Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
-Linux device driver for Realtek Ethernet controllers> This is the Linux device driver released for RealTek RTL8169S/8110S, RTL8169SB/8110SB, and RTL8110SC. -Requirements> - kernel source tree (supported Linux kernel 2.6.x) - compiler/binutils for kernel compilation -Quick install with proper kernel settings> Check whether the built-in driver, r8169.ko, is installed. # lsmod | grep r8169 If it is installed, please remove it. # rmmod r8169 note: If the built-in driver cannot removed by rmmod, please edit /etc/modprobe.conf and comment 'alias eth0 r8169'. Then, remmove it again or reboot your computer. Unpack the tarball : # tar vjxf r8169-6.aaa.bb.tar.bz2 Change to the directory: # cd r8169-6.aaa.bb If you are running the target kernel, then you should be able to do : # make clean modules (as root or with sudo) # make install # depmod -a # insmod ./src/r8169.ko You can check whether the driver is loaded by using following commands. # lsmod | grep r8169 # ifconfig -a If there is a device name, ethX, shown on the monitor, the linux driver is loaded. Then, you can use the following command to activate the ethX. # ifconfig ethX up ,where X=0,1,2,...Podle navodu jsem zadaval prikazy, ale Mandriva nezna prikazy lsmod, rmmod, make ... Jednine co se me podarilo bylo rozbaleni baliku "r8169-6.aaa.bb.tar.bz2" Poradi me nekdo jake prikazy mam pouzit v Mandriva 2007? Proc konzola nezna tyto prikazy? Predem dekuji za jakoukoliv odpoved, protoze bez informaci z netu jsem v Linuxu vyrizenej.
Po instalaci Mandrivy a pokusu o instalaci sitove karty me to napsalo ze je problem ze souborem r8169.cCo to přesně napsalo?
ale Mandriva nezna prikazy lsmod, rmmod, make
U těch prvních dvou jsem si prakticky jistý, že je v systému máte, ale tipoval bych, že se to snažíte spustit jako normální uživatel a ony jsou v adresáři /sbin
, který normální uživatel nemá v cestě (a rmmod
z pochopitelných důvodů stejně nemůže provést). U třetího to bude nejspíš tím, že nemáte nainstalované vývojové nástroje, případně že je na vině extrémně paranoidní nastavení systému (jednou jsem musel něco dělat na Mandrivě s nejpřísnějším nastavením přístupových práv a normální uživatel nemohl spouštět ani překladač céčka, pokud nebyl v nějaké privilegované skupině).
Tiskni
Sdílej: