Byla vydána Beta 1 verze KDE 6 (Plasma, Frameworks a Gear) postavené na Qt 6. Testovat lze například v distribuci KDE Neon. Stabilní verze je plánována na konec února 2024. Předchozí velké vydání 5 vylo vydáno téměř před 10 lety (červenec 2014).
Open-source webmail Roundcube se připojil k balíku aplikací Nextcloudu. Převzetí firmou Nextcloud ale plánováno není, pouze integrace a podpoření vývoje.
Stability AI představila SDXL Turbo, tj. umělou inteligenci pro generování obrázků z textového popisu v reálném čase, viz ukázka na YouTube.
Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána v nové major verzi 6. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení a na GitHubu (6.0.0, 6.0.1).
S eDoklady lze mít od ledna 2024 občanku v mobilní aplikaci [Digitální a informační agentura – DIA].
Google představil novou doménu nejvyššího řádu: .meme. Viz například knowyour.meme nebo find.meme.
IKEA představila 3 senzory pro chytrou domácnost: senzor na dveře a okna PARASOLL, bezdrátový pohybový senzor VALLHORN a senzor úniku vody BADRING. Budou kompatibilní s Home Assistant?
Weston, referenční implementace kompozitoru pro Wayland, byl vydán ve verzi 13.0.0. Přehled novinek v oznámení.
Laboratoře CZ.NIC vydaly novou verzi 4.23.0 aplikace Datovka, tj. svobodné multiplatformní desktopové aplikace pro přístup k datovým schránkám a k trvalému uchovávání datových zpráv v lokální databázi. Přidána byla podpora pro velkoobjemové datové zprávy (VoDZ) a pro typy datových schránek PFO_ARCH, PFO_AIAT a PFO_AZI. Další novinkou je pamatování velikosti dialogových oken, pozice ovládacích prvků, šířek sloupců a řazení položek
… více »Distribuce Tails specializující se ochranu online soukromí uživatele byla vydána ve verzi 5.20. Mimo jiné aktualizuje Tor Browser (13.0.4) a Thunderbird (115.5), opravuje několik chyb.
Velké zdržení není mezi okamžiky, kdy síťový stack dostal od síťové karty rámec, a kdy poslal na síťovou kartu odpověď. To samozřejmě nic neříká o době, která uplynula mezi přijetím rámce síťovou kartou z drátu a jeho předáním stacku, nebo naopak přijetím rámce kartou od stacku a jeho vysláním na drát.
Tímto jste vyloučil, že zpoždění způsobují nějaké vyšší mechanismy (například shaping), ale nic jste se nedozvěděl (a nemohl dozvědět) o časovém sledu událostí na fyzickém médiu.
Začal bych pátráním, jestli není problém se síťovou kartou v notebooku. Není v /proc/net/dev
na notebooku něco podezřelého (tj. nenulové údaje ve sloupcích jako errs či drop)? A co říká mii-tool
tamtéž?
No tak pokud systémové nástroje neukazují nic chybného a pokud, jak říkáte "Zkousel jsem treba primo pripojit pocitac a notebook krizovym kabelem a spozoroval jsem ten samy problem", tak bych to na 99% tipoval na závadu té síťové karty (nebo něčeho kolem ní...).
Ještě bych možná zkusil /sbin/mii-tool -F 10baseT-HD eth0. Možná, že po shození na 10 mega pojede normálně (sice jenom 10 mega, ale furt to bude lepší, než stávající stav)... Ale taky to samozřejmě pomoct nemusí.
Tiskni
Sdílej: