Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 6.3. Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení a na GitHubu.
Uživatele Windows a Microsoft 365 Business a Enterprise mohou oficiálně používat Python v Excelu. Spolu s knihovnami jako pandas, Matplotlib a NLTK. Jedná se o spolupráci s Anacondou. Microsoft si tento "vynález integrace tabulkových procesorů s externími prostředími" patentoval: US12026560B2. Už před podáním patentu ale mohli uživatelé pro Python v Excelu používat například PyXLL. LibreOffice / OpenOffice.org měl PyUNO.
Provoz Mozilla.social, tj. instance Mastodonu provozované Mozillou, bude 17. prosince 2024 ukončen.
Byla vydána nová major verze 6 programovacího jazyka Swift (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení jsou oficiální binární balíčky pro Ubuntu 20.04, Ubuntu 22.04, Ubuntu 24.04, Debian 12, Fedora 39, Amazon Linux 2 a Red Hat Universal Base Image 9.
Exploze osobních komunikačních zařízení v Libanonu zabily osm lidí, přibližně 2750 lidí je zraněno. Zhruba 200 jich je v kritickém stavu.
Byla vydána Java 23 / JDK 23. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 12. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců. LTS verze jsou 8, 11, 17 a 21 a bude 25.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 41, tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 22. října. Z novinek (ChangeSet) lze vypíchnout Valkey místo nesvobodného Redisu, konec Pythonu 2, instalace proprietárních ovladačů Nvidia s podporou Secure Boot, DNF 5, RPM 4.20, KDE Plasma Mobile Spin, LXQt 2.0, …
Digitální a informační agentura (DIA) přebírá od 1. listopadu správu Registru obyvatel a Registru osob. Převodem pokračuje postupné soustřeďování sdílených informačních systémů státu pod DIA (𝕏).
Společnost Apple vydala nové verze operačních systémů pro svá zařízení: macOS 15 Sequoia, iPadOS 18, tvOS 18, visionOS 2, watchOS 11 a iOS 18.
Konsorcium Linux Foundation představilo svůj nejnovější projekt s názvem OpenSearch Software Foundation zastřešující další vývoj OpenSearch a OpenSearch Dashboards. OpenSearch je forkem vyhledávače Elasticsearch a OpenSearch Dashboards je forkem souvisejícího nástroje pro vizualizaci dat Kibana. V roce 2021 přešly projekty Elasticsearch a Kibana z licence Apache 2.0 na duální licencování pod Server Side Public License (SSPL) a
… více »Mám zkušenosti pouze s Berylem - pozná se podle rudého krystalu, jež má ve znaku - a v tom lze nastavit zobrazení plochy např. po najetí některého z rohů obrazovky, jak to máte u zobrazení přehledu oken. Na KDE panel lze taktéž přidat tlačítko pro zobrazení plochy, ale jeho použití ve spojení s Berylem se mi neosvědčilo.
Více ploch lze také nastavit - ovšem opět, nepoužívejte k tomu prostředky KDE, ale zase nastavení Berylu.
Používáte-li Beryl, měl byste mít v systémové liště jeho ikonku, která Vám zpřístupní jeho nastavení. Není-li tam, stiskněte Alt+F2 a zadejte beryl-manager
.
Používáte-li compiz, nevím..
ps -C beryl,compiz
" v terminálu. (Kdybyste nevěděl, ten spustíte např. stiskem Alt+F2 a zadáním konsole
.)
Taky používám Mandrivu, taky jsem si nastavil více ploch, taky jsem si nastavil "nové gumové okna". Protože mluvíš o "gumových oknech" je mi jasně že jsi si nastavil 3Ddesktop, protože u pracovního prostředí bez 3D gumové okna nejsou = okna nejsou gumové, jsou normální. Moje zjištění : více ploch a gumové okna (3Ddesktop) spolu nesouvisí. Ale je pravda že v 3D se počet ploch to tak snadno nepozná.
Non3Ddesktop - nastavení počtu virtuálních ploch : (tak jako ve windows) pravé tlačítko na volné ploše - nastavení pracovní plochy - virtuální plochy - počet pracovních ploch. Vlevo se ukáže přímo graficky kolik pracovních ploch máš. 3Ddesktop - problém - všechno nastavíš stejně - ale vlevo se počet pracovních ploch graficky neukáže, protože 3Ddesktop se chápe jako 3Dkostka s např. 4 stěnami, pokud si nastavíš 4 pracovní plochy, pokud nastavíš 5 pracovních ploch bude mít ona 3Dkostka 5 stěn atd.
Tlačítko "zobrazit plochu" je možno přidat do spodní lišty takto : kurzor myšky do leva dolů - pravé tlačítko - nabídka panelu - přidat aplet do panelu - tam si vybrat např. "zobrazit plochu" - potvrdit tlačítkem "přidat do panelu".
Pakliže se chová jako kostka, jak tu kostku tedy "pootočím" na další stěnu?Podivej se na prvni komentar k tvemu dotazu. Mas to tam napsany!
Tiskni Sdílej: