NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
K plnohodnotnému používálí Lunuxu bych potřeboval rozchodit přední panel od Audigy 2 Platinum eX. Našel jsem si návod zde na AbcLinuxu, ale skončil jsem hned u prvního bodu - a to "Zkompilujte jádro >2.6.x s podporou pro emu10k1".Podobné návody bych zakázal. To můžeme rovnou začínat návod na nastavení připojení k internetu větou: "zkompilujte si jádro s podporou tcp/ip" :( V každé distribuci je samozřejmě už dávno tato podpora obsažena (míněno tcp/ip i emu10k1). Pokud už chtěl autor zabředávat do problematiky takhle ze široka, tak měl uvést podstatnou informaci o tom, od které verze jádra je tato karta podporovaná. Pak by měla zmínka o kompilování alespoň trochu smysl. Jediná smysluplná informace z toho návodu je inicializace panelu. I když třeba už se to taky dávno dělá automaticky.
Nainstalujte lirc s podporou livedrive_midiV adeptu mám jen balíčky na lirc deamon a lirc kernel modul - kterej z nich mám použít? (+ jsem si ještě nainstaloval kdelirc) 2)
Lircd spustte: /etc/init.d/lircd start, Nastavte pro spousteni pri startu: rc-update add lircd defaultLircd spustím, ale nevím, jak ho nsatavit pro spuštění při startu (co s tím "rc-update add lircd default")? 3)
Nyni je potreba inicializovat panel opravdu zajimavym stringem, rovnou ho zapiste do skriptu (/etc/conf.d/local.start), ktery se bude spoustet po startu: echo -e '\360\000\040\041\141\000\000\000\177\000\367' > /dev/snd/midiC0D1Adresář "conf.d" pod etc nemám - kam ten skript dát - vytvořit spustitelný texťák do ~/.kde/Autostart? 4)
Pro doplneni sem prikladam ~/.asoundrcCo to je?
Tiskni
Sdílej: