Linux na 4bitovém mikroprocesoru Intel 4004 z roku 1971? Ale jistě: Linux/4004 (YouTube).
Google Chrome 129 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 129.0.6668.58 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů (YouTube). Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 9 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube: DevTools Chrome 127-129).
Byly nalezeny a opraveny bezpečnostní chyby CVE-2024-38812 a CVE-2024-38813 s CVSS 9.8 a 7.5 ve VMware vCenter Server. Jedná se o vzdálené spouštění příkazů (RCE) a eskalaci oprávnění.
MojeID rozdává bezpečnostní klíče (tokeny) GoTrust Idem Key pro přístup k online službám veřejné správy (NIA). Ti, kteří již mají, mohou získat tablet ve slosování.
Společnosti Nintendo a Pokémon žalují společnost Pocketpair. Její hra Palworld prý porušuje patenty Nintendo a Pokémon.
RabbitMQ (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 4.0. RabbitMQ je open source messaging a streaming broker napsaný v programovacím jazyce Erlang. Implementuje protokoly AMQP 0-9-1, AMQP 1.0, RabbitMQ Streams, MQTT a STOMP a v HTTP a WebSockets Web STOMP plugin, Web MQTT plugin a management plugin.
Po půl roce vývoje od vydání verze 46 bylo vydáno GNOME 47 s kódovým názvem Denver. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube.
Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 6.3. Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení a na GitHubu.
Uživatele Windows a Microsoft 365 Business a Enterprise mohou oficiálně používat Python v Excelu. Spolu s knihovnami jako pandas, Matplotlib a NLTK. Jedná se o spolupráci s Anacondou. Microsoft si tento "vynález integrace tabulkových procesorů s externími prostředími" patentoval: US12026560B2. Už před podáním patentu ale mohli uživatelé pro Python v Excelu používat například PyXLL. LibreOffice / OpenOffice.org měl PyUNO.
Provoz Mozilla.social, tj. instance Mastodonu provozované Mozillou, bude 17. prosince 2024 ukončen.
mplayer -shuffle `tagger --files rpg`
Představoval jsem si to tak, že z každého z řádků vrácených taggerem se stane jeden parametr pro MPlayer. Ten parametry pochopí jako soubory, zamíchá je a přehraje. Bohužel tohle nefunguje v případě, že cesta k nějakému souboru obsahuje mezery. Z takové cesty se stane několik parametrů, které udávají neexistující soubory.
Napadlo mě obalit každý řádek uvozovkami. Tak by byly cesty k souborům v uvozovkách a nevzniklo by několik parametrů.
mplayer `tagger -f rpg | xargs -isoubor echo \"soubor\"`
Jenže to taky nefunguje. Tady se cesta obsahující mezeru rozdělí na několik parametrů úplně stejně jako předtím. Navíc první část má na začátku " a poslední " na konci.
Nevíte někdo, jak zařídit, aby se z každého řádku vyrobil opravdu jen jeden parametr, i když bude obsahovat mezery? Předem díky za odpovědi.
Nebylo by jednodušší použít xargs
přímo na mplayer
:
tagger -f rpg | xargs mplayer -shuffle
tagger -f rpg | xargs -isoubor echo \"soubor\" | xargs mplayer -shuffle
Omlouvám se, psal jsem to z hlavy. Takže druhý pokus:
tagger -f rpg | tr "\n" "\0" | xargs -0 mplayer -shuffle
Pokud by se dal příkaz tagger
přesvědčit, aby odděloval jména nulovým znakem, obejdete se bez tr
.
Tiskni Sdílej: