Na Steamu lze získat zdarma počítačové hry Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War a Hue. Na Epic Games Storu počítačovou hru Fallout: New Vegas - Ultimate Edition.
WordPress (Wikipedie), open source systém pro správu webového obsahu (CMS), zítra slaví 20 let. První verze byla vydána 27. května 2003.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno ve verzi 1.34. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Od verze 1.6 lze pomocí "deno compile" sestavit ze zdrojových kódů binární spustitelný soubor. Nově "deno compile" podporuje také npm balíčky.
Aktuálně posledním 14. open source filmem od Blender Studia je CHARGE (YouTube). Dokončuje se 15. film Pet Projects. Začíná se pracovat na 16. filmu s pracovním názvem Project Gold.
Thunderbird má nové logo.
Není zcela jednoduché rozchodit v Linuxu kameru IPU6 umístěnou v noteboocích Dell Latitude 9420, Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10, Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 2, Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 7 a dalších. Ve Fedora Linuxu je to teď snadnější. Hans de Goede informuje o podpoře kamery IPU6 ve Fedora Linuxu pomocí balíčků umístěných na RPM Fusion.
Společnost AMD na YouTube představila a oznámila prodej grafické karty Radeon RX 7600. Cena začíná na 269 dolarech.
Podman Desktop dospěl do verze 1.0. Jedná se o grafickou nadstavbu nad nástrojem Podman, jenž umožňuje vytvářet a provozovat kontejnery, aniž by uživatel potřeboval práva roota.
V květnu 2020 Facebook oznámil, že kupuje Giphy s animovanými gify za 400 milionů dolarů. V říjnu 2022 britský Úřad pro hospodářskou soutěž a trhy (CMA) nařídil společnosti Meta (Facebook) službu Giphy prodat. Stalo se tak včera. Za 53 milionů dolarů ji koupil Shutterstock.
Byla vydána nová major verze 16 softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Ahoj,
řeším teď na jednom stroji problém s cachováním stránek. Když nastartuju apache a řeknu mu o stránku tak mi ji v pohodě vrátí přesně jak očekávám. Když však na tý stránce na něco kliknu tak už další stránka často není to co očekávám, ale je to ta minulá. Když kliknu třeba na 5 odkazů a pak dávám refresh, tak se mi tam náhodně střídají výsledky, které už jsem dostal. Dělalo mi to na Kubuntu 6.06, pak mi to dělalo na Archu, v Archu se pak aktualizoval Python a asi i mod_python a všechno začalo jed. Teď na jinym stroji s Debianem (Etch) to zase nejede a výsledky se různě míchají :( Když pak nastane nějaká chyba, já jí opravím a dám refresh mám jí tam pořád a změna se projeví až po restartu apache. Vymazání *.pyc souborů taky nepomáhá :( Nemáte někdo řešení tohoto problému? Vůbec netuším jestli to je bug a měl by se hlásit nebo to je nějaký parametr při kompilaci ci konfiguraci :(
Ještě přidávám kus konfiguráku.
<Directory /home/pywebusers> Options Indexes FollowSymLinks MultiViews AllowOverride None Order allow,deny allow from all AddHandler mod_python .py PythonOption no_cache 1 PythonHandler mod_python.publisher PythonDebug On Header set Pragma "no-cache" Header set Cache-Control "no-cache" Header set Expires "-1" </Directory>
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni
Sdílej: