DIY trackball Ploopy má novou variantu Adept, na rozdíl od předchozích používá 44mm kouli, má symetrický tvar a šest tlačítek, snímač zůstává PMW-3360, novinkou je použití Raspberry Pi Pico, na kterém běží firmware QMK s podporou grafické konfigurační aplikace VIA. Předobjednávky jsou otevřeny za ceny 80-105 CAD.
Probíhá Meta Connect 2023. Společnost Meta představuje své novinky v oblasti AI a virtuální, smíšené a rozšířené reality. Představeny byly nové chytré brýle Ray-Ban | Meta a headset Meta Quest 3.
Eben Upton oficiálně představil (YouTube) nové Raspberry Pi 5 (YouTube). Je více než 2x výkonnější než jeho předchůdce, model 4B.
Byl vydán (YouTube) Counter-Strike 2. Nativně také pro Linux. Jedná se o největší technologický skok v historii této populární herní série.
Richard Stallman vystoupí v Praze s přednáškou Free Software And Your Freedom. V sobotu 30. září ve 14:30 na Pedagogické fakultě UK a v neděli 1. října v 18:00 hodin v rámci konference Hackers Congress Paralelní Polis.
Byla vydána verze 6 s kódovým název Faye linuxové distribuce LMDE (Linux Mint Debian Edition). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Linux Mint vychází z Ubuntu. LMDE je postaveno na Debianu.
Byly publikovány informace o novém bezpečnostním problému pojmenovaném GPU.zip (paper, GitHub). S vlastním logem. Jedná se o možný útok postranním kanálem na grafickou kartu (GPU). Proces může "krást pixely" jinému procesu.
Projekt GNU dnes slaví 40. výročí. Přesně před čtyřiceti lety, 27. září 1983, Richard Stallman oznámil, že se chystá napsat s Unixem kompatibilní operační systém GNU (Gnu's Not Unix). Hlavní oslava a setkání hackerů probíhá ve Švýcarsku ve městě Biel/Bienne. Na programu je také přednáška Richarda Stallmana.
Byl vydán Mozilla Firefox 118.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Vypíchnout je nutno automatický lokální strojový překlad webových stránek. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 118 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána nová major verze 15.0.0 softwaru OCRmyPDF pro přidávání textové vrstvy k naskenovaným PDF dokumentům (PDF/A). Přehled novinek v poznámkách k vydání. OCRmyPDF využívá pro optické rozpoznávání znaků (OCR) engine Tesseract.
já jako trosečník s Titaniku M$ Windows, přesedlal jsem na linux. Nainstaloval jsem si Mandrivu 2007 s KDE a začal oťukávat tento systém. Chvílemi jsem si připadal jako dítě, co neumí plavat a přesto je vhozeno do vody.. (znalosti a zkušenosti s windows byly rázem téměř neuplatnitelné) A jako tonoucí se stébla chytá, chytal jsem se i já, až se mi to podařilo. Cesta byla sice trochu trnitá, nadšení se střídalo s utrapami, mále uspěchy střídali komplikace, ale nakonec jsem se toho dost naučil a teď nedám na linux dopustit.. V hlavě mi semtam blýskne myšlenka, jak dlouho jsem ztrácel čas s windows, proč jsem nepřešel dříve i když stále podvědomě oba systémy srovnávám.. Jediným problémem je, že stále nenalézam ideální klon či náhradu za hudební program Fruityloops, který pod WINE sice spusit jde, ale je téměř nepoužítelný, nestabilní a extremně pomalý při čemž bere skoro 100% CPU.. Našel jsem sice dost podobný program Lmms, ale jak už bylo někde v diskuzích napsáno, autoři tohoto programu mají předsebou ještě hodně práce.. Troufám si tedy napsat že v linuxu už lecos umím, ale zdaleka ne vše, stále jsem začátečník a s toho plyne tento dotaz:
Je možné někde v Amaroku nastavit kodování jako windows-1250 ?? Používal jsem ve windows Winamp po přechodu na linux přehrávač XMMS, a teď chci používat Amarok, který se mi moc líbí, ale problém je, že názvy českých skladeb vidím často v "klikihácích" čili nečitelné.. A doufám že nebudu muset kvuli tomu přepisovat názvy skladeb..
Moc děkuji za jakoukoli radu a omlouvám se za délku, často se až moc rozepíšu
ale ještě mě napadlo, je to možná hloupost, že bych si nahodil verzi 1.3.8, ale netuším jak vypadá či jaký je rozdíl od verze 1.4.X. Amarok používám od verze 1.4.3 a s nížší verzi nemám zkušenosti, čili nevím o co budu ochuzen..
No a ještě jeden přihlouplý dotazek, je možné mít víc verzí součastně ? Třeba 1.3.8 a 1.4.X ?? Nikdy jsem to nezkoušel..
Děkuji..
Tiskni
Sdílej: