Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
potrebuju presunout Sambu na novy, silnejsi server. Ted to bezi na Sarge a novy server je Etch. Co vsechno mam zkopirovat/prenest aby to fungovalo bez problemu? Mam tam asi 70 useru a potrebuju to udelat bez vetsich vypadku.
Dekuji za kazdou radu.
/etc/passwd
příslušné uživatele (pouze „lidi“, ne systémové účty) a dejte je do nového /etc/passwd
, to samé se skupinami v /etc/group
. Pak také soubory s uživatelskými údaji pro Sambu (pokud nepoužíváte LDAP nebo databázi) – soubory s příponou tdb
. No a pak okopírujte data se zachováním přístupových práv, časů, vlastníků a skupin.
Postupoval bych tak, že bych nejprve zprovoznil nový server i s okopírováním dat, pak bych nový server důkladně otestoval (zkusit ho propojit jen s jedním dalším počítačem-stanicí a otestovat přihlášení, dostupnost dat atd.) Pak bych na někdy naplánoval odstávku, zazálohoval vše ze starého serveru, sesynchronizoval (třeba rsync) data na novém serveru se změněnými daty na původním serveru a servery vyměnil. Pak znovu všechno otestovat a starý server ještě nějakou dobu ponechat vypnutý ale nerozebraný pro případ nouze.
/etc/samba
, soubory s hesly, nastavení tiskáren (na to jsem zapomněl) atd. bývá buď tamtéž nebo /var/lib/samba
. Ale teoreticky to může být kdekoliv, záleží na tom, jak byla samba zkompilována. To by vám měl prozradit příkaz smbd -b | less
net getlocalsid
a net setlocalsid
na novém HW.
Tiskni
Sdílej: