git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
Richard Hughes na svém blogu oznámil, že počet aktualizací firmwarů pomocí služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) přesáhl 100 milionů. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů nebo zapojených výrobců na stránkách LVFS.
Byla vydána nová stabilní verze 3.19.0, tj. první z nové řady 3.19, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou podporu Raspberry Pi 5.
Altap Salamander (Wikipedie), dvoupanelový správce souborů pro Windows, byl uvolněn jako open source pod názvem Open Salamander. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv2.
Společnost JetBrains představila (YouTube) svou umělou inteligenci JetBrains AI a nástroj AI Assistant v IDE.
Byla vydána nová verze 255 správce systému a služeb systemd (GitHub, NEWS). Z novinek lze vypíchnout například novou službu systemd-bsod.service.
Google představil Gemini, svůj největší a nejschopnější model umělé inteligence.
openSUSE komunita vybírá nová loga. Jedním z cílů je odlišit se od SUSE. Aktuálně probíhá hlasování o logu openSUSE a čtyř distribucí Tumbleweed, Leap, Slowroll a Kalpa.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2023-12-05. Přehled novinek v příspěvku na blogu a poznámkách k vydání. Nově jej lze používat také s tmavým tématem.
Dnes je to 10 let, co byla vytvořena decentralizovaná kryptoměna Dogecoin. Autoři Billy Markus a Jackson Palmer ji původně zamýšleli jako vtip. Znakem kryptoměny je pes Shiba-Inu známý z internetových memů.
modprobe usbserial vendor=0x16d5 product=0x6502Vytvoří celkem tři sériové porty, na prvním (ttyUSB0) reaguje na AT příkazy. Připojení se mi zatím nepodařilo (ani pod Windows :( )
fakt ti to reaguje ? zkusil jsem i modprobe cdc-acm, dmesg v pohode, ale kdyz dam v KPPP query modem, tak pry "Unable to open modem." ta tecka je tam opravdu takymodprobe usbserial vendor=0x16d5 product=0x6502Vytvoří celkem tři sériové porty, na prvním (ttyUSB0) reaguje na AT příkazy.
/dev
se objeví:
/dev/ttyUSB0, /dev/ttyUSB1, /dev/ttyUSB2
.
Pak stačilo vytvořit připojení: číslo #777, jméno i heslo ufon (používám pppd, distribuce Debian stable, vlastní jádro (2.6.22.1)). Viz následující soubory:
Obsah souboru /etc/ppp/peers/ufon
:
connect "chat -v -f /etc/ppp/ufon" ttyUSB0 115200 nocrtscts persist usepeerdns defaultroute name ufon #remotename ufon ipparam ufonObsah souboru
/etc/ppp/ufon
:
TIMEOUT 8 ABORT BUSY ABORT "NO CARRIER" ABORT ERROR "" 'AT' OK ATD#777 CONNECT \d\cObsah souboru
/etc/ppp/chap-secrets
:
# Secrets for authentication using CHAP # client server secret IP addresses ufon * ufon *Připojení přes
pon ufon
, odpojení poff
.
Takhle mi to jede (důkazem budiž i tento příspěvek, který je přes toto připojení odeslán...)
pppd
, či jiný nástroj pro PPP, odpojit modem, pomocí rmmod
odstranit moduly option
, usbserial
a zkusit znovu modem připojit.
450Mhz?
a jo ajo, omlouvam se... je to 450.. ale, kdyz se to vynasobi dvemaKdyž se to vynásobí dvěma, tak to je 900.... Prosim tě, radši nic nepiš. Napřed NMT=950MHz, potom perla 450 x 2 = 900
Pokud mě paměť nemate, tak NMT je(bylo) rozšířené ve variantách 950 a 450 MHz..
O2 používá CDMA2000 1xEV-DO (data-only) na 450 MHz.
U:FON používá kombinaci CDMA2000 1xRTT pro voice a ty pomalejší data (skrz ten telefon) a
CDMA2000 1xEV-DO pro ty rychlejší data, na 410 MHz. Takže proto ty jiné terminály.
Dobré počtení je o tom na VÚČAKO blogu.
Tuhle srandu nemám a nechci, ale přikláním se k názoru, že ta usb klíčenka pojede s usbserial.
Tiskni
Sdílej: