Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Jediné co mě napadá je to, že skript běží přesně 3660 vteřin, takže se jednotlivé části spouštění překrývají.
Zajímavé je že pokud spouštím skript s menším počtem částí (vyhodím jeden konkrétní skript, který volá), pak vše funguje.
Už jsem si myslel že jsem na to přišel, ale bohužel se mi to nepodařilo, stále to zlobí, jen to chvíli fungovalo. Už jsem se tu na toto ptal ve vlákně Jak otestovat stabilitu pc bez restartu?, ale nyní si myslím že to se stabilitou PC nemá nic společného.
Proto bych daný problém rád začal pořádně debugovat, jak mohu v Debianu přinutit cron, případně crontab (oboje má stejný problém), k pořádnému logování, abych zjistil kde je problém?
/etc/init.d/program startmám záznam
/etc/init.d/program_pomkterý obsahuje:
#! /bin/bash # cesty jsou důležité PATH="/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin" /etc/init.d/program start 2>>/var/log/program/log.log 1>>/var/log/program/log.logA najednou to 3x prošlo bez problémů, uvidím jestli to bude fungovat dlouhodobě :( Nemůže mít například cron nějaký limit pro počet řádků, které může skript vypsat?
/etc/init.d/program
také něco jako:
#! /bin/bash # cesty jsou důležité PATH="/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin"
Tiskni
Sdílej: