Společnost ARM představila platformu Total Compute Solutions 2023 (TCS23) s 5. generací GPU Immortalis-G720, Mali-G720 a Mali-G620 a Armv9.2 CPU Cortex-X4, Cortex-A720 a Cortex-A520 s DSU-120.
Na konferenci Microsoft Build 2023 byl představen Azure Linux container host for Azure Kubernetes Service (AKS). Podrobnosti ve videu s otázkami a odpovědmi. Shrnutí v článku na DevClass.
Na itch.io probíhá Linux Game Jam 2023. Zapojit se a přihlásit hru běžící na Linuxu lze do 6. června do 01:59. Zahrát si lze hry z loňského ročníku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačové hry Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War a Hue. Na Epic Games Storu počítačovou hru Fallout: New Vegas - Ultimate Edition.
WordPress (Wikipedie), open source systém pro správu webového obsahu (CMS), zítra slaví 20 let. První verze byla vydána 27. května 2003.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno ve verzi 1.34. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Od verze 1.6 lze pomocí "deno compile" sestavit ze zdrojových kódů binární spustitelný soubor. Nově "deno compile" podporuje také npm balíčky.
Aktuálně posledním 14. open source filmem od Blender Studia je CHARGE (YouTube). Dokončuje se 15. film Pet Projects. Začíná se pracovat na 16. filmu s pracovním názvem Project Gold.
Thunderbird má nové logo.
Není zcela jednoduché rozchodit v Linuxu kameru IPU6 umístěnou v noteboocích Dell Latitude 9420, Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10, Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 2, Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 7 a dalších. Ve Fedora Linuxu je to teď snadnější. Hans de Goede informuje o podpoře kamery IPU6 ve Fedora Linuxu pomocí balíčků umístěných na RPM Fusion.
Společnost AMD na YouTube představila a oznámila prodej grafické karty Radeon RX 7600. Cena začíná na 269 dolarech.
Mám zkušenosti pouze s Berylem - pozná se podle rudého krystalu, jež má ve znaku - a v tom lze nastavit zobrazení plochy např. po najetí některého z rohů obrazovky, jak to máte u zobrazení přehledu oken. Na KDE panel lze taktéž přidat tlačítko pro zobrazení plochy, ale jeho použití ve spojení s Berylem se mi neosvědčilo.
Více ploch lze také nastavit - ovšem opět, nepoužívejte k tomu prostředky KDE, ale zase nastavení Berylu.
Používáte-li Beryl, měl byste mít v systémové liště jeho ikonku, která Vám zpřístupní jeho nastavení. Není-li tam, stiskněte Alt+F2 a zadejte beryl-manager
.
Používáte-li compiz, nevím..
ps -C beryl,compiz
" v terminálu. (Kdybyste nevěděl, ten spustíte např. stiskem Alt+F2 a zadáním konsole
.)
Taky používám Mandrivu, taky jsem si nastavil více ploch, taky jsem si nastavil "nové gumové okna". Protože mluvíš o "gumových oknech" je mi jasně že jsi si nastavil 3Ddesktop, protože u pracovního prostředí bez 3D gumové okna nejsou = okna nejsou gumové, jsou normální. Moje zjištění : více ploch a gumové okna (3Ddesktop) spolu nesouvisí. Ale je pravda že v 3D se počet ploch to tak snadno nepozná.
Non3Ddesktop - nastavení počtu virtuálních ploch : (tak jako ve windows) pravé tlačítko na volné ploše - nastavení pracovní plochy - virtuální plochy - počet pracovních ploch. Vlevo se ukáže přímo graficky kolik pracovních ploch máš.
3Ddesktop - problém - všechno nastavíš stejně - ale vlevo se počet pracovních ploch graficky neukáže, protože 3Ddesktop se chápe jako 3Dkostka s např. 4 stěnami, pokud si nastavíš 4 pracovní plochy, pokud nastavíš 5 pracovních ploch bude mít ona 3Dkostka 5 stěn atd.
Tlačítko "zobrazit plochu" je možno přidat do spodní lišty takto : kurzor myšky do leva dolů - pravé tlačítko - nabídka panelu - přidat aplet do panelu - tam si vybrat např. "zobrazit plochu" - potvrdit tlačítkem "přidat do panelu".
Pakliže se chová jako kostka, jak tu kostku tedy "pootočím" na další stěnu?Podivej se na prvni komentar k tvemu dotazu. Mas to tam napsany!
Tiskni
Sdílej: