Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
CC [M] /tmp/vmware-config18/vmmon-only/vmcore/compat.o
CC [M] /tmp/vmware-config18/vmmon-only/vmcore/moduleloop.o
LD [M] /tmp/vmware-config18/vmmon-only/vmmon.o
Building modules, stage 2.
MODPOST 1 modules
CC /tmp/vmware-config18/vmmon-only/vmmon.mod.o
LD [M] /tmp/vmware-config18/vmmon-only/vmmon.ko
make[1]: Leaving directory `/usr/src/kernels/2.6.22.9-61.fc6-i586'
cp -f vmmon.ko ./../vmmon.o
make: Leaving directory `/tmp/vmware-config18/vmmon-only'
Unable to make a vmmon module that can be loaded in the running kernel:
insmod: error inserting '/tmp/vmware-config18/vmmon.o': -1 Invalid module format
There is probably a slight difference in the kernel configuration between the
set of C header files you specified and your running kernel. You may want to
rebuild a kernel based on that directory, or specify another directory.
LD [M] /tmp/vmware-config21/vmmon-only/vmmon.o
Building modules, stage 2.
MODPOST 1 modules
CC /tmp/vmware-config21/vmmon-only/vmmon.mod.o
LD [M] /tmp/vmware-config21/vmmon-only/vmmon.ko
make[1]: Leaving directory `/usr/src/kernels/2.6.22.9-61.fc6-i586'
cp -f vmmon.ko ./../vmmon.o
make: Leaving directory `/tmp/vmware-config21/vmmon-only'
Unable to make a vmmon module that can be loaded in the running kernel:
insmod: error inserting '/tmp/vmware-config21/vmmon.o': -1 Invalid module format
gcc --version cat /proc/version
make-kpkg clean
(používám Debian). Jak jsem zjistil, do balíčku "linux-headers" se nevkládají všechny potřebné soubory, nezbytné pro zkompilování jaderných modulů vmware. Od té doby proto po zkompilování nového jádra zabalím celý adresář včetně binárních souborů, abych ho mohl v případě potřeby znovu použít, a make-kpkg clean
spouštím až po zkompilování všech modulů pro vmware.
Kompilace a vytvoření instalačních balíčků v Debianu je zcela triviální - rpm distribucí se poněkud štítím, takže už nejsem schopen poradit jak vytvořit instalační balíčky tam, ale bude to nejspíš podobné.
Jinak mám ještě další dva dotazy. O jaký vmware se jedná? Server nebo workstation? A jaký build? Je to instalované přes rpm nebo z tarballu? Jakou verzi vmwary-any-to-any jste zkoušel? Poslední je tuším 113
Tiskni
Sdílej: