42 svobodných a otevřených projektů získalo finanční podporu od NLnet Foundation (Wikipedie).
Americký výrobce čipů Intel plánuje propustit více než 20 procent zaměstnanců. Cílem tohoto kroku je zjednodušit organizační strukturu ve firmě, která se potýká s problémy.
Byla vydána OpenMandriva Lx 6.0 s kódovým názvem Vanadium. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
CSIRT.CZ, český národní CERT provozovaný na základě veřejnoprávní správní smlouvy společností CZ.NIC, shrnuje patnáct let svého fungování pod tímto sdružením: CSIRT.CZ – 15 let ve sdružení CZ.NIC.
Commodore OS Vision (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 3.0. Jedná se o linuxovou distribuci určenou pro fanoušky značky Commodore. Předinstalována je na počítačích Commodore 64x.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 208. brněnský sraz, který proběhne v pátek 25. dubna od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1.
Ve svém článku Getting Forked by Microsoft popisuje autor programu Spegel svoji nepříjemnou zkušenost s firmou Microsoft. Firma ho kontaktovala a zpočátku to vypadalo, že by mohlo jít o oboustranně prospěšnou spolupráci, autor tedy ochotně odpovídal na jejich otázky ohledně architektury programu a pomáhal jim ho zprovoznit. Následně komunikace ze strany Microsoftu utichla. Autor předpokládal, že zřejmě došlo ke změně priorit a firma
… více »Společnost Notion Labs stojící za softwarovou platformou pro spolupráci Notion (Wikipedia) oficiálně představila (YouTube) poštovního klienta Notion Mail. Aktuálně funguje pouze nad Gmailem.
Byla vydána nová verze 9.12 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Nyni pri instalaci MDK 2008 (64)jsem byl velice nemile prekvapen(po tom, co se na monitoru Belinea 2025 S1, objevilo okenko "out of frekvency"), ze v poskytovanych nastaveni od GForce neni grafika základni desky 6150, ale nabizi GeForce 8800, v nastaveni neni moznost kontrolovat a upravit frekveni na 60HZ.
Zkousel jsem skocit jen do text konzole, natypuju mc, a opet nic. Commander asi neni ve 2008 k dispozici, ze bych se podival na nejake nastaveni. Na vim si netroufam. S tim totiz souvisi i lilo.conf, abych upravil pristupy do win. Po oprave lila se dava povel lilo, ale u GRUBU?
Cekal jsem ze bude 2008 jinaci, ale uz v zakladní casti?
1. Jak upravit pri instalaci z DVD parametry graf. karty, abych se dostal do x-ek
2. Kde je Mid Commander ?
3. Jak a kde upravit GRUB, kdyz uz neni v nabidce graficke Lilo
Diky1. Jak upravit pri instalaci z DVD parametry graf. karty, abych se dostal do x-ekPri instalaci se snad dostanete ke konfiguraci X-serveru, ne? Tak tam... Prinejhorsim muzete pouzit driver VESA a donastavit pozdeji.
2. Kde je Mid Commander ?Kde by mel byt? Treba tady?
3. Jak a kde upravit GRUB, kdyz uz neni v nabidce graficke LiloZa 1. se to udela samo, za 2. je v MDV klikaci nastroj jmenem
drakboot
, za 3. jsem radsi zustal u textovyho LILO
Tiskni
Sdílej: