Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].
V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.
Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.
Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.
Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.
Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
alert: cannot start: unable to switch to home directory
V domovském adresáři jsem jako user pomoci maildirmake vytvořil ./Maildir a v /etc/init.d/qmail jsem vše snad správně nastavil:
# set default delivery method #alias_empty="|/usr/sbin/qmail-procmail" # procmail delivery to /var/spool/mail alias_empty="./Maildir/" # This uses qmail prefered ~/Maildir/ directory # You may want to maildirmake /etc/skel/Maildir #alias_empty="./Mailbox" # This uses Mailbox file in users $HOME logger="splogger qmail 2" # facility mail == 2 #logger="|accustamp >>/var/log/qmail.log" # If you have accustamp installed. #logger=">>/var/log/qmail.log" # Does not give timing info. # If you uncommented one of the lines that appends to /var/log/qmail.log, you # need to uncomment the following two lines. #touch /var/log/qmail.log #chown qmaill /var/log/qmail.log # If you want to use one or more of the Relay Black Lists, uncomment # the appropriate lines. rblmsg= rblsmtpd= #rblmsg=" (with rblsmtpd)" #rblsmtpd="/usr/bin/rblsmtpd -r list.dsbl.org -r relays.ordb.org" # # End of configuration #při změně na ...... alias_empty="./Mailbox" je situace stejná Nemáte někdo ponětí o jaký adresář se jedná... Díky
qmaild a ten má domovský adresář /var/qmail
Konec konců všichni uživatelé qmails,qmailr,qmailq,qmaill,qmailp mají jako domovský adresář /var/qmail
qmails,qmailr,qmailq - patrí do skupiny qmail
qmaild,qmaill,qmailp - patří do skupiny nogroup
a práva /var/qmail ... vlastník root, skupina qmail zapisovat jen vlastník ostatní jen číst a spouštět...
Z právy jsem vůbec nehýbal uživatele,domovské adresáře a práva si vytvořil qmail-src při stažení a kompilaci.
Zkoušel jsem taky změnit skupinu uživatele qmaild z nogroup na qmail a nic... a naopak /var/qmail jsem zkoušel nastavit práva na vlastníka qmail a na skupinu nogroup a pořad ta samá hláška v logu....
Nevím zda je to tak správně, ale předpokládám, že ano když si to qmail-src takhle připravil.
Díky Radek
Instaluji balík qmail-src. (Čtu databázi ... nyní je nainstalováno 33395 souborů a adresářů.) Rozbaluji qmail-src (z .../qmail-src_1.03-44_all.deb) ... Nastavuji balík qmail-src (1.03-44) ... No qmail accounts present, creating them now Adding group `qmail' (64010)... Hotovo. Přidávám systémového uživatele 'alias'... Adding new user `alias' (64010) with group `nogroup'. Nevytvářím domovský adresář. Přidávám systémového uživatele 'qmaild'... Adding new user `qmaild' (64011) with group `nogroup'. Nevytvářím domovský adresář. Přidávám systémového uživatele 'qmails'... Adding new user `qmails' (64012) with group `qmail'. Nevytvářím domovský adresář. Přidávám systémového uživatele 'qmailr'... Adding new user `qmailr' (64013) with group `qmail'. Nevytvářím domovský adresář. Přidávám systémového uživatele 'qmailq'... Adding new user `qmailq' (64014) with group `qmail'. Nevytvářím domovský adresář. Přidávám systémového uživatele 'qmaill'... Adding new user `qmaill' (64015) with group `nogroup'. Nevytvářím domovský adresář. Přidávám systémového uživatele 'qmailp'... Adding new user `qmailp' (64016) with group `nogroup'. Nevytvářím domovský adresář.Po celé kompilaci a instalaci jsem zase na tom samém bodě......
alert: cannot start: unable to switch to home directory
Tak nevím jestli bude problém v právech.
Má někdo nějaký nápad??????
Tiskni
Sdílej: