Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
find -size +1k -exec ln -s \{\} \{\}.odkaz \;Nebude to fungovat na soubory s divnými znaky v názvu (např. mezery), tam by asi bylo vhodné použít
xargs
.
-exec
je parametr příkazu find který to co je uvedené za tímto parametrem provede jako příkaz (pro každý nalezený soubor).
Asi jako když napíšete exec prikaz
Symboly {}
budou nahraženy názvem aktuálně nalezeného souboru, neptejte se mě proč zrovna {}
:D To by asi byla exkurze do historie. V příkazu je možné používat i středníky, takže celý ten příkaz se musí ukončít \;
což je escapovaný středník, tedy něco jako středník ale ne středník ;)
Někdo {}
také escapuje, momentálně mě nenapadá proč.
Někdo {}
také escapuje, momentálně mě nenapadá proč.
Kdysi mi nějaký shell vynadal, protože znaky {
a }
nějak interpretoval. Od té doby je ve find
u vždy escapuji. Ale teď jsem to zkoušel v zsh
, bash
a sh
, a všude to projde… Takže někdo to escapuje prostě ze zvyku #!/usr/bin/env bash for FILE in $(find * -size +1k) do ln -s $FILE $(echo $FILE | \ awk 'BEGIN { FS="/" } { print $NF }) doneJsi si jist tou hvezdickou? Nemel by jsi spise pouzit '/' jako path, pokud chces vyhledat vsechny soubory vetsi 1Kib?
.
jako pro projdení všech souborů a adresářů rekurzivně počínaje aktuálním, někdo nepíše nic
, což se chová stejně jako aktuální adresář, a použití hvězdičky *
bude asi fakt z neznalosti ale v důsledku to najde všechny neskryté soubory a adresáře + rekurze v aktuálním adresáři, takže jediný zádrhel by asi byl kdyby autor chtěl uvažovat i .dotfiles v aktuálním adresáři, pak by měl problém. (Předpokládám standardně nastavený globbing.)
P.S. k tomu $(echo $FILE | omg, awk 'BEGIN { FS="/" } { print $NF })
chybí vám tam ukončovací apostrof ', ale imho je to typický příklad pro
basename '$FILE'
nebo
${FILE##*/}
Jinak samozř. jestli se mají vyrábět linky v aktuálním adresáři na nalezené soubory, tak by jako startovací měl být nějaký adresář aby to nedělalo linky samy na sebe a navíc ještě nějak zařídit unkátnost jmen.
Tiskni
Sdílej: