Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
Lazygit byl vydán ve verzi 0.45.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Byla vydána nová verze 2.48.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 93 vývojářů, z toho 35 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Byl vydán Debian 12.9, tj. devátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Před dvanácti lety, ve svých šestadvaceti letech, navždy odešel Aaron Swartz, výjimečný americký hacker (programátor), spisovatel, archivář, politický organizátor a internetový aktivista. Aaron Swartz založil Demand Progress, spolupracoval na projektech Open Library, Internet Archive a Reddit. Ve svých čtrnácti se podílel na specifikaci RSS 1.0. Vytvořil webový framework web.py, pracoval na tor2web a rozšíření HTTPS Everywhere
… více »Byla vydána nová major verze 3.20.0 grafického vývojového prostředí a platformy Gambas (Wikipedie) založené na interpretru programovacího jazyka Basic s rozšířením o objektově orientované programování. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitLabu.
Na Kickstarteru byla spuštěna plánovaná kampaň na open source modulární přenosné mini počítače Pilet 5 a Pilet 7 postavené na Raspberry Pi 5. Jejich cena je 215 a 202 amerických dolarů.
Cannot connect to DBUS System Daemon, která se ukáže, když kliknu na správu napájení. Mohl by mi prosím někdo poradit, jak zjistit, proč k té situaci došlo? Zkoušel jsem Googlovat, jedinou chybovou hlášku, kterou mi to hodilo, ale zjištění, že DBUS je prostředek meziprocesové komunikace, který je nástupcem programů DCOP (KDE) a Bonobo (Gnome) a na rozdíl od obou dříve uvedených nástrojů, které jsou určeny každý pro své prostředí je DBUS více méně nezávislý na použitém grafickém prostředí mne k řešení nepřivedlo. Dík za každou radu Jack Hokus
/etc/rc.d/init.d/messagebus status dbus-daemon (pid 2983) běží...Každopádně děkuju za typ S pozdravem Jack Hokus
rpm -e
a nebo možná yum remove dbus\*
) a pomocí yum opět nainstalovat?
yum remove dbus\*
Install 0 Package(s) Update 0 Package(s) Remove 140 Package(s) Is this ok [y/N]:takže se zkusím podívat na dokumentaci k Yum, jestli nemá nějaký příkaz k reistalaci balíčku Ale i tak Dik Jack
rpm -e --nodeps, --force
& spol. nedělej často (ber je jako nouzové řešení), nebo ten systém neudržíš moc dlouho ve stabilním stavu.
rpm -qa | grep dbus
??
[root@localhost petr]# rpm -qa | grep dbus dbus-x11-1.0.0-6.el5 dbus-1.0.0-6.el5 dbus-glib-0.70-5 dbus-python-0.70-7.el5 dbus-devel-1.0.0-6.el5I Vám děkuji za Vaši snahu pomoci Jack Hokus
Tiskni Sdílej: