosti byla vydána nová verze 11.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Open source 3D herní a simulační engine Open 3D Engine (O3DE) byl vydán v nové verzi 24.09.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání. O3DE má nového maskota: Odie.
[:space:]
. Je možné to provést bez použití té znakové třídy? A pokud ano, kde se to dá najít?
Anebo je potřeba změnit něco v tom skriptu? Ten egrep tam mám stejným způsobem, jako bych to psal z CL, pouze místo regulárního výrazu v uvozovkách '...' je $1
. V tom, co jsem našel o potlačení interpretace metaznaků, byla všude zmínka jenom o uvozovkách a backslashi, to ale zřejmě není ten případ. Nic podstatného jsem snad nepřehlídl, spíš něco zásadního nevím. Díky za nasměrování.
$ vim space.sh $ chmd +x space.sh bash: chmd: command not found $ chomd +x space.sh bash: chomd: command not found $ chmod +x space.sh $ ./space.sh "hello world" hello*world $ cat ./space.sh #!/bin/bash sed 's/ /*/' <<< "$1" $
./myscript.sh "regexp s mezerama"
a v myscript.sh:
prom="$1" # uvozovky okolo $1!
egrep "$prom" file.foo
tak to bude fungovat. Nebo copy&paste ukázku co vám přesně nejde...
Snad jen kdybyste předával víc parametrů a používal $@ tak byste mohl narazit, ale jinak...
$ cat ./skript1.sh #!/bin/bash echo " Jmeno skriptu : ;$0;" echo " Pocet parametru : ;$#;" echo " Vsechny parametry : ;$@;" echo " Parametr 1 : ;$1;" echo " Parametr 2 : ;$2;" echo " Parametr 3 : ;$3;" echo " Parametr 4 : ;$4;"A zde ho vyzkoušíme:
$ ./skript1.sh "1 parametr skriptu " 2 " 3 " Jmeno skriptu : ;./skript1.sh; Pocet parametru : ;3; Vsechny parametry : ;1 parametr skriptu 2 3 ; Parametr 1 : ;1 parametr skriptu ; Parametr 2 : ;2; Parametr 3 : ; 3 ; Parametr 4 : ;;
#! /bin/bash
cd /home/hibbit/prept
find . -type f -print0 | xargs -0 egrep -ah $1 >/home/hibbit/vyber.txt
cd /home/hibbit/
egrep $1 vyber.txt --colour
Tiskni Sdílej: