Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
No moc nerozumím tomu co vlastně chceš, protože to vypadá, že chceš duplicitní soubor k access.log, ale s tím, že bude obsahovat pouze IP a čas, případně si vybereš část URL:
cat /var/log/access.log |grep "/~fuky/" |gawk '{ FS=" "; print $1 " " $4 $5 }'
Posílám Ti ukázkový skript, který vypíše počet přenesených dat pro každou IP, třeba se Ti bude hodit při řešení Tvého problému
#!/bin/bash
# Jestlize pocet argumentu neni roven 1 vypise napovedu
if [ $# -ne 1 ]; then
echo "Usage: $0 access.log"
exit
fi
# do promene URL ulozi seznam vsech url z logu
# cat vytiskne soubor na obrazovku
# gawk vytiskne prvni sloupec (FS=" " oddelovac sloupcu je mezera)
# sort setridi vstup
# uniq odstrani ze vstupu duplicitni radky
URL=$(cat $1 |gawk '{ FS=" "; print $1 }' |sort |uniq)
# pro kazdou url zjisti pocet prenesenych bajtu
# a nakonec cely vystup cyklu setridi numericky podle druheho sloupce
for name in $URL; do
# do promene size ulozi pocet prenesenych bajtu pro danou url
# cat vytiskne soubor na obrazovku
# grep vytiskne pouze pozadovanou url
# sed reguelni vyraz nam ze vstupu vyfiltruje pocet prenesenych bajtu
# tr znaky konce radku nahradi znakem plus
# sed posledni znak (tj. +) nahradi koncem radku
size=$(cat $1 |grep $name |\
sed -n 's/^.\+ - - \[.\+\] \".\+\" [0-9]\+ \([0-9]\+\) .\+$/\1/p' |\
tr "\n" "+" |\
sed 's/\(.\+\)./\1\n/')
# provedeni souctu, lze pouzit treba i bc
size_result=$(($size))
# vytiskne promenou name zarovnanou vlevo na 40 znaku
# a promenou size zarovnanou vpravo na 10 znaku
printf "%-40s %10i\n" $name $size_result
done |sort -r -n -k "2"
</var/log/apache2/access.log \ awk '{ n[$1] += 1 } END { for(i in n) { print n[i] "\t" i; } }'\ | sort -nrJednak ti klesne složitost z kvadratické na lineární a také nebudeš v každém průchodu smyčkou forkovat několik nových procesů
To se mi líbí Takže, aby to fungovalo stejně vypadalo by to takhle:
#!/bin/bash < $1 awk '{ size = gensub(/^.+ - - \[.+\] ".+" [0-9]+ ([0-9]+) .+$/, "\\1", $0) if (size != $0) { n[$1] += size } } END { for(i in n) { print i "\t\t\t" n[i]; } }' | sort -nr -k "2"
Tiskni
Sdílej: