Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
kernel: rtusb init ====> kernel: idVendor = 0x148f, idProduct = 0x2573 kernel: usbcore: registered new interface driver rt73 kernel: rt73 driver version - 1.0.3.6 CVSa po zadání příkazu
ifconfig wlan0 up
ještě tohle:
kernel: ***rt73***: Interface goes up for the first time, activating permanent MAC kernel: ***rt73***: Active MAC is: 00:0e:2e:cf:a2:b9.Tím to však končí... Jedině s CVS verzí od SerialMonkey se mi vůbec podaří scanovat - u druhých dvou je scan vždy neúspěšný. Ale i když je scan úspěšný a najde okolní AP, připojení nejde. Pravda, zatím jsem to nezkoušel na otevřeném AP (používám WPAPSK s AES), ale WPA by podporované být mělo. Zkoušel jsem to nahodit následující sérií příkazů (inspirovanou nějakým návodem na webu):
ifconfig wlan0 up iwconfig wlan0 essid "SSID" iwconfig wlan0 mode Managed iwpriv wlan0 set AuthMode=WPAPSK iwpriv wlan0 set EncrypType=AES iwpriv wlan0 set WPAPSK="KLÍČ" iwpriv wlan0 set SSID="SSID"Když pak zkusím pomocí
dhclient
získat IP adresu, je to neúspěšné.
Vyzkoušel jsem i utilitku RutilT (GUI vyvíjené pro rt* ovladače), ale ani s ní se nedostanu dál než k neúspěšné DHCP žádosti.
Předem díky za nápady.
iwconfig wlan0 channel 11
) - nepomohlo. Navíc ta GUI utilitka RutilT kanál také nastavuje.
ioctl[SIOCSIWAUTH]: Operation not supporteda v logu je
kernel: wlan1: authenticate with AP 00:50:fc:f4:47:7f kernel: wlan1: RX authentication from 00:50:fc:f4:47:7f (alg=0 transaction=2 status=0) kernel: wlan1: authenticated kernel: wlan1: associate with AP 00:50:fc:f4:47:7f kernel: wlan1: RX ReassocResp from 00:50:fc:f4:47:7f (capab=0x431 status=0 aid=1) kernel: wlan1: associated kernel: wlan1: no IPv6 routers present kernel: wlan1: RX deauthentication from 00:50:fc:f4:47:7f (reason=15) kernel: wlan1: deauthenticated
auto lo iface lo inet loopback auto ra0 iface ra0 inet static address 10.0.0.2 netmask 255.255.255.0 gateway 10.0.0.1395. moj /etc/Wireless/RT61STA/rt61sta.dat:
[Default] CountryRegion=1 CountryRegionABand=7 WirelessMode=0 SSID=TVOJ_SSID ESSID=TVOJ_SSID NetworkType=Infra Channel=0 AuthMode=WPAPSK EncrypType=TKIP WPAPSK=TVOJ_KEY DefaultKeyID=1 Key1Type=1 Key1Str=HAHA TxBurst=0 PktAggregate=0 WmmCapable=0 APSDCapable=0 APSDAC=0;0;0;0 BGProtection=0 IEEE80211H=0 TxRate=0 RTSThreshold=2347 FragThreshold=2346 RoamThreshold=75 PSMode=CAM TxPreamble=0 FastRoaming=06. skontroluj spravne nastavenie tvojho wifi routeru..
Key1Str=HAHAma byt to same co
WPAPSK=TVOJ_KEY
RT73 (jedno,jestli original od vyrobce nebo ty od serialmonkey) proste WPA (poradne) neumi.Jenže je zjevně spousta lidí, kterým to funguje. A když už jsem to koupil, tak chci, aby mi to taky fungovalo
nastavit WPA proti radius serveru proste nejdeAni nejsem tak náročný - radius nepotřebuji.
Mozna za par let pujde pouzit ovladac rt73usb z baliku rt2x00, zatim neumi ani uspesne skenovat okoli.rt73usb mi okolí scanuje úspěšně, ale jinak je na tom s připojením přes WPA stejně jako ty ostatní.
Cokoliv do PCMCIA slotuJenže viz výše: žádný PCMCIA slot (jen Express Card)
No, tak jsem si po prostudování sekce Hardware taky pořídil EW-7318USg. Ve windows se bez problému připojím pomocí WPA TKIP i WPA2 AES, ale v linuxu (opensuse 11.1) končím stejně jako Robert. Funguje někomu tahle karta, jestli ano, tak k...a JAK?
Tiskni
Sdílej: