V březnu 2016 byl 2D animační software Toonz uvolněn jako open source pod názvem OpenToonz. O víkendu byl OpenToonz vydán ve verzi 1.5.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání na GitHubu. Novou verzi bude možné nainstalovat také z Flathubu a Snapcraftu.
Společnost Espressif Systems oznámila, že rodinu SoC ESP32 brzy rozšíří o ESP32-C6 s 32bitovým RISC-V jádrem a podporou Wi-Fi 6 a Bluetooth 5 (LE).
MojeFedora.cz informuje co nového přinese Fedora Workstation 34. Většinu uživatelů praští do očí přepracované GNOME 40, ale další důležité změny se dějí i pod povrchem. Wayland na grafických kartách Nvidia, Pipewire jako hlavní zvukový subsystém, Fedora Toolbox s RHEL, Flatpaky ve Fedoře s inkrementálními aktualizacemi.
Byla vydána verze 4.4 kolekce svobodného softwaru umožňujícího nahrávání, konverzi a streamovaní digitálního zvuku a obrazu FFmpeg (Wikipedie). Kódové označení Rao bylo vybráno na počest profesora K. R. Raa za práci na DCT (diskrétní kosinová transformace).
Český LibreOffice tým aktualizoval příručku LibreOffice Calc na verzi 7.0. Kniha je určena pro uživatele tabulkového procesoru LibreOffice Calc. Pokrývá hlavní oblasti programu Calc, včetně zadávání, úprav a formátování dat, funkcí a vzorců pro výpočty nad daty, statistické analýzy, kontingenčních tabulek a hledání řešení pro potřeby analýz, databázových funkcí pro nastavení, ukládání a filtrování dat, široké škály 2D a 3D grafů,
… více »Jamie Zawinski na apríla vydal XScreenSaver (Wikipedie) ve verzi 6.00. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v changelogu. Proběhlo refaktorování kódu. Démon xscreensaver byl rozdělen na tři programy: xscreensaver, xscreensaver-gfx a xscreensaver-auth.
Byla vydána verze 2.3.0 kryptografického softwaru GnuPG (GNU Privacy Guard), tj. svobodné implementace OpenPGP. Jedná se o první veřejnou verzi z vývojové větve 2.3. Stabilní bude až verze 2.4.0. Z novinek lze zdůraznit podporu TPM (Trusted Platform Module) 2.0 aneb soukromé klíče lze chránit pomocí tohoto kryptoprocesoru. Více v příspěvku na blogu.
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prodává v aukci 0,42337268 jednotek virtuální měny bitcoin (BTC). Nejnižší podání bylo 544 632,00 Kč. Aukce končí dnes v 15:00.
Firma IBM oznámila vydání překladače jazyka COBOL pro Linux na architektuře x86, verze 1.1. Podporované distribuce jsou RHEL aspoň 7.8 a Ubuntu LTS aspoň 16.04. Jak upozorňuje The Register, je to zřejmě pro běh stávajícího softwaru v „hybridním cloudu“ IBM a migrace mezi Linuxem, AIX a z/OS.
Byla vydána verze 2021.1 integrovaného vývojového prostředí IntelliJ IDEA (Wikipedie). Představení novinek na YouTube. Instalovat lze také ze Snapcraftu.
# RadioLAN card /sbin/isapnp /etc/isapnp.conf /sbin/insmod /usr/lib/rlmod.o io=0x0240 irq=5 CardType=4 /usr/local/bin/rl2cfg dev eth1 sta domain 0 /usr/local/bin/rl2cfg dev eth1 secid ****** /usr/local/bin/rl2cfg dev eth1 channel 1 sub 1Nastaveni interfacu a routovani je normalka ...
/sbin/isapnp /etc/isapnp.confmusí být něco jiného? Nějaký podobný skript tam jistě už bude, nějak to přece nabíhat musí. Stačí mi tedy zálohovat si ovladač rlmod.o? Nebo i jádro? S ním se snad nic nedělalo, myslím že je původní od instalace. Pokud jde o rc skripty: když ho uložím např. do /etc/rc.d/init.d (RedHat 7.0), tak si ho systém bude automaticky načítat?
/lib/modules/2.2.16-22/net/rlmod.o /usr/bin/proxcfg /usr/bin/proxnet /usr/bin/testlintakže ty si uložím. Musím to tak udělat, protože nemám dosud žádné zkušenosti s kompilováním a nechci se na tom zablokovat. Následujícím souborem /etc/modules.conf se ten modul aktivuje?:
alias eth0 rtl8139 alias parport_lowlevel parport_pc alias eth1 rlmod post-install /usr/bin/proxcfg eth1 sta secid "******" name me_jmeno_u_providera roam disable peer-to-peer onPořád nemůžu objevit nějaký startovací skript, který by jádru říkal, že si má modul rlmod.o načíst, tak je to asi tenhle? Z ostatního si zálohuju vše co jste mi napsali. Všechny doporučené odkazy jsem si už také četl.
alias eth1 rlmodv předchozím příspěvku? Nebo musím ještě někam vkládat příkaz insmod?
Tiskni
Sdílej: