Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ahoj,
řeším teď na jednom stroji problém s cachováním stránek. Když nastartuju apache a řeknu mu o stránku tak mi ji v pohodě vrátí přesně jak očekávám. Když však na tý stránce na něco kliknu tak už další stránka často není to co očekávám, ale je to ta minulá. Když kliknu třeba na 5 odkazů a pak dávám refresh, tak se mi tam náhodně střídají výsledky, které už jsem dostal. Dělalo mi to na Kubuntu 6.06, pak mi to dělalo na Archu, v Archu se pak aktualizoval Python a asi i mod_python a všechno začalo jed. Teď na jinym stroji s Debianem (Etch) to zase nejede a výsledky se různě míchají :( Když pak nastane nějaká chyba, já jí opravím a dám refresh mám jí tam pořád a změna se projeví až po restartu apache. Vymazání *.pyc souborů taky nepomáhá :( Nemáte někdo řešení tohoto problému? Vůbec netuším jestli to je bug a měl by se hlásit nebo to je nějaký parametr při kompilaci ci konfiguraci :(
Ještě přidávám kus konfiguráku.
<Directory /home/pywebusers> Options Indexes FollowSymLinks MultiViews AllowOverride None Order allow,deny allow from all AddHandler mod_python .py PythonOption no_cache 1 PythonHandler mod_python.publisher PythonDebug On Header set Pragma "no-cache" Header set Cache-Control "no-cache" Header set Expires "-1" </Directory>
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni
Sdílej: