Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.8.
Herní studio Hangar 13 vydalo novou Mafii. Mafia: Domovina je zasazena do krutého sicilského podsvětí na začátku 20. století. Na ProtonDB je zatím bez záznamu.
Operátor O2 má opět problémy. Jako omluvu za pondělní zhoršenou dostupnost služeb dal všem zákazníkům poukaz v hodnotě 300 Kč na nákup telefonu nebo příslušenství.
Společnost OpenAI představila GPT-5 (YouTube).
Byla vydána (𝕏) červencová aktualizace aneb nová verze 1.103 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.103 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Americký prezident Donald Trump vyzval nového generálního ředitele firmy na výrobu čipů Intel, aby odstoupil. Prezident to zdůvodnil vazbami nového šéfa Lip-Bu Tana na čínské firmy.
Bylo vydáno Ubuntu 24.04.3 LTS, tj. třetí opravné vydání Ubuntu 24.04 LTS s kódovým názvem Noble Numbat. Přehled novinek a oprav na Discourse.
Byla vydána verze 1.89.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Americká technologická společnost Apple uskuteční v USA další investice ve výši sta miliard dolarů (2,1 bilionu korun). Oznámil to ve středu šéf firmy Tim Cook při setkání v Bílém domě s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Trump zároveň oznámil záměr zavést stoprocentní clo na polovodiče z dovozu.
Zálohovací server Proxmox Backup Server byl vydán v nové stabilní verzi 4.0. Založen je na Debianu 13 Trixie.
Mám server, kde běží postfix nakonfigurovaný na smtp relay na server ISP (smtp.o2isp.cz). Zde je konfigurace:
================================
#myorigin = /etc/mailname
smtpd_banner = $myhostname ESMTP $mail_name (Ubuntu)
biff = no
append_dot_mydomain = no
delay_warning_time = 4h
# TLS parameters
smtpd_tls_cert_file=/etc/ssl/certs/ssl-cert-snakeoil.pem
smtpd_tls_key_file=/etc/ssl/private/ssl-cert-snakeoil.key
smtpd_use_tls=yes
smtpd_tls_session_cache_database = btree:${queue_directory}/smtpd_scache
smtp_tls_session_cache_database = btree:${queue_directory}/smtp_scache
# See /usr/share/doc/postfix/TLS_README.gz in the postfix-doc package for
# information on enabling SSL in the smtp client.
smtp_sasl_auth_enable = yes
smtp_sasl_password_maps = hash:/etc/postfix/sasl_passwd
smtp_sasl_security_options =
#smtp_sasl_type = cyrus
myhostname = $hostname
alias_maps = hash:/etc/aliases
alias_database = hash:/etc/aliases
#mydestination = localdomain, holly, localhost.localdomain, localhost
relayhost = smtp.o2isp.cz
mynetworks = 192.168.0.0/24 127.0.0.0/8
mailbox_size_limit = 0
recipient_delimiter = +
inet_interfaces = all
==================================
Vše vypadalo, že chodí dobře, ale nedávno jsem zjistil, že některé zprávy nedojdou adresátům a jen se vrátí zpráva:
==================================This is an automatically generated Delivery Status Notification.
Delivery to the following recipients failed.
####@asko-as.cz
Reporting-MTA: dns;s0.asko-as.local
Received-From-MTA: dns;mail.asko-as.cz
Arrival-Date: Thu, 20 Dec 2007 19:29:00 +0100
Final-Recipient: rfc822;####@asko-as.cz
Action: failed
Status: 5.1.1
================================Nikde jsem nenašel co znamená status: 5.1.1 Pokud mail pošlu přímo přes SMTP ISP, tak dorazí bez problému. Nevíte v čem by mohl být problém? Zkoušel jem poslat mail sám sobě a v hlavičce se mám i IP svého lokálního PC s neveřejnou adresou, mohl by být problém tam?
# See /usr/share/postfix/main.cf.dist for a commented, more complete version # Debian specific: Specifying a file name will cause the first # line of that file to be used as the name. The Debian default # is /etc/mailname. #myorigin = /etc/mailname smtpd_banner = $myhostname ESMTP $mail_name (Ubuntu) biff = no # appending .domain is the MUA's job. append_dot_mydomain = no # Uncomment the next line to generate "delayed mail" warnings delay_warning_time = 4h # TLS parameters smtpd_tls_cert_file=/etc/ssl/certs/ssl-cert-snakeoil.pem smtpd_tls_key_file=/etc/ssl/private/ssl-cert-snakeoil.key smtpd_use_tls=yes smtpd_tls_session_cache_database = btree:${queue_directory}/smtpd_scache smtp_tls_session_cache_database = btree:${queue_directory}/smtp_scache # See /usr/share/doc/postfix/TLS_README.gz in the postfix-doc package for # information on enabling SSL in the smtp client. smtp_sasl_auth_enable = yes smtp_sasl_password_maps = hash:/etc/postfix/sasl_passwd smtp_sasl_security_options = #smtp_sasl_type = cyrus myhostname = $hostname alias_maps = hash:/etc/aliases alias_database = hash:/etc/aliases #mydestination = localdomain, holly, localhost.localdomain, localhost relayhost = smtp.o2isp.cz mynetworks = 192.168.0.0/24 127.0.0.0/8 mailbox_size_limit = 0 recipient_delimiter = + inet_interfaces = all
This is an automatically generated Delivery Status Notification. Delivery to the following recipients failed. j.novak@asko-as.cz Reporting-MTA: dns;s0.asko-as.local Received-From-MTA: dns;mail.asko-as.cz Arrival-Date: Thu, 20 Dec 2007 19:29:00 +0100 Final-Recipient: rfc822;j.novak@asko-as.cz Action: failed Status: 5.1.1
Tiskni
Sdílej: