Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Acl Typ: arp Použití acl aclname arp ARP−ADDRESS Description Ethernet (MAC) address matching This acl is supported on Linux, Solaris, and probably BSD variants. To use ARP (MAC) access controls, you first need to compile in the optional code. Do this with the −−enable−arp−acl configure option: % ./configure −−enable−arp−acl ... % make clean % make If everything compiles, then you can add some ARP ACL lines to your squid.conf Default acl all src 0.0.0.0/0.0.0.0 acl manager proto cache_object acl localhost src 127.0.0.1/255.255.255.255 acl SSL_ports port 443 563 acl Safe_ports port 80 21 443 563 70 210 1025−65535 acl Safe_ports port 280 # http−mgmt acl Safe_ports port 488 # gss−http acl Safe_ports port 591 # filemaker acl Safe_ports port 777 # multiling http acl CONNECT method CONNECT Example acl ACLARP arp 11:12:13:14:15:16 ACLARP refers MACADDRESS of the ethernet 11:12:13:14:15:16 Note Squid can only determine the MAC address for clients that are on the same subnet. If the client is on a different subnet,then Squid cannot find out its MAC address.
auth_param
určuje, jakým způsobem se bude autentizovat. acl name proxy_auth
pak použijete pro nastavení ACL dle přihlašovacího jména.
squid_ldap_group
a squid_ldap_auth
.
squid_ldap_group
a squid_ldap_auth
. Co tě naopak nezajímá je ntlm_auth
, k čemuž bys potřeboval Sambu a Winbind.
squid_ldap_group
by mohla posloužit k tomu, že vezme jméno z (libovolné) autorizace a zjistí, zda je uživatel v zadané skupině v LDAP (nebo AD) - dosadí jméno do parametru filtru, který mu zadáte. Klidně tedy můžete použít squid_ldap_group
s libovolným typem autorizace (nezkoušel jsem to, ale mělo by to tak fungovat). Jenom je potřeba si dát pozor na to, v jakém formátu máte ověřené jméno uživatele a v jakém jej vyžaduje LDAP dotaz.
Tiskni
Sdílej: