Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Nepodařilo se spustit pomocný program zypp-checkpatches-wrapper. Přesvědčte se, zda je balíček zypper nainstalován a zda pracuje správně.Chtěj jsem udělat online aktualizaci přes Yast, ale i ten hází chybu.
Error loading language plugin /usr/lib/Yast2/plugin/lipy2lang_petl.so.324: cannot open shared object file: No such file or directory. No such client module sw_single. Run 'yast2 - h' for help on usage.Nevíte kde udělali soudruzi z opensuse chybu
/usr/lib/Yast2/plugin/libpy2lang_perl.soPopř symlink na onen soubor :
/usr/lib/Yast2/plugin/libpy2lang_perl.so.324Zkontroloval jsi, zda máš skutečně onen zypper balíček nainstalován?
export ARCH=$(rpm -q --qf "%{x86_64}\n" aaa_base) rpm -e boost-doc; rpm -e boost-devel; rpm -e boost; rpm -Uvh \Ty lomítka nazančují, že příkaz nekončí a pokračuje na dalším řádku, takže stačí, když to přesně takto opíšeš do konzole s tím, že tam buď to lomítko napíšeš, dáš eneter a pokračuješ na novým řádku, nebo tam to lomítko nenapíšeš a uděláš z toho jen velkou nudli. Zdar Max
http://download.opensuse.org/distribution/10.3/repo/oss/suse/$ARCH/libzypp-3.26.2-2.$ARCH.rpm \
http://download.opensuse.org/distribution/10.3/repo/oss/suse/$ARCH/boost-1.33.1-108.$ARCH.rpm \
http://download.opensuse.org/distribution/10.3/repo/oss/suse/$ARCH/zypper-0.8.23-7.$ARCH.rpm
rpm -e boost-doc rpm -e boost-devel rpm -e boostPak si stáhneš ty tři balíčky do nějakého adresáře :
mkdir nejaky_adresar cd nejaky_adresar wget -c http://download.opensuse.org/distribution/10.3/repo/oss/suse/x86_64/libzypp-3.26.2-2.x86_64.rpm wget -c http://download.opensuse.org/distribution/10.3/repo/oss/suse/x86_64/boost-1.33.1-108.x86_64.rpm wget -c http://download.opensuse.org/distribution/10.3/repo/oss/suse/x86_64/zypper-0.8.23-7.x86_64.rpmA pak je nainstaluješ :
rpm -ivh *.*Jen doplním ještě k tomu předcházejícímu příkladu :
rpm -ivh *.*Ty hvězdičky naznačují, že se má nainstalovat vše v aktuálním adresáři. Myslím, že v našem případě by to mohlo vypadat i takhle :
rpm -ivh *Ale kdo ví :)
rpm -ivh libzypp-3.26.2-2.x86_64.rpm rpm -ivh boost-1.33.1-108.x86_64.rpm rpm -ivh zypper-0.8.23-7.x86_64.rpmZdar Max
Tiskni
Sdílej: