NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Do you accept the terms of this agreement? Please type yes or no. yes Proceeding with installation unzip: cannot find or open contents.dat, contents.dat.zip or contents.dat.ZIP. cp: cannot stat `/tmp/.divx/lib/*.so': No such file or directory cp: cannot stat `/tmp/.divx/include/*.h': No such file or directory chown: cannot access `/usr/local/lib/libdivx.so': No such file or directory chmod: cannot access `/usr/local/lib/libdivx.so': No such file or directory chown: changing ownership of `/usr/local/lib/libdivx.so.0': No such file or directoryNezkoušel to už někdo? Nemohl by mne někdo poradit (krok za krokem), jak to nainstalovat a donutit mplayer, aby to používal místo ffmpegu?
Tak mi řekněte, z jaké je ten test doby. Mluvím z vlastní zkušenosti, která je už delší dobu zpátky – od té doby preferuji xvid a od určité doby x264. Navíc uznáváte, že „dosáhl prakticky stejné kvality kódování jako Xvid, zato byl mnohem pomalejší“. To lze jedině za dobrého použití filtrů. Pokud chci realtime enkoding, vybral bych si FFmpeg, který byl (?je?) bez postprocesu rychlejší ale kvalitativně horší než xvid. Na slabém počítači obvykle dám přednost té rychlosti a to mi málokdo vyvrátí. A nesnažte se zamluvit, že FFmpeg je méně kvalitní než xvid a to zejména ve stavu, kdy nepoužijete další volby.
PS. To, že jde o dekoding jsem si nevšiml, vstal jsem totiž čtvrthodiny před tím, než jsem příspěvek psal, za to se omlouvám.
PPS. Díky za urážku, FFmpeg si nastavit umím, ale nemám potřebu, jsou kvalitnější kodeky (xvid).
PPPS. Doufám, že se teď nevytasíte s nějakou obskurní implementací MPEG-4 ASP.
„dosáhl prakticky stejné kvality kódování jako Xvid, zato byl mnohem pomalejší“. To lze jedině za dobrého použití filtrů.Jakých filtrů? To byl prostě test kódování, kde se vstup překóduje na výstup. Snad jediný filtr bylo zmenšení rozlišení. Jestli myslíte filtrů posprocessingu, tak to je věc jiná - např. na artefakty videa kódovaného kodekem Xvid, který používá jiné kódovací techniky (nemá ty "statické čtverečky" jako FFmpeg, ale takový permanentně se pohybující a rozmazávající "blátivý" obraz) se postprocessing uplatňuje těžko, takže to je věc toho, čemu kdo dává přednost - jestli "zablácenému", ale hladšímu obrazu kodeku Xvid bez postprocessingu nebo kostičkovanějšímu, ale "stabilnějšímu" obrazu FFmpegu, který se dá snadno ošetřit postprocessingem (a metod postprocessingu v MPlayeru/libavcodecu je dnes na výběr mnoho, ne jen ten letitý a zastaralý hb/vb). Viděl jsem spoustu diskusí se spoustou zastánců obojího. Rozhodně to, že je FFmpeg MPEG-4 horší než Xvid nebyl nikdy nějaký jednoznačný konsenzus za celých těch pět let co to sleduji. I když je třeba Xvid kvalitnější, není to nějak jednoznačně známý fakt, léta se o tom bezvýsledně vedlo mnoho sporů.
A nesnažte se zamluvit, že FFmpeg je méně kvalitní než xvid a to zejména ve stavu, kdy nepoužijete další volby.A proč bych ty další volby nepoužil? Od toho tam jsou - to, že dejme tomu v MEncoderu nejsou nastaveny jako výchozí nic nemění na tom, že tam jsou. Kodek Xvid si taky můžete nastavit tak, že bude kódovat ultrarychle (daleko rychleji než FFmpeg ve výchozím nastavení), ale ultranekvalitně (daleko méně kvalitně než FFmpeg ve výchozím nastavení). Já sleduji mailing listy MPlayeru a MEncoderu již řadu let a o dosažitelné kvalitě kódování kodekem FFmpeg MPEG-4 (který je preferovaný snad všemi vývojáři MPlayeru) tam toho byla velikánská kvanta. V zásadě byl závěr takový, že kodekem FFmpeg MPEG-4 lze dosáhnout stejné, nebo s použitím moderních pokročilých voleb dokonce i o trošku lepší kvality než kodekem Xvid, nevýhodou ale je obrovská pomalost. FFmpeg MPEG-4 je rychlý jenom v tom výchozím nastavení, které je na seriózní kódování nepoužitelné.
takový permanentně se pohybující a rozmazávající "blátivý" obraz… který mě vyhovuje více než ten „čtverečkovaný“ z FFmpegu.
I když je třeba Xvid kvalitnější, není to nějak jednoznačně známý fakt, léta se o tom bezvýsledně vedlo mnoho sporů.Takže to vypadá, že se tenhle spor bude táhnout taky léta
Kodek Xvid si taky můžete nastavit tak, že bude kódovat ultrarychle (daleko rychleji než FFmpeg ve výchozím nastavení), ale ultranekvalitně (daleko méně kvalitně než FFmpeg ve výchozím nastavení)Neříkal jsem snad, že pro realtime bych využil FFmpeg?
VDec: vo config request - 608 x 336 (preferred colorspace: Planar YV12)
VDec: using Planar YV12 as output csp (no 0)
Movie-Aspect is 1,81:1 - prescaling to correct movie aspect.
VO: [xv] 1280x680 => 1280x707 Planar YV12
Tiskni
Sdílej: