Byl vydán Mozilla Firefox 118.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Vypíchnout je nutno automatický lokální strojový překlad webových stránek. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 118 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána nová major verze 15.0.0 softwaru OCRmyPDF pro přidávání textové vrstvy k naskenovaným PDF dokumentům (PDF/A). Přehled novinek v poznámkách k vydání. OCRmyPDF využívá pro optické rozpoznávání znaků (OCR) engine Tesseract.
Karel Matějka zveřejnil druhé demo své chystané hry Bzzzt. Kromě verze pro Windows a macOS je dostupná i verze pro Linux. Plná verze hry má vyjít zanedlouho.
Noví Bulánci byli oficiálně vydáni. V roce 2021 bylo na Startovači na podporu vývoje této hry vybráno 7,3 miliónů Kč. Hra je zatím určena jenom pro Windows, díky Protonu ale běží také na Linuxu.
ChatGPT může vidět, slyšet a mluvit.
Upscaler je open source nástroj pro zvýšení rozlišení a vylepšení obrázků pomocí AI. Vývoj probíhá na GitLabu. Instalovat lze také z Flathubu. Stejně jako Upscayl je Upscaler postaven nad Real-ESRGAN.
GNUnet (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 0.20.0. Jedná se o framework pro decentralizované peer-to-peer síťování, na kterém je postavena řada aplikací.
V Dublinu o víkendu proběhla dvanáctá iterace multimediální konference Video Dev Days, kterou pravidelně pořádá nezisková organizace VideoLAN. Záznamy přednášek z prvního a druhého dne jsou dostupné na YouTube.
LibrePCB, tj. svobodný multiplatformní softwarový nástroj pro návrh desek plošných spojů (PCB), dospěl po pěti letech vývoje do verze 1.0.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v aktualizované dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3.
Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
Jediné co mě napadá je to, že skript běží přesně 3660 vteřin, takže se jednotlivé části spouštění překrývají.
Zajímavé je že pokud spouštím skript s menším počtem částí (vyhodím jeden konkrétní skript, který volá), pak vše funguje.
Už jsem si myslel že jsem na to přišel, ale bohužel se mi to nepodařilo, stále to zlobí, jen to chvíli fungovalo. Už jsem se tu na toto ptal ve vlákně Jak otestovat stabilitu pc bez restartu?, ale nyní si myslím že to se stabilitou PC nemá nic společného.
Proto bych daný problém rád začal pořádně debugovat, jak mohu v Debianu přinutit cron, případně crontab (oboje má stejný problém), k pořádnému logování, abych zjistil kde je problém?
/etc/init.d/program startmám záznam
/etc/init.d/program_pomkterý obsahuje:
#! /bin/bash # cesty jsou důležité PATH="/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin" /etc/init.d/program start 2>>/var/log/program/log.log 1>>/var/log/program/log.logA najednou to 3x prošlo bez problémů, uvidím jestli to bude fungovat dlouhodobě :( Nemůže mít například cron nějaký limit pro počet řádků, které může skript vypsat?
/etc/init.d/program
také něco jako:
#! /bin/bash # cesty jsou důležité PATH="/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin"
Tiskni
Sdílej: