Evropská komise naléhavě vyzvala členské státy EU, aby kvůli ochraně nezletilých na internetu urychlily zavádění unijní aplikace pro ověřování věku a zajistily její dostupnost do konce roku. Členské státy mohou zavést aplikaci EU pro ověřování věku jako samostatnou aplikaci nebo ji integrovat do takzvané evropské peněženky digitální identity.
Richard Biener oznámil vydání verze 16.1 (16.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 16. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.
Zulip Server z open source komunikační platformy Zulip (Wikipedie, GitHub) byl vydán ve verzi 12.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Před 30 lety, tj. v úterý 30. dubna 1996, byl spuštěn Seznam.cz.
Byly zpracovány a zveřejněny všechny videozáznamy, které stojí za zveřejnění, z konference FOSDEM 2026.
Od úterý 28. dubna musí nově uváděné notebooky v Evropské unii podporovat nabíjení přes USB-C. Jednotná nabíječka byla schválena Evropským parlamentem v říjnu 2022.
Byly publikovány informace o kritické zranitelnosti CVE-2026-31431 pojmenované Copy Fail v Linuxu, konkrétně v kryptografii (AF_ALG). Běžný uživatel může získat práva roota (lokální eskalaci práv). Na všech distribucích Linuxu vydaných od roku 2017. Pomocí 732bajtového skriptu. V upstreamu je již opraveno. Zranitelnost byla nalezena pomocí AI Xint Code.
Textový editor Zed dospěl do verze 1.0. Představení v příspěvku na blogu.
Vývojáři svobodného 3D softwaru Blender představili (𝕏, Mastodon, Bluesky) nejnovějšího firemního sponzora Blenderu. Je ním společnost Anthropic stojící za AI Claude a úroveň sponzoringu je Patron, tj. minimálně 240 tisíc eur ročně. Anthropic oznámil sponzorství v tiskové zprávě Claude for Creative Work.
VNC server wayvnc pro Wayland kompozitory postavené nad wlroots - ne GNOME, KDE nebo Weston - byl vydán ve verzi 0.10.0. Vydána byla také verze 1.0.0 související knihovny neatvnc.
jo, to nevím, dosud jsem to nezkoušel 
zatím jsem zkoušel Thunderbird - pošta včetně struktury složek se jeví OK, kontakty taky (oželím-li narozeny a výročí případně nějaký ten telefon - hrrr). Nějak jsem nepochodil s distribučními seznamy a nekoukal jsem na kalendářové položky.
Upřímně řečeno, čekal jsem nějaký importní nástroj přímo v Kontactu, když už má tak podobnou strukturu. Myslím, že absence takové rutiny dost komplikuje migraci z MS produktů, obzvlášť když se PIM považuje za kritickou aplikaci + Evolution/Kontact za linuxové představitele 
a zase naimportovat ...
sudo apt-get install readpstpak
readpst -r -w posta.pstpokud se objeví tato hláška
Opening PST file and indexes... debug_fp is NULL unknown index structure. Could this be a new Outlook 2003 PST file? debug_fp is NULL Error opening FileMusíte uložit pst do jineho formatu než Outlook 2003 .
Pak normálně nainportujte třeba do Evolution
definitivně jsem přešel, ale nic rozumného na migraci Outlook 2007 => Kontact jsem nenašel. Poštu a kontakty jsem přetáhl přes Thunderbird => přišel jsem o narozeniny, poznámky, úkoly, kalendářové položky a filtry pro zpracování pošty (+přílohy v kontaktech). Chybějící jsem ručně přetahal z Outlooku nainstalovaném a spuštěném v CrossOver. Děsný..
To, že Kontact import nemá nachystán, byť po funkční a obsahové stránce je velmi podobný, mi přijde hodně padlý na hlavu
Nic lepšího -libpst jsem zatim neviděl.
Tiskni
Sdílej: