Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
modprobe usbserial vendor=0x16d5 product=0x6502Vytvoří celkem tři sériové porty, na prvním (ttyUSB0) reaguje na AT příkazy. Připojení se mi zatím nepodařilo (ani pod Windows :( )
fakt ti to reaguje ? zkusil jsem i modprobe cdc-acm, dmesg v pohode, ale kdyz dam v KPPP query modem, tak pry "Unable to open modem." ta tecka je tam opravdu takymodprobe usbserial vendor=0x16d5 product=0x6502Vytvoří celkem tři sériové porty, na prvním (ttyUSB0) reaguje na AT příkazy.
/dev
se objeví:
/dev/ttyUSB0, /dev/ttyUSB1, /dev/ttyUSB2
.
Pak stačilo vytvořit připojení: číslo #777, jméno i heslo ufon (používám pppd, distribuce Debian stable, vlastní jádro (2.6.22.1)). Viz následující soubory:
Obsah souboru /etc/ppp/peers/ufon
:
connect "chat -v -f /etc/ppp/ufon" ttyUSB0 115200 nocrtscts persist usepeerdns defaultroute name ufon #remotename ufon ipparam ufonObsah souboru
/etc/ppp/ufon
:
TIMEOUT 8 ABORT BUSY ABORT "NO CARRIER" ABORT ERROR "" 'AT' OK ATD#777 CONNECT \d\cObsah souboru
/etc/ppp/chap-secrets
:
# Secrets for authentication using CHAP # client server secret IP addresses ufon * ufon *Připojení přes
pon ufon
, odpojení poff
.
Takhle mi to jede (důkazem budiž i tento příspěvek, který je přes toto připojení odeslán...)
pppd
, či jiný nástroj pro PPP, odpojit modem, pomocí rmmod
odstranit moduly option
, usbserial
a zkusit znovu modem připojit.
450Mhz?
a jo ajo, omlouvam se... je to 450.. ale, kdyz se to vynasobi dvemaKdyž se to vynásobí dvěma, tak to je 900.... Prosim tě, radši nic nepiš. Napřed NMT=950MHz, potom perla 450 x 2 = 900
Pokud mě paměť nemate, tak NMT je(bylo) rozšířené ve variantách 950 a 450 MHz..
O2 používá CDMA2000 1xEV-DO (data-only) na 450 MHz.
U:FON používá kombinaci CDMA2000 1xRTT pro voice a ty pomalejší data (skrz ten telefon) a
CDMA2000 1xEV-DO pro ty rychlejší data, na 410 MHz. Takže proto ty jiné terminály.
Dobré počtení je o tom na VÚČAKO blogu.
Tuhle srandu nemám a nechci, ale přikláním se k názoru, že ta usb klíčenka pojede s usbserial.
Tiskni
Sdílej: