abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 03:55 | Nová verze

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:44 | Komunita

    Ubuntu 25.10 bude (𝕏) Questing Quokka (pátrající klokan quokka).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:55 | Zajímavý software

    Ubisoft uvolnil zdrojové kódy softwaru Chroma pro simulaci barvosleposti pro vývojáře počítačových her. K dispozici jsou na GitHubu pod licencí Apache 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 02:00 | Nová verze

    Defold (Wikipedie) je multiplatformní herní engine. Nejnovější verze je 1.10.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Licence vychází z licence Apache 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.4. 13:00 | Bezpečnostní upozornění

    Správa služeb hlavního města Prahy se potýká s následky kyberútoku. Hackerská skupina začala zveřejňovat na internetu některé z ukradených materiálů a vyzvala organizaci k vyjednávání. Ta zatím podrobnosti k případu sdělovat nechce. Případem se zabývá policie i Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    18.4. 12:33 | Zajímavý software

    OCCT je oficiálně k dispozici na Linuxu (YouTube). Jedná se o proprietární software pro zátěžové testování a monitorování hardwaru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    18.4. 02:44 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.4. 17:55 | Nová verze

    Canonical vydal Ubuntu 25.04 Plucky Puffin. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Jedná se o průběžné vydání s podporou 9 měsíců, tj. do ledna 2026.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.4. 14:11 | Nová verze

    Desktopové prostředí LXQt (Lightweight Qt Desktop Environment, Wikipedie) vzniklé sloučením projektů Razor-qt a LXDE bylo vydáno ve verzi 2.2.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.4. 14:00 | Nová verze

    Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.04. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (59%)
     (1%)
     (10%)
     (20%)
     (4%)
     (1%)
     (2%)
     (0%)
     (1%)
     (2%)
    Celkem 388 hlasů
     Komentářů: 18, poslední 17.4. 12:41
    Rozcestník

    Dotaz: Stabilita IMQ a náhrada za něj

    LFCIB avatar 10.5.2007 21:35 LFCIB | skóre: 19 | blog: LFCIB | /home/lfcib
    Stabilita IMQ a náhrada za něj
    Přečteno: 439×
    Zdravím, od doby co používám IMQ mi tak jednou za týden uplně totálně kiksne server. Zkusil jsem jádra 2.6.20, 2.6.16 a různé verze iptables. Patche IMQ oficialní. Různé stroje, stejný problém s nestabilitou. Pročítám fora a zjištuji jak je IMQ nestabilní. Dočetl jsem se o IFB ale prý se to nedá použít na mou situaci 2x sitovka na vnejsi sitovce NAT. Chtěl bych podprosit o vaše zkušenosti s IMQ, jakou kombinaci jádra, imq a iptables používáte a jak je to stabilní, jestli markujete, nebo používáte tc filtry, nebo nějak jinak. Mám nový stroj a ten potřebuje minimálně jádro 2.6.18, kdo máte stabilitu od tohoto jádra vejš? Pokud máte někdo řešení jak ustabilnit nebo nahradit IMQ, tak to prosím napište ;-)

    Díky moc LFCIB
    -=:L:i:N:u:X:=-<=>-=:4:e:V:e:R:=- Vyhovuje mi Debian GNU/Linux

    Odpovědi

    10.5.2007 22:12 xxl | skóre: 26
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stabilita IMQ a náhrada za něj
    Používám ifb v distribučním jádru Debianu - 2.6.18. Třídím pouze pomocí filtrů a jsem velice spokojený, že nemusím patchovat jádro, jako jsem to dělal dosud s jádry 2.4. Ale na nestabilitu imq v jádrech 2.4 si nemohu stěžovat. S jádry 2.6 jsem imq nepoužíval.
    LFCIB avatar 2.6.2007 00:04 LFCIB | skóre: 19 | blog: LFCIB | /home/lfcib
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stabilita IMQ a náhrada za něj
    Mohl byste prosím nastínit nějaký skript s tim ifb, jen abych si udělal představu co to obnáší? Děkuji
    -=:L:i:N:u:X:=-<=>-=:4:e:V:e:R:=- Vyhovuje mi Debian GNU/Linux
    11.6.2007 10:17 rainbof | skóre: 16 | blog: Svet_podle_rainbofa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stabilita IMQ a náhrada za něj
    Dobre dopoledne i mne by to docela zajimalo.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.