abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Nová verze

    Vim Classic byl vydán ve verzi 8.3. Drew DeVault oznámil tento fork editoru Vim (verze 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování) v březnu letošního roku. Důvodem forku bylo, že vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 03:44 | Komunita

    Open source konference DevConf.CZ 2026 proběhne 18. a 19. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:44 | Nová verze

    Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:44 | Nová verze

    Google Chrome 149 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 149.0.7827.53 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 10:55 | Nová verze

    Pluto.jl, reaktivní notebook pro programovací jazyk Julia, dospěl do verze 1.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    2.6. 13:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 12.0.0 vizuálního programovacího jazyka Snap! (Wikipedie) inspirovaného jazykem Scratch (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.6. 11:44 | IT novinky

    Počítačovou hru Gravity Circuit (ProtonDB) lze do 14. června do 19:00 získat na Steamu zdarma. Napořád.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.6. 11:00 | Bezpečnostní upozornění

    Nejnovější X.Org X server 21.1.23 a Xwayland 24.1.12 řeší 9 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    1.6. 22:33 | Bezpečnostní upozornění

    npm balíčky @redhat-cloud-services byly kompromitovány.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1815 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Čtení DAT pásek (DDS4)

    6.8.2007 21:09 Jindra
    Čtení DAT pásek (DDS4)
    Přečteno: 384×
    Kdo by dovedl poradit s problémem.

    Dostal jsem cca 40 DAT pásek (DDS4), na které byly prováděny zálohy a nejsou nijak označeny. Je zapotřebí nalézt konkrétní soubor na jedné z balíku pásek. Na některé pásky bylo zapisováno pod Windows na některé pod Linuxem.

    Moje otázka je, zda je možnost přečíst zapsaná data na páskách (případně je vykopírovat jako soubory záloh na disk kde následně budou prohlédnuty) pomocí nějakého Linux příkazu. Zatím se mi to nějak nedaří.

    Díky vše za pomoc.

    Odpovědi

    6.8.2007 22:07 VSi | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtení DAT pásek (DDS4)
    Mám zkušenosti jen s DAT DDS3, ale bude to podobné.

    1) Windows zálohy

    Zálohy na pásky ve Windows jsou obvykle dělané nějakým proprietálním SW. Většinou jedinná možnost z nich něco dostat je opět přes tento SW. Zkusil bych pro začátek MS Backup (součást Windows), jestli se nějaká z pásek chytne při pokusu o obnovu. Jinak zjistit, jaký SW se používal na zálohy.

    2) Pod Linuxem bych možná jako první udělal přes dd image pásky a pak pracoval s ním, přečtení celé pásky chvíli trvá, ale budete mít zálohu, kdyby se něco při pokusech pokazilo, některé pokusy, např. s TARem lze dělat přímo s tím image souborem na disku. Obvykle se požívá TAR, případně CPIO nebo AFIO či DUMP (je třeba obnova na stejný FS, má i interaktivní režim pro procházeí archivem).

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.