Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
dva "workspace" je blbosť, cvs akceptuje lokálne zmeny. IMHO, vhodnejší by bol skript, ktorý na každú zmenu pošle mail, a cez nejaký mailfilter update len na zmeny.
Diky, predstavme si ze mam prazdny adresar na stanici a potrebuju si stahnout z HEADu kompletne cely projekt.
cd $project_dir; for i in aaa bbb ccc; do [ -d $i ] && cvs update -d $i || cvs checkout $i done
O to aby se vyvojarovi neprepsal workspace pres noc se stara vyvojar a to tak ze si "pro jistotu" rano ten automaticky updatnuty adresar prejmenuje a pouziva ho...o to, aby sa mu neprepísali jeho zmeny, sa stará cvs. Ostatné zmeny sa mu naopak zídu. Ako chcete ošetriť zmenu jednoho súboru dvoma užívateľmi (vynútením commitom pri odchode ???). Btw, programátori nie sú blbci (vačšinou, po vynechaní rôznych windozoidných), a
cvs update -d
snáď dokáže spustiť aj drevorubač.
... a cvs update -d
snáď dokáže spustiť aj drevorubač.
Spustiť dokáže, to nie je problém. Ale trvá to dlho. Typujem, že 3rd party libraries vrátane API dokumentácie držia priamo v repozitári, takže taký update znamená "ideme na obed". Mám pravdu?
Tiskni
Sdílej: