Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
# RadioLAN card /sbin/isapnp /etc/isapnp.conf /sbin/insmod /usr/lib/rlmod.o io=0x0240 irq=5 CardType=4 /usr/local/bin/rl2cfg dev eth1 sta domain 0 /usr/local/bin/rl2cfg dev eth1 secid ****** /usr/local/bin/rl2cfg dev eth1 channel 1 sub 1Nastaveni interfacu a routovani je normalka ...
/sbin/isapnp /etc/isapnp.confmusí být něco jiného? Nějaký podobný skript tam jistě už bude, nějak to přece nabíhat musí. Stačí mi tedy zálohovat si ovladač rlmod.o? Nebo i jádro? S ním se snad nic nedělalo, myslím že je původní od instalace. Pokud jde o rc skripty: když ho uložím např. do /etc/rc.d/init.d (RedHat 7.0), tak si ho systém bude automaticky načítat?
/lib/modules/2.2.16-22/net/rlmod.o /usr/bin/proxcfg /usr/bin/proxnet /usr/bin/testlintakže ty si uložím. Musím to tak udělat, protože nemám dosud žádné zkušenosti s kompilováním a nechci se na tom zablokovat. Následujícím souborem /etc/modules.conf se ten modul aktivuje?:
alias eth0 rtl8139 alias parport_lowlevel parport_pc alias eth1 rlmod post-install /usr/bin/proxcfg eth1 sta secid "******" name me_jmeno_u_providera roam disable peer-to-peer onPořád nemůžu objevit nějaký startovací skript, který by jádru říkal, že si má modul rlmod.o načíst, tak je to asi tenhle? Z ostatního si zálohuju vše co jste mi napsali. Všechny doporučené odkazy jsem si už také četl.
alias eth1 rlmodv předchozím příspěvku? Nebo musím ještě někam vkládat příkaz insmod?
Tiskni
Sdílej: