Byla vydána únorová aktualizace aneb nová verze 1.110 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.110 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Apple představil 13palcový MacBook Neo s čipem A18 Pro. V základní konfiguraci za 16 990 Kč.
Kalifornský zákon AB 1043 platný od 1. ledna 2027 vyžaduje, aby operační systémy požadovaly po uživatelích věk nebo datum narození a skrze API poskytovaly aplikacím informaci, zda je uživatel mladší 13 let, má 13 až 16 let, má 16 až 18 let nebo má alespoň 18 let. Vývojáři linuxových distribucí řeší, co s tím (Ubuntu, Fedora, …).
Konference LinuxDays 2026 proběhne o víkendu 3. a 4. října v Praze v areálu ČVUT v Dejvicích na FIT. Čekají vás desítky přednášek, workshopy, stánky a setkání se spoustou chytrých lidí.
Nové verze webových prohlížečů Chrome a Firefox jsou vydávány každé 4 týdny. Aktuální verze Chrome je 145. Aktuální verze Firefoxu je 148. Od září přejde Chrome na dvoutýdenní cyklus vydávání. V kterém týdnu bude mít Chrome větší číslo verze než Firefox? 😀
Apple představil nové čipy M5 Pro a M5 Max, MacBook Pro s čipy M5 Pro a M5 Max, MacBook Air s čipem M5 a Studio Display a nový Studio Display XDR.
Bylo spuštěno hlasování o přednáškách a workshopech pro letošní Installfest, jenž proběhne o víkendu 28. a 29. března v Praze na Karlově náměstí 13.
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) třetí RC verze GIMPu 3.2. Přehled novinek v oznámení o vydání. Podrobně v souboru NEWS na GitLabu.
Apple představil iPhone 17e a iPad Air s čipem M4.
Byla vydána verze 1.0 editoru kódů Gram. Jedná se o fork editoru Zed bez telemetrie a umělé inteligence.
Burton p0l0us # cat /var/log/portage/dev-java\:xerces-2.8.1\:20070814-153147.log
* Using: sun-jdk-1.5
>>> Unpacking source...
>>> Unpacking Xerces-J-src.2.8.1.tar.gz to /mnt/data/gentoo/tmp/portage/dev-java/xerces-2.8.1/work
* Applying xerces-2.8.1-gentoo.patch ...
[ ok ]
* Applying xerces-2.8.1-no_dom3.patch ...
[ ok ]
>>> Source unpacked.
Rewriting source attributes
Using Sax to rewrite the build.xml files
Rewriting ./build.xml
Rewriting target attributes
Using Sax to rewrite the build.xml files
Rewriting ./build.xml
Rewriting nowarn attributes
Using Sax to rewrite the build.xml files
Rewriting ./build.xml
>>> Compiling source in /mnt/data/gentoo/tmp/portage/dev-java/xerces-2.8.1/work/xerces-2_8_1 ...
* Using following ANT_TASKS: xjavac-1
Invalid implementation version between Ant core and Ant optional tasks.
core : 1.7.0
optional: 1.6.2
*
* ERROR: dev-java/xerces-2.8.1 failed.
* Call stack:
* ebuild.sh, line 1648: Called dyn_compile
* ebuild.sh, line 988: Called qa_call 'src_compile'
* ebuild.sh, line 44: Called src_compile
* xerces-2.8.1.ebuild, line 48: Called eant 'jar'
* java-utils-2.eclass, line 1894: Called die
*
* eant failed
* If you need support, post the topmost build error, and the call stack if relevant.
* A complete build log is located at '/var/log/portage/dev-java:xerces-2.8.1:20070814-153147.log'.
*
!!! When you file a bug report, please include the following information:
GENTOO_VM=sun-jdk-1.5 CLASSPATH="" JAVA_HOME="/opt/sun-jdk-1.5.0.12"
JAVACFLAGS="-source 1.4 -target 1.4" COMPILER="javac"
and of course, the output of emerge --info
ant-core mam opravdu v1.7, nicmene verzi 1.6.2 mi portage stejne nenabizi;
[binary R ] dev-java/ant-core-1.7.0 USE="-doc -source"
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni
Sdílej: