Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
tak jsem uspěšně přešel na Arch a líbí se mi čím dál tím více. Docela často pracuji v Gimpu a chtěl bych se zeptat jak je to s českou lokalizací ? V angličtině mě docela brzdí. Ostatně týká se to i jiných programů jako třeba prohlížeče Bon Echo nebo komunikátoru Pidgin..atd..
Děkuji
/etc/locale.gen
si odkomentuj cestinu
pak zadej prikaz locale.gen
Generating locales...
cs_CZ.ISO-8859-2... done
Generation complete.
locale: Cannot set LC_CTYPE to default locale: No such file or directory
locale: Cannot set LC_MESSAGES to default locale: No such file or directory
locale: Cannot set LC_ALL to default locale: No such file or directory
LANG=cs_cz
LC_CTYPE="cs_cz"
LC_NUMERIC="cs_cz"
LC_TIME="cs_cz"
LC_COLLATE=C
LC_MONETARY="cs_cz"
LC_MESSAGES="cs_cz"
LC_PAPER="cs_cz"
LC_NAME="cs_cz"
LC_ADDRESS="cs_cz"
LC_TELEPHONE="cs_cz"
LC_MEASUREMENT="cs_cz"
LC_IDENTIFICATION="cs_cz"
LC_ALL=
glibc-i18n
?
/etc/rc.conf
kdybys nevedel.
glibc
Mas v /usr/share/locale
lokalizacni soubory?
Tak tohle mi pomohlo: etc/rc.confLOCALE="cs_CZ.utf8" HARDWARECLOCK="localtime" TIMEZONE="Europe/Prague" KEYMAP="cz" CONSOLEFONT=lat2-16 CONSOLEMAP= USECOLOR="yes"
/etc/locale.gencs_CZ.UTF-8 UTF-8 $locale-gen
etc/profileexport LANG=cs_CZ.utf8 export LC_CTYPE=cs_CZ.utf8 export LC_MESSAGES=cs_CZ.utf8 export LC_ALL=cs_CZ.utf8 export LC_COLLATE="C" $reboot $locale LANG=cs_CZ.utf8 LC_CTYPE="cs_CZ.utf8" LC_NUMERIC="cs_CZ.utf8" LC_TIME="cs_CZ.utf8" LC_COLLATE="cs_CZ.utf8" LC_MONETARY="cs_CZ.utf8" LC_MESSAGES="cs_CZ.utf8" LC_PAPER="cs_CZ.utf8" LC_NAME="cs_CZ.utf8" LC_ADDRESS="cs_CZ.utf8" LC_TELEPHONE="cs_CZ.utf8" LC_MEASUREMENT="cs_CZ.utf8" LC_IDENTIFICATION="cs_CZ.utf8" LC_ALL=cs_CZ.utf8
Gimp, Pidgin a další jsou už česky, ale Bon Echo a K3B zůstalo v angličtině..
Tiskni
Sdílej: