Rozsudky Soudního dvora Evropské unie ve věcech C-465/20 P (Apple) a C-48/22 P (Google a Alphabet): Irsko poskytlo společnosti Apple protiprávní daňová zvýhodnění ve výši 13 miliard eur a je povinné je získat zpět. Byla potvrzena pokuta ve výši 2,4 miliardy eur uložená společnosti Google za to, že zneužívala svého dominantního postavení tím, že upřednostňovala vlastní službu srovnávání výrobků.
Apache Cassandra (Wikipedie), tj. open source NoSQL distribuovaná databáze, byla vydána v nové major verzi 5.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v souboru NEWS na GitHubu.
Společnost MNT Research oznámila, že po open source noteboocích MNT Reform a MNT Pocket Reform bude následovat MNT Reform Next. Časem se objeví na Crowd Supply. Vývoj lze sledovat na Mastodonu.
Apple představil (YouTube) telefony iPhone 16 Pro a iPhone 16, hodinky Watch Series 10 a Watch Ultra 2 a sluchátka AirPods 4, AirPods Pro 2 a AirPods Max.
Byla vydána verze 0.9.0 operačního systému Redox OS (Wikipedie). Jedná se o mikrokernelový unixový operační systém naprogramovaný v programovacím jazyce Rust. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitLabu pod licencí MIT. Z novinek lze vypíchnout aplikace Files, Editor a Terminal z desktopového prostředí COSMIC, RustPython nebo webový server Simple HTTP Server.
Dnes ve 23:59 končí hlasování o přednáškách na konferenci LinuxDays 2024, která proběhne o víkendu 12. a 13. října v Praze.
Vývojáři KDE ve spolupráci se společností Slimbook oznámili 16palcový notebook KDE Slimbook VI s předinstalovaným KDE Neon s Plasmou 6. Uvnitř se nachází procesor AMD Ryzen 7 8845HS s integrovanou grafickou kartou Radeon 780M.
Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
usb 4-1: new full speed USB device using uhci_hcd and address 2
usb 4-1: new device found, idVendor=0bc3, idProduct=0001
usb 4-1: new device strings: Mfr=1, Product=2, SerialNumber=3
usb 4-1: Product: IPWireless Modem
usb 4-1: Manufacturer: IPWireless, Inc.
usb 4-1: SerialNumber: 358106000006539
usb 4-1: configuration #1 chosen from 2 choices
usbcore: registered new interface driver usbserial
drivers/usb/serial/usb-serial.c: USB Serial support registered for generic
usbcore: registered new interface driver usbserial_generic
drivers/usb/serial/usb-serial.c: USB Serial Driver core
drivers/usb/serial/usb-serial.c: USB Serial support registered for IPWireless converter
ipwtty 4-1:1.0: IPWireless converter converter detected
usb 4-1: IPWireless converter converter now attached to ttyUSB0
usbcore: registered new interface driver ipwtty
drivers/usb/serial/ipw.c: IPWireless tty driver v0.3
Zkoušel jsem toto:
http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=1048
s tímto:
http://www.abclinuxu.cz/hardware/show/106474;jsessionid=3D23u0i18mjf6r8
SuSE nemá pon
a poff
příkazy (a nezjistil jsem, jak je jednoduše doinstalovat), tak jsem to zkusil obejít přímo přes pppd
(možná ne úplně dobře). Modem se ale nepřipojí a celé to skončí na timeoutu.
Pak jsem objevil toto:
http://t-mobile.cz/Web/ClientFunction.DownloadFile.aspx?FileID=83ac9959-5f6f-4511-84de-f35814e5446f
což pro mě, jakožto nepříliš zkušeného linuxáka, vypadalo nadějně, ale výsledek byl stejný - v logu ani čárka a timeout. Dokonce ani když přes KPPP pošlu pouhý ATI příkaz (dotaz na informace o modemu) nebo se k němu pokusím připojit přes terminál, nevrátí se mi nic a KPPP nahlásí: "Není možné otevřít modem." Jako by tam ani nebyl.
S KPPP jsem řešil ještě problém nedostatečných práv a to přidáním SUID práv pro kppp
a pppd
(nebezpečné, vím, ale v zoufalství člověk dělá zoufalé věci), což sice eliminovalo chybovou hlášku při spouštění, ale celkový výsledek to neovlivnilo.
O připojení přes ethernetový kablík (PPPoE) neuvažuji, převodník je relativně drahý (a hlavně výsledek nejistý). Raději bych si v případě neúspěchu pořídil router, který by měl vše snadno vyřešit.
Byl bych rád, kdyby mi někdo řekl, kde dělám chybu a pomohl mi ji opravit.
Děkuji.
ln -s /dev/ttyUSB0 /dev/modem
Pokud jsem se v kppp přímo odkazoval např. na /dev/ttyUSB0, tak modem nebyl nalezen.
AT+CGDCONT=1,"PPP","internet.t-mobile.cz","gprs,gprs",0,0
a vytáčení:
ATDT*99#
spojení se naváže ale výstup je jen do terminálu, což je na připojení k internetu trochu málo... Ovladač je tedy v pořádku a modem také. Jen nevím, jak komunikaci zprovoznit jinak než přes minicom...
Par nahodnych napadu...
ATZATZ
.TIMEOUT 15 REPORT CONNECT ABORT BUSY ABORT ERROR ABORT "AUTHENTICATION FAILURE" ABORT "NO CARRIER" "" ATZATZ OK AT&FE0Q0V1&C1&D2S0=0 OK ATS7=60&K3N1 OK AT+CGDCONT=1,"PPP","internet.t-mobile.cz","0,0",0,0 #OK AT+CPIN="1234" OK ATDT*99# CONNECT \d\c
SuSE nemá pon a poff příkazy (a nezjistil jsem, jak je jednoduše doinstalovat), tak jsem to zkusil obejít přímo přes pppd (možná ne úplně dobře). Modem se ale nepřipojí a celé to skončí na timeoutu.
Co presne bylo v logu?
ATZ
hlásí chybu, s jednoduchým je to v pořádku.
Jsem rád, že se to vyřešilo a že jsem se přiučil něčemu novému. Díky všem.
Tiskni Sdílej: