Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Cannot connect to DBUS System Daemon, která se ukáže, když kliknu na správu napájení. Mohl by mi prosím někdo poradit, jak zjistit, proč k té situaci došlo? Zkoušel jsem Googlovat, jedinou chybovou hlášku, kterou mi to hodilo, ale zjištění, že DBUS je prostředek meziprocesové komunikace, který je nástupcem programů DCOP (KDE) a Bonobo (Gnome) a na rozdíl od obou dříve uvedených nástrojů, které jsou určeny každý pro své prostředí je DBUS více méně nezávislý na použitém grafickém prostředí mne k řešení nepřivedlo. Dík za každou radu Jack Hokus
/etc/rc.d/init.d/messagebus status dbus-daemon (pid 2983) běží...Každopádně děkuju za typ S pozdravem Jack Hokus
rpm -e
a nebo možná yum remove dbus\*
) a pomocí yum opět nainstalovat?
yum remove dbus\*
Install 0 Package(s) Update 0 Package(s) Remove 140 Package(s) Is this ok [y/N]:takže se zkusím podívat na dokumentaci k Yum, jestli nemá nějaký příkaz k reistalaci balíčku Ale i tak Dik Jack
rpm -e --nodeps, --force
& spol. nedělej často (ber je jako nouzové řešení), nebo ten systém neudržíš moc dlouho ve stabilním stavu.
rpm -qa | grep dbus
??
[root@localhost petr]# rpm -qa | grep dbus dbus-x11-1.0.0-6.el5 dbus-1.0.0-6.el5 dbus-glib-0.70-5 dbus-python-0.70-7.el5 dbus-devel-1.0.0-6.el5I Vám děkuji za Vaši snahu pomoci Jack Hokus
Tiskni
Sdílej: