Na Kickstarteru byla spuštěna crowdfundingová kampaň na podporu telefonu Murena 2 s /e/OS. Telefon má 2 hardwarové přepínače. Prvním lze jednoduše vypnout kamery a mikrofony. Druhým se lze odpojit od sítí.
Společnost Qualcomm publikovala říjnový bezpečnostní bulletin. V úvodu informuje, že bezpečnostní chyby CVE-2023-33106, CVE-2023-33107, CVE-2022-22071 a CVE-2023-33063 jsou cíleně využívány útočníky. O CVE-2022-22071 se píše už v loňském květnovém bulletinu. Detaily o zbylých chybách jsou k dispozici OEM partnerům. Veřejně budou k dispozici až s vydáním prosincového bulletinu.
Byla vydána nová verze 5.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 12.5.6. Tor na verzi 0.4.8.6.
Šifrovací nástroj VeraCrypt v menším vydání 1.26.7 nejen opravuje chyby a aktualizuje podporované algoritmy (podrobnosti v poznámkách vydání), ale také přestává podporovat původní svazky TrueCrypt.
V sobotu 7. října proběhne Maker Faire Liberec, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Mastodon vydal výroční zprávu za rok 2022 (pdf).
Ubuntu Summit 2023 proběhne od 3. do 5. listopadu v Rize.
Programovací jazyk Python byl vydán v nové major verzi 3.12.0. Podrobný přehled novinek v Changelogu.
Linux ve Scratchi. Ne Linux v linuxové distribuci Linux From Scratch, ale Linux bežící v emulátoru procesoru RISC-V ve vizuálním programovacím jazyce Scratch.
Dnes ve 12 hodin začal další ročník CTF (Capture the Flag) soutěže The Catch: "Tentokrát nás kolegové z Forenzní laboratoře zavedou na loď plnou sofistikovaných síťových technologiích, kde soutěžící budou muset zvládnout náročné úkoly. Loď nese jméno našeho skvělého kolegy Josefa Vericha – síťového guru. Tradičně se soutěž koná v říjnu – měsíci kybernetické bezpečnosti."
tak jsem uspěšně přešel na Arch a líbí se mi čím dál tím více. Docela často pracuji v Gimpu a chtěl bych se zeptat jak je to s českou lokalizací ? V angličtině mě docela brzdí. Ostatně týká se to i jiných programů jako třeba prohlížeče Bon Echo nebo komunikátoru Pidgin..atd..
Děkuji
/etc/locale.gen
si odkomentuj cestinu
pak zadej prikaz locale.gen
Generating locales...
cs_CZ.ISO-8859-2... done
Generation complete.
locale: Cannot set LC_CTYPE to default locale: No such file or directory
locale: Cannot set LC_MESSAGES to default locale: No such file or directory
locale: Cannot set LC_ALL to default locale: No such file or directory
LANG=cs_cz
LC_CTYPE="cs_cz"
LC_NUMERIC="cs_cz"
LC_TIME="cs_cz"
LC_COLLATE=C
LC_MONETARY="cs_cz"
LC_MESSAGES="cs_cz"
LC_PAPER="cs_cz"
LC_NAME="cs_cz"
LC_ADDRESS="cs_cz"
LC_TELEPHONE="cs_cz"
LC_MEASUREMENT="cs_cz"
LC_IDENTIFICATION="cs_cz"
LC_ALL=
glibc-i18n
?
/etc/rc.conf
kdybys nevedel.
glibc
Mas v /usr/share/locale
lokalizacni soubory?
Tak tohle mi pomohlo: etc/rc.confLOCALE="cs_CZ.utf8" HARDWARECLOCK="localtime" TIMEZONE="Europe/Prague" KEYMAP="cz" CONSOLEFONT=lat2-16 CONSOLEMAP= USECOLOR="yes"
/etc/locale.gencs_CZ.UTF-8 UTF-8 $locale-gen
etc/profileexport LANG=cs_CZ.utf8 export LC_CTYPE=cs_CZ.utf8 export LC_MESSAGES=cs_CZ.utf8 export LC_ALL=cs_CZ.utf8 export LC_COLLATE="C" $reboot $locale LANG=cs_CZ.utf8 LC_CTYPE="cs_CZ.utf8" LC_NUMERIC="cs_CZ.utf8" LC_TIME="cs_CZ.utf8" LC_COLLATE="cs_CZ.utf8" LC_MONETARY="cs_CZ.utf8" LC_MESSAGES="cs_CZ.utf8" LC_PAPER="cs_CZ.utf8" LC_NAME="cs_CZ.utf8" LC_ADDRESS="cs_CZ.utf8" LC_TELEPHONE="cs_CZ.utf8" LC_MEASUREMENT="cs_CZ.utf8" LC_IDENTIFICATION="cs_CZ.utf8" LC_ALL=cs_CZ.utf8
Gimp, Pidgin a další jsou už česky, ale Bon Echo a K3B zůstalo v angličtině..
Tiskni
Sdílej: