3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
domena1.com
(vlastni uzivatelia), domena2.com
(vlastni uzivatelia)), pricom treba brat do uvahy aj fakt, ze domeny mozu mat aj aliasy (domena domena.sk
ma alias domena.eu
).
Otazka tiez znie, ako najlepsie riesit problem, ked pre pridanie dalsieho aliasu nejakej domene by bolo v beznom(?) pripade nutne pridat pre kazdeho postoveho uzivatela danej domeny dalsie atributy pre vsetky jeho (existujuce) doterajsie aliasy.
Napisal som to tu dost vseobecne, lebo neviem, akym smerom by sa riesenie problemu uberalo. V tejto chvili mam riesenia postfix+LDAP implementovane: ou=domena.sk
podstromov), pricom kazdy uzivatel ma _vsetky_ mailove aliasy riesene cez atribut mail
a jeho alias je v tvare alias@domena.sk
. Ak teda chcem pridat novy alias _pre domenu_, tak kazdemu uzivatelovi (z povodnej domeny) musim pridat raz tolko aliasov aby sa maily dorucili spravne aj pre novu domenu, co je dost neprakticke. Lepsie by to bolo tak, ze napr v atribute mail
by boli len samotne uzivatelove aliasy (napr "meno.priezv
", "priezv
", "somealias
" )(teda retazec az po zavinac) a teda by to zapadlo do vsetkych domenovych aliasov v ramci ldapsearch
. Lenze problem je prave v tych domenovych aliasoch, lebo pri ldapsearch
sa neda rozumne specifikovat search base, v ktorej by mal postfix
toho nestastnika hladat. A zas hladat nad vsetkymi domenami by nebolo najvhodnejsie, lebo tie upravene mail
atributy (bez domeny) by mohli medzi domenami kolidovat. Keby sme nemali domenove aliasy, tak ziadny problem nieje.
Nazval som toto vlakno "hosting" lebo tipujem ze v hostingoch maju taketo "malicherne" problemy vyriesene a vsetky domeny su od seba kompletne oddelene a nieco podobne by som chcel docielit s postfixom a LDAPom (samozrejme ak je to mozne)
Za navrhy, usmernenie a rady vopred dakujem
...totiz ten adresar (a teda existujuce podstromy) by som chcel v niektoych pripadoch pouzit aj ako addressbooky pre (web)mailove klienty a zas velke mnozstvo mailovych adries na uzivatela by nebolo moc koser
Tiskni
Sdílej: