Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) vydal Přehled kybernetických incidentů za září 2024 (pdf). Evidováno bylo 21 kyberbezpečnostních incidentů. Na účastníky mezinárodní bezpečnostní konference IISS Prague Defence Summit cílila phishingová kampaň.
Minetest (Wikipedie), tj. multiplatformní open source voxelový herní engine a hra inspirovaná Minecraftem, se přejmenovává na Luanti.
Minulý týden byl představen (YouTube) Rocky Linux from CIQ (RLC) aneb Rocky Linux s komerční podporou od společnosti CIQ. Cena podpory je 25 000 dolarů ročně bez ohledu na počet jader CPU, serverů nebo virtuálních počítačů.
Byla aktualizována časová osa podpory Manifest V2 v Chrome, tj. verze API rozšíření webových prohlížečů. V průběhu týdnů budou rozšíření Chrome používající tuto verzi deaktivována a uživatelům budou doporučeny alternativy používající Manifest V3. Uživatelé Chrome si mohou pomocí "chrome://extensions/" zjistit, kterých rozšíření se to týká. Například také uBlock Origin. Podporu Manifest V2 v Chrome bude možné dočasně prodloužit nastavením ExtensionManifestV2Availability.
Sada nástrojů Distrobox pro spouštění libovolných linuxových distribucí v terminálu pomocí kontejnerů byla vydána ve verzi 1.8.0.
Byly zpracovány a zveřejněny videozáznamy z konference LinuxDays 2024. Přistupovat k nim lze přímo z programu, kde jsou také odkazy na prezentace, nebo z YouTube.
Byla vydána nová verze 1.4 svobodného multiplatformního vektorového grafického editoru Inkscape. Podrobný přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání.
Softwarový KVM Input Leap (dříve Barrier) byl vydán ve verzi 3.0.0 (a následně pár opravných). Přidává podporu Waylandu a Qt6. Jde o první vydání od přesunu z projektu Barrier v roce 2021. Barrier vznikl jako fork Synergy, jehož verze 2 byla částečně proprietární a její bezplatná open-source verze měla umělá omezení.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Přímý přenos (YouTube) z konference LinuxDays 2024, jež probíhá tento víkend v Praze v prostorách Fakulty informačních technologií Českého vysokého učení v Praze (FIT ČVUT). Na programu je spousta zajímavých přednášek.
Mám zkušenosti pouze s Berylem - pozná se podle rudého krystalu, jež má ve znaku - a v tom lze nastavit zobrazení plochy např. po najetí některého z rohů obrazovky, jak to máte u zobrazení přehledu oken. Na KDE panel lze taktéž přidat tlačítko pro zobrazení plochy, ale jeho použití ve spojení s Berylem se mi neosvědčilo.
Více ploch lze také nastavit - ovšem opět, nepoužívejte k tomu prostředky KDE, ale zase nastavení Berylu.
Používáte-li Beryl, měl byste mít v systémové liště jeho ikonku, která Vám zpřístupní jeho nastavení. Není-li tam, stiskněte Alt+F2 a zadejte beryl-manager
.
Používáte-li compiz, nevím..
ps -C beryl,compiz
" v terminálu. (Kdybyste nevěděl, ten spustíte např. stiskem Alt+F2 a zadáním konsole
.)
Taky používám Mandrivu, taky jsem si nastavil více ploch, taky jsem si nastavil "nové gumové okna". Protože mluvíš o "gumových oknech" je mi jasně že jsi si nastavil 3Ddesktop, protože u pracovního prostředí bez 3D gumové okna nejsou = okna nejsou gumové, jsou normální. Moje zjištění : více ploch a gumové okna (3Ddesktop) spolu nesouvisí. Ale je pravda že v 3D se počet ploch to tak snadno nepozná.
Non3Ddesktop - nastavení počtu virtuálních ploch : (tak jako ve windows) pravé tlačítko na volné ploše - nastavení pracovní plochy - virtuální plochy - počet pracovních ploch. Vlevo se ukáže přímo graficky kolik pracovních ploch máš. 3Ddesktop - problém - všechno nastavíš stejně - ale vlevo se počet pracovních ploch graficky neukáže, protože 3Ddesktop se chápe jako 3Dkostka s např. 4 stěnami, pokud si nastavíš 4 pracovní plochy, pokud nastavíš 5 pracovních ploch bude mít ona 3Dkostka 5 stěn atd.
Tlačítko "zobrazit plochu" je možno přidat do spodní lišty takto : kurzor myšky do leva dolů - pravé tlačítko - nabídka panelu - přidat aplet do panelu - tam si vybrat např. "zobrazit plochu" - potvrdit tlačítkem "přidat do panelu".
Pakliže se chová jako kostka, jak tu kostku tedy "pootočím" na další stěnu?Podivej se na prvni komentar k tvemu dotazu. Mas to tam napsany!
Tiskni Sdílej: