Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
alert: cannot start: unable to switch to home directory
V domovském adresáři jsem jako user pomoci maildirmake vytvořil ./Maildir a v /etc/init.d/qmail
jsem vše snad správně nastavil:
# set default delivery method #alias_empty="|/usr/sbin/qmail-procmail" # procmail delivery to /var/spool/mail alias_empty="./Maildir/" # This uses qmail prefered ~/Maildir/ directory # You may want to maildirmake /etc/skel/Maildir #alias_empty="./Mailbox" # This uses Mailbox file in users $HOME logger="splogger qmail 2" # facility mail == 2 #logger="|accustamp >>/var/log/qmail.log" # If you have accustamp installed. #logger=">>/var/log/qmail.log" # Does not give timing info. # If you uncommented one of the lines that appends to /var/log/qmail.log, you # need to uncomment the following two lines. #touch /var/log/qmail.log #chown qmaill /var/log/qmail.log # If you want to use one or more of the Relay Black Lists, uncomment # the appropriate lines. rblmsg= rblsmtpd= #rblmsg=" (with rblsmtpd)" #rblsmtpd="/usr/bin/rblsmtpd -r list.dsbl.org -r relays.ordb.org" # # End of configuration #při změně na ...... alias_empty="./Mailbox" je situace stejná Nemáte někdo ponětí o jaký adresář se jedná... Díky
qmaild
a ten má domovský adresář /var/qmail
Konec konců všichni uživatelé qmails,qmailr,qmailq,qmaill,qmailp
mají jako domovský adresář /var/qmail
qmails,qmailr,qmailq
- patrí do skupiny qmail
qmaild,qmaill,qmailp
- patří do skupiny nogroup
a práva /var/qmail
... vlastník root
, skupina qmail
zapisovat jen vlastník ostatní jen číst a spouštět...
Z právy jsem vůbec nehýbal uživatele,domovské adresáře a práva si vytvořil qmail-src při stažení a kompilaci.
Zkoušel jsem taky změnit skupinu uživatele qmaild
z nogroup
na qmail
a nic... a naopak /var/qmail
jsem zkoušel nastavit práva na vlastníka qmail
a na skupinu nogroup
a pořad ta samá hláška v logu....
Nevím zda je to tak správně, ale předpokládám, že ano když si to qmail-src takhle připravil.
Díky Radek
Instaluji balík qmail-src. (Čtu databázi ... nyní je nainstalováno 33395 souborů a adresářů.) Rozbaluji qmail-src (z .../qmail-src_1.03-44_all.deb) ... Nastavuji balík qmail-src (1.03-44) ... No qmail accounts present, creating them now Adding group `qmail' (64010)... Hotovo. Přidávám systémového uživatele 'alias'... Adding new user `alias' (64010) with group `nogroup'. Nevytvářím domovský adresář. Přidávám systémového uživatele 'qmaild'... Adding new user `qmaild' (64011) with group `nogroup'. Nevytvářím domovský adresář. Přidávám systémového uživatele 'qmails'... Adding new user `qmails' (64012) with group `qmail'. Nevytvářím domovský adresář. Přidávám systémového uživatele 'qmailr'... Adding new user `qmailr' (64013) with group `qmail'. Nevytvářím domovský adresář. Přidávám systémového uživatele 'qmailq'... Adding new user `qmailq' (64014) with group `qmail'. Nevytvářím domovský adresář. Přidávám systémového uživatele 'qmaill'... Adding new user `qmaill' (64015) with group `nogroup'. Nevytvářím domovský adresář. Přidávám systémového uživatele 'qmailp'... Adding new user `qmailp' (64016) with group `nogroup'. Nevytvářím domovský adresář.Po celé kompilaci a instalaci jsem zase na tom samém bodě......
alert: cannot start: unable to switch to home directory
Tak nevím jestli bude problém v právech.
Má někdo nějaký nápad??????
Tiskni
Sdílej: